bugün

avrasya stratejik araştırmalar merkezi'nin kurucusu ve bir dönem başkanlığını yapmış olan "gazi üniversitesi" iktisadi idari bilimler fakültesinde öğretim üyeliği de yapan profesör. kendisi aynı zamanda yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

(bkz: avrasya stratejik araştırmalar merkezi)
http://www.umitozdag.com/
hem kendi babası hem de abdülmelik fırat'ın babası hakkında gerekli açıklamayı yapmış adamdır. evet kelimenin tek ve gerek anlamıyla adamdır.
http://www.youtube.com/watch?v=mbPBB9F7Kik
japonya nın tokyo kentinde dünyaya gelmiştir.
mhp kurultayinda umit ozdag in parti baskanligina aday olamayacaginin gerekcesini belirten basin aciklamasini noktasina virgulune dokunmadan yaziyorum arkadaslar:

Bu şahsın, hayatındaki karanlık noktaları kamuoyu önünde ve milliyetçilerin kabul edilebileceği gerekçelerle açıklamadığı sürece MHP asla yeri yoktur. Söz konusu kişinin, yapması muhtemel ikna edici açıklamaları, onu ancak parti üyesi olma noktasında ve şayet MHP'liler ittifak ederlerse asgari şartlara sahip kılacaktır. Yurt içi ve yurt dışı odaklarla karmaşık ve kuşkulu ilişkilere girmiş bir şahsın, lider ülke Türkiye * ülküsü ile yola çıkmış ve büyük Türk milletinin bekasını hedefleyen milliyetçi bir partide, değil Genel Başkan adaylığı, parti üyesi bile olması söz konusu olmayacaktır. Dünyayı yönetmeye talip küresel güçlerin artık her yerde karşılaşılan yerli uzantılarının, kim olurlarsa olsunlar Türkiye nin ve Türk milletinin yegane umudu, bugüne kadar tertemiz ve lekesiz kalabilmiş MHP ye sızmalarına asla izin verilmeyecektir.

bu basin aciklamasinda umit ozdag in uzantisi olarak kastedildigi kuresel gucu yaziyorum arkadaslar (bkz: george soros)

gercek george soros un amerika ve israil cikarlari dogrultusunda calisan vakiflar, yardim kurumlari, elemanlar bulup bunlara ciddi maddi destekler veren yahudi asıllı bir dolar milyarderi oldugunu hepimiz biliyoruz. dunyada perde arkasindan yonettigi bir cok olayida biliyoruz.

(bkz: kadife devrim)
(bkz: turuncu devrim)

maalesefki umit ozdag da george soros un maasli bir personelidir. kanit derseniz tabiki maddi bir kanit gosterilmez hicbir zaman boyle ince operasyonlar icin. sonuca ancak kisinin goruslerini, soylemlerini, okuyup bu soylemlerin kimin cikarlariyla ortustugunu okuyarak goruruz.

umit ozdag in soylemlerini dikkatli okursak bu soylemlerin amerikan ve israil cikarlariyla noktasi noktasina ortustugunu gorursunuz. kendisi surekli kuzey iraktaki kurtleri hedef gosterip milliyetci kitleden puan toplamaya calisiyor. ama gozumuzden kacan sey bu insanin hep tek basina kurtleri hedef gostermesi. nedense bu kurtleri kullanan,destekleyen perde arkasindaki israil ve amerikadan soz etmez. bu yaptigi:

(bkz: hedef şaşırtmak)
(bkz: hedef saptırmak)

george soros un umit ozdag vasitasi ile turkiye de sayıları giderek artan milliyetci kitleyi kontrol altinda tutmak, yonlendirmek uzerine oynadigi oyun bozuldu. allah digerlerinden korusun bu ulkeyi.
ülkücü camianın kafası çalışan ender ideologlarından. yakın zaman içinde yaklaşan m.h.p kongresine dair genel baskan adaylığını açıklayacak. ayrıca asam'ın kurucusu. prof. namzetli kişi.
(bkz: 19 kasim 2006 mhp kurultayi)
umit ozdag:

1) MHP tilkilerin değil, bozkurtların partisidir.

2) ülkücüleri sokağa çıkartacağım.

3) Apoyu asalım, PKK saldırılarını sertleştirirse sertleştirsin, Türk Ordusu da gerekeni yapısın.

bu soylemleri turkiyeyi karistirmak isteyen ic ve dis odaklarin ekmegine yag surer. bu tur soylemler turkiyeye yeni 12 eylul lerin kapisini acar. bu soylemleriyle birlikte ancak mhp yonetiminin kendisi icin soyledigi dis mihraklarin adami iddiasini hakli cikarir.
mhp liderliğine devlet bahçeli'den daha fazla yakışacağını düşündüğüm şahsiyet.*
mhp başkan adayıdır.(bkz: Beni faşist diye suçladıklarına göre doğru çizgideyim) şeklindeki beyanatıyla herkesi hayrete düşürmüş ve hatta tüylerini diken diken etmiştir.
http://www.haber1.com/haber.asp?id=127677
an itibarı ile mhp'nin büyük kurultayına yine mhp'nin koyduğu taş sayesinde başkan adayı olamayacak kişidir! ne kadar demokratik bir parti ve ne kadar demokratik bir kurltay olacaktır,ayrıca bu parti mitinglerde hangi demokrasiden bahsedecektir? bekleyip göreceğiz!

http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3431&oid=1

ümit özdağ Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.