bugün

sadist bir tanrı olsa gerektir. bu eziyete ne gerek var merak konusu. şimdi çıkar biri fakirlerin halini anlıyoruz der. sabaha kadar oturuyorsun, iftara kadar uyuyorsun, iftarda da sofrayı donatıyorsun. he yavrum he, anladın fakirleri he.
+1 sevap point.
nefsini terbiye ediyosun. beyin yoksunu yazar arkadaşım.
aynı zamanda düşünmenizi de isteyen tanrıdır.

ama sende ikisi de yok.

-2 sevap point...
bi bitmediniz ya. tutmuyosan tutma kimse seni zorlamıyor. ayrıca oruca aç kalma gözüyle bakıyosan hiç bakma.
önünde 2 yol var tutmak yada tutmamak, hangi yola gideceğin sana kalmış kimse zorlamıyor seni. sonuçları var inananlar için ha sen inanmıyorsan senin için sonuçları da yok öldükten sonra anlarız ne oluyor ne bitiyor diye.
Müslüman olduğum halde ara ara ben de düşünüyorum bunu. Ama yaradanım istemişse karşı çıkmak ne haddimedir..
Ulan sen tanrı olsan halkın yoldan çıkar helak olurdu lan. Bişeylerin beraberinde bir anlam mana taşıdığını ne zaman anlayabikeceksin. Böylesine iş öğretme biçimi görmedim ben.
yaş 13 olunca tabi.
Oruç aç kalmak değildir, zaten onuda senden istemiyor, hakiki musluman dan istiyor, hatta zorlamıyor, eğer oruç gibi ibadetler olmasa günahlarımızdan nasıl arınacağız?
Hadi bizim ibadetlerimiz var günahlardan arınmak için, peki siz neyle arınacaksınız acaba?

Ha Unuttum sizinde papaz ınız vardı Dimi?

denilesi durum.
Gunahlarindan arinmak icin oruc tutan mallar var aramizda cok fena. Gunah islemesen dogrudan nasil olur balim?

Once siz aranizda sunu kararlastirin

(bkz: Oruc nedir neden tutulur)

Cahiller sizi!
'Kim benim verdiğim nimetler için şükrediyor, kim bana nankörlük yapıyor' bunu kaydettiren tanrıdır.

Bilmediğinden değil , bilir ama bunu insana da göstermek ister. ilerde ölünce ben niye cehenneme/cennete gidiyorum dediğinde,bak sen bunları bunları yaptın seni bundan cehenneme/cennete yoluyoruz diyen gayet adaletli olan ve bunu kullarınada gösteren tanrıdır.
işte o gün geldiğinde bütün insanlar sessiz kalır. Çünkü deliller mevcuttur her şey yerli yerindedir tartışılacak bir şey kalmamıştır. Ortada hiç bir haksızlık yoktur. Herkes hakkettiğini alacaktır.

Gayet açık olan tanrıdır. Düşünen almak istediği bilgiyi alır.
işine gelmeyen ise tanrı sadist mi diyerek bir çıkış kapısı bulmaya çalışır.
11 ay boyunca bize rızık veren tanrıyla aynı tanrıdır.
oruç fakirlerin halinden anlamak için tutulan bir şey değildir. hayır madem dinsiz olacaksın, bari dini anla öyle dinsiz ol.
oruç insanın allah karşısında ne kadar aciz olduğunu, 1 gün yemek yemeyip su içmezse hareket edecek hali kalmadığını anlaması için tutulan bir şey.
hadi yemeği geçtim, hadi her yerde çeşme olmasını da geçtim, ulan fakirler seks de mi yapamıyor da fakirlerin halinden anlamak için oruç tutulsun.
(bkz: Yanacaksınız)
aklı başında olmayanlara farz değil bro sen devam et.
kafasında olmayan beynini kullanamayan acizlerin kafalarında yarattığı tanrı modellemesidir. nerden baktığınla alakalıdır herşey sen öyle görürsün ben bambaşka bir şekilde...
Yani kısacası tanrı değildir allahdır
Ayrıca (bkz: yeni ergen olmuş ateist)
(bkz: ateistliğin modasının geçmesi)
bu kadar kudrete sahip bir yaratıcının neden yarattığı varlıktan onun için 17-22 saat civarında bir ay boyunca aç kalmasını bekler? sorusunu düşündüren yaratıcıdır.
Yoktur. Fakir ülkedekilerin aç kalmasını isteyen bir tanrı olmadığı gibi.
aç kalmanı değil nefsine hakim olmanı istiyor.çünkü nefsine sahip çıktığı zaman insan insan olur. mesele bu güzel kardeşim.