bugün

insandır, zıttını yapan gibi hayvan değildir. **
Böylesi insanları sevin.
medeniyet görmüş insandır, medeniyetsiz hayvanlar anlamaz.
Temizliğin farkında olan insandır.
yere çöp atan insanı anlamayandır. bir insan yere çöp atarken nasıl utanmaz anlamıyorum. kendiniz temizlemiyorsunuz diye bu kadar vurdumduymaz olmayınız.
Geçen arkadaşımla yemek yedik. Kahve içmek için bir yer bakıyorduk sigarasını yere attı durdum almayacak mısın dedim. Sinirlendi. Ben mi aliyim dedim çektim gittim. Böylelerine fazla bile bu muhabbet.
Takdire şayandır.
benim bu insan. genelde cebime koyar eve gelince evimdeki çöpüme atarım.
Normal olanın takdir edildiği ülke işte gerçeğimiz bu.
eve çıkarıp çöpe attığım çok olmuştur. her elektrik direğine bir çöp kutusu yapsalar aslında iyi olacak. evde çöpleri sınıflandırıyoruz ve ayrı poşetleyip atıyoruz pilleri biriktirip kumbaraya atıyoruz.
bol bol küfür ediyordur çöp kutusu bulana kadar. şahsen ediyorum yani *
bu ben.
yanımda biri yere atma aptallığında bulunduysa köpek gibi aldırırım o çöpü.
bu ülkede kendimi üstün insan gibi hissetmeme neden olan durum. halbuki olması gereken bu.
10 numara 5 yıldız insandır. yaşamış olduğu dünya'ya çöpün ne tip bir zarar vereceği hakkında bilgisi vardır. ayrıca doğaya saygılıdır.
tutarım. hayvan oğlu hayvan değil, insanız. gayet normal bir şey.
Medenî insandır.

Yalnız, böyle konularda konuşurken güya kibirsiz ve medenî olduğunuzu göstermek için hayvanları aşağılayan dili (hayvan değiliz ya! vb) bırakırsanız daha gerçekçi olur.
o yuzden montlarimin cebi cop doludur.
Doğanın değerini bilen ve doğaya saygısı olan dönemimizin endemik insanıdır.
duyarlı insandır. zaten sayıları iki elin parmaklarını geçmez.
Çöp kutusu bulana kadar muhafaza ederim. Pikniğe, mangala giderken yanıma çöp poşeti alırım mutlaka. Mesire alanında çöp bidonu yoksa arabama koyar bulduğum ilk çöp kutusuna atarım. Yerlere çöp atana da ana avrat söverim, kimse kusura bakmasın.
onu geç eve çöp bile getiriyorum nasıl mı ? mesela cebimdekiler ya da arabada birşey içtiysem yediysem poşete koyar evdeki çöpe atarım yakınımda çöp kutusu yok acilse işim.

evde çöpleri evsel atık plastik şişe karton olarak ayırırız. pilleri biriktirir kumbarasına atarım.

çöpünü yere atan medeniyetsiz başlar sonra abi buzullar eridi yağmur yok müsilac oldu her yer.
iyi insandır.
O yüzdendir ki ceplerinden, çantalarından çöp fışkırır.
Geri dönüşüm kumbarası gibi bir hayat sürüyorum yeminle!

Daha çok çöp kutusu istiyoruz!
Ankara! Duy sesimizi!
bu teflon'dur. çöpü evine kadar getirdiği de görülmüştür. asil olmak böyle bişi işte !..
Takdire şayandır.
kendini çevreci zanneden tiptir.