1. 1.
  3 aydır otomobil, beyaz eşya ve bilgisayar gibi ürünlerde düşürülen miktardır. hükümet yetkililerince uzatılması düşünülmekteymiş.
  1 ... abdullah
 2. 2.
  bugün süresi biten indirimdir. otomobil fiyatları 5-6 bin ytl artmıştır. inşallah en kısa zamanda tekrar uzatılır.
  ... zafirlukast
 3. 3.
  tüketimi arttırmak için , ellerinde kalan stokları eritmek için çıkarttılar. depremzedelere yardım diye çıktı bir türlü kaldırmadılar. motosikletlerden yana dertli olan kardeşiniz size ufak bir hesap kitap olayı yapacaktır...
  örnek

  honda xl 1000 varadero kdv ötv dahil satış fiyatı 29.970 ytl düz hesap yapalım 30.000 ytl

  kdv %18 ötv %27 toplam vergi oranı %45 bu motosikletten alınan vergi toplamı 13.500 ytl
  motosikletin ülkeye giriş fiyatı ayrıca bu fiyata bayi karı da eklenmiştir = 16.500 ytl

  eee insaf be kardeşim hadi kdv alıyon kazığı geçiriyon millete ona sözümüz yok... alıştık zaten , ÖTV yi sokma bari bizlere zaten yalama olmuşuz vergiden bu saaten sonra indirsen de umrumda değil ... millet zar zor geçiniyor sen de alması için teşvik ediyorsun adam kredi kartlarına gömülüyor... almayacağım lan işte düşük model cep telefonum olacak , düşük model arabam olacak , düşük model motorum olacak ama almayacağım sen bu vergileri makul düzeye indirmedikçe ALMAYACAĞIMM!!

  ayrıca sadece istanbulda ötv indirimden bu yana neredeyse 30.000 araç girmiş lan araba sizin neyinize lan alın motosiklet hem az yakıyor hem de trafik derdi olmuyor vergisi de az bakımı da ucuz...

  dipnot : sene 2004- 2005 tam hatırlamıyom unakıtan (aklımdan geçenleri yazmıcam anladınız siz onu ) efendi hazretleri stantta bir motosikletin üzerine oturur. gazeteciler soru soruyor en sonunda aklına şeytanlık geliyor ve diyor ki motosikletten ötv alınıyor mu ? hayır sayın unakıtan hazretleri diye cevap veriliyor kendilerine... fuardan sonra ötv şak diye patlıyor motosikletlere bir arkadaşım 0 km aldığı 12.000 ytl saydığı 2 motosikletini fuardan sonra 15.000 ytl ye ikinci el değerinden satıyor pehh şansa bak ...
  1 ... magomat
 4. 4.
  Yüzde 18 e inen otomobil ötv sini 27 ye çıkararak indirim mevsimini devam ettirdiler.
  ... abdullah
 5. 5.
  bazı ürünlerde 30 nisan 2017'ye kadar, bazı ürünlerde ise süre sınırı olmaksızın %0'a indirilen vergi çeşidi.

  30 nisan 17'ye kadarki ürünlerin içerisinde bazı beyaz eşyalar ve küçük ev aletleri var; süre sınırı olmaksızın ötv'si sıfıra indirilen grup ise ilginç; "gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve tekneler."

  ötv'nin açılımı hepimizin bildiği gibi "özel tüketim vergisi". bu indirime göre ise gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve tekneler özel tüketim olmaktan çıkıyor. buna mukabil petrol ürünleri, araba, iletişim, sigara, alkollü içkiler özel tüketim olmaya devam ediyor.

  yani çalışıp biraz para kazanayım, barınma, yeme içme gibi temel ihtiyaçlarımı karşıladıktan sonra para biriktirip ayağımı yerden kesecek bir araba alayım derseniz bu "özel bir tüketim", o yüzden vergisini vermelisiniz.

  e arabayı aldınız su yakmaz, benzin mazot bi'şey koymak gerek; hoop araba özelse yakıtı da özel tüketim kardeşim. kendi içinde çok tutarlı.

  ya da stresli bi iş gününden sonra ya da sevinçli bir haber aldıgınızda, uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınız ile buluştugunuzda iki kadeh rakı mı içeceksiniz? deli misin çok özel bi tüketim bu; hop fabrika çıkışı 27 tl olan rakıya 100 lira vereceksin güzel kardeşim "çünkü özel".

  e sen tüm bunları yapıyosan tam bir müptezelsin dostum kusura bakma, arada sırada kahve ile rakı ile sigara da içiyosundur. içme oğlum sağlığa zararlı; hala mı içiyosun kusura bakma bu da özel bi tüketim.

  fakat son 15 yıldır tüm memleketi istila eden inşaat furyasından faydalanıp, depremdeki toplanma alanı araziyi "bi şekilde" imara açtırıp "ali rıza evleri" diye siteler yapıp parayı vuran; kentsel dönüşümü insanların daha sağlam ve güvenilir evlerde oturmasını sağlamak yerine birilerini zengin etmeye yaradığını anlayıp "kupon arazi" leri toplayan ve kendisinin de anlam vermediği şekilde milyoner olan müteahhit dostum; hadi iyisin yaza kadar bi yat al da yalıkavak limanına çek onu; adını da "büyük türkiye" koy; iyisin ötv'si kalktı o 20-30 bin doları daha hayırlı işlere harcarsın.

  yetti milletin aklı ile alay ettiğiniz.
  1 ... hayvan herif
 6. 6.
  30 nisana kadar yapılandır.
  bana referandumla ilgisi olmadığını söylemeyin, gülünç olur.
  ... buyuk resmi goren adam
 7. 7.
  Bugün itibari ile son bulacak olan indirimdir. Beyaz eşya dükkanlarında ciro patlaması olması muhtemel. Bizim insanımız genelde bu gibi durumlarda son ana kadar bekleme taraftarıdır. Varsa düşünceniz gidin ihtiyacınızı alın ciddi fiyat artışları olacak Yarından itibaren.
  1 ... senaristoyuncu
 8. 8.
  Seçim çalışmalarına yandaş başladı bile. Benzin ve mazota gelecekmiş hemde %20.
  Diyelim ki %20 indirim geldi seçimden sonra o %100 zam olarak geri gelecek.
  5 ... beyaz baretli mehmet aga