1. 1.
  afrika'nın güneyinde bulunan tarihi öneme sahip yarımadadır.magellan tarafından keşfedilip önce adı fırtınalar burnu olarak verişmişse de gene magellan tarafından denizcilere moral desteği olsun diye adı ümit olarak değiştirilmiştir. bu burun aşıldıktan sonra afrika kıtasına yapılan deniz yolculuğunun en zahmetli kısmıda tamamlanmış olur , istikamet artık hindistandır, gönüller şendir.
  iskele alabandaaaaaaa!!!
  2 ... azorka
 2. 2.
  1488' de portekizli kaşif bartelemeo dias tarafından keşfedilen afrika karası.
  2 ... legend of the stranger
 3. 3.
  estetik harikası burundur.
  3 -2 ... ümit
 4. 4.
  ümit burnu'nun keşfi, öyle kolay olmamıştır. çok sistematik, planlı ve kararlı bir çalışmanın ürünüdür. prens henry diye bir portekizli adamın, sürekli bir şekilde destek verdiği ve finanse ettiği bir projedir.

  örneğin ümit burnu keşfedilirken, öncelikle sağlam gemiler yapılmıştır. eskiden gemiciler, karadan bağlantılarını koparıp okyanusa açılmazlardı. kıyıya paralel hareket ederlerdi. işte afrika'nın etrafını dolaşmak için güneye kıyıya paralel olarak inen denizcilerin ilki mesele afrika kıtasının batı kıyısının bir kısmını gitmiş, son gittiği noktaya bir isim koymuş ve geri dönmüştür. sonraki görevlendirilen denizci, bu noktanın biraz dha ötesine gidip geri gelmiştir. son gittikleri yerler genellikle birer burundur. sonra giden onun biraz daha ötesine geçip başka bir isim koymuştur. böyle böyle, yaklaşık 10-15 tane burun belirlenmiştir. en sonunda da ümit burnu'na ulaşılmıştır. bazen, giden kişiler, son gittiği yere bazı tayfasını bırakmış veya bayrak dikmiş veya bir taş dikmiştir, ama bir iz bırakmıştır.

  bu çalışmalar 10 yıllar sürmüştür ve boru değildir ümit burnunun keşfi. keşfedenler, zamanla bir çok limanalr yapmış ve yerli halkalarla küçük çaplı çatışmalara girmişlerdir. zamanla bu çatışmalar daha da büyümüştür. oradan fildişi, altın ve köle elde etme mücadelesi kızıştıkça tabi ki çatışmalar da artımıştır ümit burnu yoluyla gidilen yoldaki limanlar ve bölgelerde.

  (bkz: coğrafi keşifler)
  ... oteki turkiye
 5. 5.
  ümit olsun diye adı öyle konmuştur bir portekiz kralınca.

  öncesinde fırtına burnu, korku burnu gibi isimleri varmış.
  ... 571 1071 1453 1881 1905 1923
 6. 6.
  http://galeri.uludagsozlu...r/%C3%BCmit-burnu-433747/
  ... seyir defteri
 7. 7.
  (bkz: dilber dudağı)
  -1 ... magara beyefendisi
 8. 8.
  fırtına burnunu ümit burnu diye insanlara kakalama şeklidir. Boş ümitler bunlar.
  ... tirrrtikliii
 9. 9.
  gemicilerin ümidinin kırılmaması için ismi değiştirilmiş.
  ... vanya
 10. 10.
  bir zamanlar bize tarih derslerinde osmanlı devletinin yıkılış nedenleri arasında olarak gösterilmiştir. ticari meseleler.
  ... daktilo