avrasya stratejik araştırmalar merkezi'nin kurucusu ve bir dönem başkanlığını yapmış olan "gazi üniversitesi" iktisadi idari bilimler fakültesinde öğretim üyeliği de yapan profesör. kendisi aynı zamanda yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

(bkz: avrasya stratejik araştırmalar merkezi)
http://www.umitozdag.com/
hem kendi babası hem de abdülmelik fırat'ın babası hakkında gerekli açıklamayı yapmış adamdır. evet kelimenin tek ve gerek anlamıyla adamdır.
http://www.youtube.com/watch?v=mbPBB9F7Kik
japonya nın tokyo kentinde dünyaya gelmiştir.
mhp kurultayinda umit ozdag in parti baskanligina aday olamayacaginin gerekcesini belirten basin aciklamasini noktasina virgulune dokunmadan yaziyorum arkadaslar:

Bu şahsın, hayatındaki karanlık noktaları kamuoyu önünde ve milliyetçilerin kabul edilebileceği gerekçelerle açıklamadığı sürece MHP asla yeri yoktur. Söz konusu kişinin, yapması muhtemel ikna edici açıklamaları, onu ancak parti üyesi olma noktasında ve şayet MHP'liler ittifak ederlerse asgari şartlara sahip kılacaktır. Yurt içi ve yurt dışı odaklarla karmaşık ve kuşkulu ilişkilere girmiş bir şahsın, lider ülke Türkiye * ülküsü ile yola çıkmış ve büyük Türk milletinin bekasını hedefleyen milliyetçi bir partide, değil Genel Başkan adaylığı, parti üyesi bile olması söz konusu olmayacaktır. Dünyayı yönetmeye talip küresel güçlerin artık her yerde karşılaşılan yerli uzantılarının, kim olurlarsa olsunlar Türkiye nin ve Türk milletinin yegane umudu, bugüne kadar tertemiz ve lekesiz kalabilmiş MHP ye sızmalarına asla izin verilmeyecektir.

bu basin aciklamasinda umit ozdag in uzantisi olarak kastedildigi kuresel gucu yaziyorum arkadaslar (bkz: george soros)

gercek george soros un amerika ve israil cikarlari dogrultusunda calisan vakiflar, yardim kurumlari, elemanlar bulup bunlara ciddi maddi destekler veren yahudi asıllı bir dolar milyarderi oldugunu hepimiz biliyoruz. dunyada perde arkasindan yonettigi bir cok olayida biliyoruz.

(bkz: kadife devrim)
(bkz: turuncu devrim)

maalesefki umit ozdag da george soros un maasli bir personelidir. kanit derseniz tabiki maddi bir kanit gosterilmez hicbir zaman boyle ince operasyonlar icin. sonuca ancak kisinin goruslerini, soylemlerini, okuyup bu soylemlerin kimin cikarlariyla ortustugunu okuyarak goruruz.

umit ozdag in soylemlerini dikkatli okursak bu soylemlerin amerikan ve israil cikarlariyla noktasi noktasina ortustugunu gorursunuz. kendisi surekli kuzey iraktaki kurtleri hedef gosterip milliyetci kitleden puan toplamaya calisiyor. ama gozumuzden kacan sey bu insanin hep tek basina kurtleri hedef gostermesi. nedense bu kurtleri kullanan,destekleyen perde arkasindaki israil ve amerikadan soz etmez. bu yaptigi:

(bkz: hedef şaşırtmak)
(bkz: hedef saptırmak)

george soros un umit ozdag vasitasi ile turkiye de sayıları giderek artan milliyetci kitleyi kontrol altinda tutmak, yonlendirmek uzerine oynadigi oyun bozuldu. allah digerlerinden korusun bu ulkeyi.
ülkücü camianın kafası çalışan ender ideologlarından. yakın zaman içinde yaklaşan m.h.p kongresine dair genel baskan adaylığını açıklayacak. ayrıca asam'ın kurucusu. prof. namzetli kişi.
(bkz: 19 kasim 2006 mhp kurultayi)
umit ozdag:

1) MHP tilkilerin değil, bozkurtların partisidir.

2) ülkücüleri sokağa çıkartacağım.

3) Apoyu asalım, PKK saldırılarını sertleştirirse sertleştirsin, Türk Ordusu da gerekeni yapısın.

bu soylemleri turkiyeyi karistirmak isteyen ic ve dis odaklarin ekmegine yag surer. bu tur soylemler turkiyeye yeni 12 eylul lerin kapisini acar. bu soylemleriyle birlikte ancak mhp yonetiminin kendisi icin soyledigi dis mihraklarin adami iddiasini hakli cikarir.
mhp liderliğine devlet bahçeli'den daha fazla yakışacağını düşündüğüm şahsiyet.*
mhp başkan adayıdır.(bkz: Beni faşist diye suçladıklarına göre doğru çizgideyim) şeklindeki beyanatıyla herkesi hayrete düşürmüş ve hatta tüylerini diken diken etmiştir.
http://www.haber1.com/haber.asp?id=127677
an itibarı ile mhp'nin büyük kurultayına yine mhp'nin koyduğu taş sayesinde başkan adayı olamayacak kişidir! ne kadar demokratik bir parti ve ne kadar demokratik bir kurltay olacaktır,ayrıca bu parti mitinglerde hangi demokrasiden bahsedecektir? bekleyip göreceğiz!

