bugün

hobbitköy'de görece uzun olduğundan kendini dalyan gibi sanmakta olan erkektir. türkiye'de çok var bundan. ulan bir yetmiş sekiz boyun nesine uzun diyorsun sen arkadaşım, bir doksanlık adamları görünce yüzün kızarmaz mı hiç? ben bir seksen beşten kısa erkeğe boylu demem arkadaş.

bir de bir altmış sekiz boyunda olup da türkiye'de uzun boylu, sırık gibi tanımlamalara maruz kalan kız var, ona da çok gülüyorum. hiç değilse bir yetmiş beş, bir seksen ol öyle gel karşıma uzunum diye.
bir metre seksen altı santim boyunda olup da, kendini bazı durumlarda çok kısa sanan erkekler de vardır. ve tabi güçsüz. **
Şu anda çevrede olan insanların uzunluğuna bakılırsa 1 78 gereğince yeterli bir uzunluk. ben 1 81 boyundayım ve kendimi yeterince uzun buluyorum ki insanın kendisini uzun bulması yeterli hani etrafta "ulan ben 1 78 im nabeeer" diye dolaşamıyorsa.
türkiye standartlarina göre uzun da olan erkektir. hobbit mobbit laflari nafile. türk erkeginin ortalama (!) boyu 171 cm. kadinin boyu ise tam 160 cm. bu durumda 178 cm boya sahip erkek türkiye standartlarina göre uzundur. her boka burun kiviran yeni nesil düdüklerimiz kafalarini amerikan kicindan cikarip biraz etraflarina baksinlar. türk milletinin boyu diger asya halklarina göre uzun, avrupa halklarina göre kisadir. kompleksten komplekse ucacagina, bu yüzeysellikten siyrilip, kendini gelistirmeye bakmasi tavsiye edilir. zira ortlama 190 cm'lik boyu da olsa ne fayda? ici bos. ürettikleri belli. 150 cm'lik japonlar karsisinda bile ezik.
1960 öncesi doğmuş erkektir.
2-3 santim daha olsa derdik belki ama güzel boy o boy, o laflar boy boy işte anladınız .
178-182 arası aslında normal ve normalden birazcıcık fazla olan erkeklerin kendilerini uzun sanıp 175 in altındaki kızlara çamur atmaları sonucu hangi aynaya baktıkları merak edilen erkeklerdir. heralde boy aynaları yok ki böyle bir yanılgıya düşüyorlar.
dünya ortalamasına göre gayette uzun boylu erkektir efendim.

ulan dünya erkeklerinin 3'te 1'i zaten uzakdoğu'lu, bu adamlar ortalama 1.65 boya sahip. 1.90'lık avrupa erkeklerini (ki onların da çoğu 1.80 civarıdır aslında) ortalamaya katsak yine de dünya'nın ortalama erkek boyu 1.75'e tekabül eder.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)

yalnız düşündüm de haklı lan adam. yani ülkede kızların geneli 160 olunca, o adam da dalyan yani.
başlık açamaya pişman olunan entryler. (bkz: kendim ettim kendim buldum)
doğrusu 178 cm boyuyla kendini kısa sanan erkek olacaktır. bir ironi vardır. zira bakınız için:

(bkz: yanlis anlasilan adam)
aslında 1 72 dir.
türk erkeğidir.
Bu erkek zamanında ben 1.81im peşimden kızlar koşuyor da demiştir. Sonra boyu 1.78 söylemiş en son ölçümünde çıkan sonucu şöyle duyurmuştur:" ben 1.78 bile değilmişim ühühü" sadece sanar halbuki yanılgı içerisindedir. Uzun olduğunu yaptığı azıcık kastan, en çok da iri kemikleri ve yağlarından düşünür. Ezik erkekçiktir. Kadınların topuklu ayakkabı ile kendisi kadar olabileceğini düşünmemiştir.
bazılarında cidden kompleks var benim boyum 167 orta boyluyum ve gayet memnunum.
Türkiye ortalamasından uzundur.
türk kızının boy ortalamasına göre uzun ama türk kızının egosuna göre kısa erkektir.
tuzluk gibi dolaşır ibneler bide utanmadan.
yeni nesil iriymis hahaha. 150-163 arası kızlar hertaraf.
178 boyundayım, boydaşlarım uzunum ben dediğini hiç duymadım * 180 olup uzunum diyen gördüm ama.
insana bir gülme getiren erkektir. bi tokatta bayıltırım bunları.
3.14 olarak güldüğüm erkek ayol. 2.87 altındakiler kendine adam demesin.