bugün

sözlükte yeni yazar olmuş kimsenin tanımadığı bir garip yazar.
uzulmesin, yazdikca, sozlukte daha fazla vakit gecirdikce arkadas edinecek yazaridir.
(bkz: ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı)
bu yazarlar entry yazdiklari zaman gozukmemelidir, zaten cevreleri de yok kim okuyacak. ama illa gozukecekse, cevresi olmayan yazarlarin nicklerinin yanina yonetim tarafindan bir isaret konulmalidir, boylelikle bizde okumakla bosa zaman kaybetmeyiz, kendi kendilerine okurlar. ayrica zirvelere de gelemesinler, sonra cevre falan yaparlar neme lazim, ve en onemlisi onlarin mesaj gonderme ve okuma izinleri olmasin boylelikle kesinlike cevre yapma sanslari engellenmis olur.
(bkz: ezik)
(bkz: beni tanidilar siz kacin)

diyecek kimsesi dahi olmayan yazardır.
(bkz: siz kaçın gobeller beni tanıdılar)
birini eleştirir, eksi yağar. eleştirdiği yazar, onu eleştirir, laf sokar boktan bir şekilde, ona artı yağar. sözün özü, sen sen ol cevresi olmayan sozluk yazari; ensesi kalın, götü büyüklere dokunma. üzerler.
(bkz: aa bu benim lan) *
çapıyla arzı endam etmek zorunda olan yazardır. zaten çap varsa çevre de zamanla oluşur. bir yerde maç var. kimi giymiş formasını mücadele ediyor. kimi yedek kulübesinde sabırla hazır bekliyor. kimi maçı yönetiyor, ortadan ve kenardan. kimi almış biletini tribünde maçı seyrediyor. kimi stadyum dışında girmeyi ümit ediyor. kimi ise durumdan bihaber şehrin sokaklarında dolaşıyor. peki çevresi olmayan sözlük yazarı ne yapıyor?
kendini genelde kalabalık içinde yalnız hisseden, yazarlar arası karşılıklı geyikler ortalıkta cirit atarken uzaktan seyredip okumakla yetinen yazardır. **
Sanaldan çevre yapmak istemeyen, kendi çevresiyle yetinen yazardır.
Sözlük alemine yeni dahil olmuş, ''acaba napsam ki?'' tribinde olan insan... zor bir durum...
kısa zamanda üç yüzün üzerinde özel mesaj alarak geniş bir çevre yapmış olan yazardır.
(bkz: sözlükte kimseyi tanımamak)
çevresi olurum.*
kaç yıldır yazarım 1 insan evladını da tanımam diyen kişidir. * *
bir süre sonra sosyalleşecem derken sosyal drama yaşama potansiyeli yüksek olan yazardır. ayrıca "insanların sosyalleşmek istemesinin sebebini neden anlamıyorum, anlamadım, anlamıycam!" isimli kitabımın ana karakteri olma şansına da erişebilecek yazardır.
az ve öz arkadaşı olan yazardır.
(bkz: anneeeee bana çevresi yok dedileeeerrrr)
**
zayıf yazar. ben değilim göbek çevrem 118 santim.
çevre oluşturmak için uğraşmayan sözlük yazarı.
üzgün mü üzgün olan sözlük yazarıdır.
buyrun benim demek istiyorum.
mendil lütfennnn fırk fırk..
var benim çevrem,128 kiloyum.* evden okula vinç yardımıyla gidip geliyorum. hatta etrafımda gezegenler dönüyor. kendime ait galaksim var, uydularım var. kıçımı çevirene kadar 2 saat geçiyor o derece çevrem var. 6 yaşımdan beri *ükümü göremiyorum. o derece, evet.
çok bişey kaybettiklerini sanmıyorum. herkesin istediği kişi olabildiği sanal bir ortamda çevrem olsa ne farkeder, olmasa ne farkeder. şayet çevre denilen şey yalaşap nickaltı entryler ise zaten uzak dursun. şahsen sözlükte kimseyi tanımıyorum, bu durum eksikliğini de hiç hissetmedim.
aynı zamanda sözlükte nick altına az entry girilmiştir bunların.**