http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3431&oid=1
03.03.1961 yılında Tokyo/Japonya'da doğmuştur. ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini Münih kentinde Ludwig Maximilians Üniversitesi siyasal bilgiler, felsefe, iktisat fakültelerinde tamamlamış ve yüksek lisans çalışmasını Türkiye'de planlı kalkınma ve Devlet Planlama Teşkilatı üzerine hazırlamıştır.
Ümit Özdağ, 1986 yılında Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1990 senesinde “Atatürk ve inönü döneminde Ordu-Siyaset ilişkileri” konulu tezi ile siyaset bilimi doktoru olmuştur Dr. Özdağ, 1993 yılında “Menderes Döneminde Ordu-Siyaset ilişkileri ve 27 Mayıs ihtilali” konulu tezi ile siyasal teori doçenti unvanını almıştır.
1999 yılında Asam'ı kurmuş ve başkanlık görevini yapmıştır. ASAM bünyesinde 3 aylık siyasi bir dergi çıkartmıştır.
2001 senesinde profesör olan Prof. Dr. Ümit Özdağ ASAM Başkanlığı görevinin yanında Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyeliği görevini 2004 Temmuzuna kadar sürdürmüş, Cumhurbaşkanının Gazi Üiveristesinde yaptığı anti demokratik rektörlük atamasını protesto etmek için görevinden ayrılmıştır.Prof Dr. Ümit Özdağ, 1 Nisan 2004 tarihinde ASAM başkanlığı görevinden de ayrılmıştır.
bu gece 32. gün de hepimiz ogün samast'ız diyenler "aslında ab'ye hayır, abd'ye hayır süleymaniye'deki baskına hayır" demek istiyorlar yorumu yapmış aydın kamuflajlı faşist kişi.
ilginc kisilik.
renkli ve etkileyici bir hitap tarzı var, kravat secimi guzel,
o kadar,
uc kere.
ehud olmert'e canlı yayında ayar veren prof.

http://www.youtube.com/watch?v=3b52-uX-dzU
eğitimli faşist.
(bkz: okumakla adam olunmuyor)
ceviz kabugu programındaki coskulu bir konusma sırasında 'hepimiz ogün samast'ız ' diyenlerin katili korumadıgını, aksine amerikan emperyalizmine, işssizliğe vs... karşı durdukları için bu slogana sahip çıktıklarını söylemiştir.

(bkz: pes)
ceviz kabuğu programına konuk kişi. hulki cevizoğlu ile birlikte sağlam giydirdiler kenan evren'e.
israil'e ayarın yehovasını veren bir adammış. bazı huylarını sevmezdik ama şimdi tamamiyle saygı duymaya başladık.
konuşmalarını biraz dinledikten sonra, goebels gibi bir adam olduğuna karar kıldığımız ayarmatör. hangi partiye başkan olursa olsun (mhp, bbp, tkp, rusçugominis parti, ne olursa olsun) oyumu basacağım adamdır aynı zamanda. ülke yöneticisi olması gereken ender kişiliklerden...
(#1431567)
(#1431570)
bu ülkenin ihtiyacı olan liderdir. şehitlerölmez.com da ve bir çok bu tür vatana sahip çıkan sitede yazmaktadır. yeniçağ adlı gazetedede yazarlık yapar ülke ve dünya düzeni üzerine tespitleri dikkatle izlenmektedir çünkü uzun ve kısa vadeli öngörülerinin nerede ise hepsi çıkmıştır. ayarmatördür.

(bkz: siyaset meydanı)
antidemokratik bir şekilde mhp'de ihraç edilmeseydi bugün iktidar ortaklığı için bizleri mhp için konuşturuyor olacaktı olan lider.
Türk Tarihinin ve Geleceğinin Jeopolitik Çerçevesi

Irak'ta Amerikan ve Türk Politikaları

Avrupa Birliği'nin Türk Politikaları

Türkiye Avrupa Birliği ilişkileri

21. Yüzyılda Türk Milliyetçiliği

Yeniden Türk Milliyetçiliği

Gelecek 1000 Yılda da Buradayız.*3 Kasım 2002 Seçimleri ve MHP

Kerkük, Irak ve Ortadoğu

Türk Ordusunun PKK Operasyonları (1983-2007)

isimli kitapları ve çeşitli dergilerde yayınlanan 200 ün üzerindeki makalesi bulunan,

hayatı akademik faaliyetlerle geçmiş, vatansever insan
osman pamukoğlu'nun kuracağı bir hükümette başbakan yardımcısı olması olağan kişi.
diğer makam ve mevkilere gerek kalmaz.
umidimiz...