bugün

Gereksiz yere konusmaktır.insan mantıklı selerden bahsederse cok konustugu goze batmaz ve rahatsız etmez karsı tarafı.O yuzden gereksiz konusan direk kendini belli eder ben buradayım der.
bu tip çok konuşan insanlar genellikle kuş beyinli olurlar.hatta konuşurken ne dediklerini dinlemezler bile.laf ola beri gele bunlar için söylenmiştir.en bi örneği için;
(bkz: karga)
hayret edilesi insan ceşididir. neden konuştuğunu kendide bilmez. en kısa zamanda defedilmelidir. *

bazılarıda asıl söylemek istediklerini evirip cevirdiklerinden dolayı laf kalabalığı yapmaktadırlar.
çok konuşmak 2'ye ayrılır:
-anlamsızca laf salatası yapmak,çene düşüklüğü,çok konuşma modeli,
-anlamlı,bilgilerini paylaşmak isteyen çok konuşma modeli.
ama bir laf vardır,söz gümüşse,sükut altındır.
(bkz: cacaron)
dır dır dır dır ***
gevezelik, bıdı bıdı yapmak.
insanın içini bayıltan durumdur, hele de fazlasıyla gereksizse.
erkekse bunu yapan dırdırcı kadını aratan bi durumdur, bi sus git çay koy denilesidir.
günah olan bir şey...
içi doldurulduğu müddetçe sabahlara dek tadından yenmeyecek eşsiz muhabbetlere gebedir.
DOĞRU BiLDiKLERiNi ANLAT AMA AKIL VERME, ANLATILANLARI iYi DiNLE AMA HEPSi DOĞRU SANMA, SESSiZ KALMAK BiRŞEY BiLMEDiĞiN ANLAMINA GELMEZ, ÇOK KONUŞMAK da ÇOK ŞEY BiLDiĞiNi GÖSTERMEZ.
cinayet sebebi bile olabilir.
çok konuşmaktan kasıt gevezelik etmekse, baş ağrıtıcı olan eylemdir.

unutulmamalıdır: " söz gümüşse, sükut altındır. "

konuşarak anlatılamayacak birçok şey, yeri geldiğinde susarak ifade edilebilir hale gelecektir.
çok konuşan az düşünürmüş. öyle duyduydum bir az konuşandan. sonra sustum hep.
(bkz: kelime israfı)
anlık insanı kendinden bıktırır.
heycanı bastırmak için ya da sevinçten içiniz kıpı kıpır iken yapılan eylemdir kimi zaman.
sus kadın! *
boşluğu ve bilinmezliği doldurmak için yapılan eylem. korkuların üstesinden gelmeye yarar. geceleyin mezarlık yanından geçenlerin ıslık çalmasına benzer.
kafa sikmenin kibarcası.
boş konuşmayı beraberinde getirir.
göte dinleme yeteneği kazandırmak.
iki dakika susta motorun soğusun lafıyla susturulası insandır.
çene ishali olduğumuzun resmidir.
hadis-i şerif: Çok konuşanın hatası çok olur. Hatası çok olanın günahı çok olur. Günahı çok olana ise Cehennem daha layıktır. [Camiüs Sağir]
(bkz: Çok konuşan çok yalan söyler)