bugün

entry'ler (29)

uludağ sözlük dördüncü geleneksel tavla turnuvası

tavla turnuvası oluyor ve yine haberim olmuyor sanırım yenilgiyi baştan kabul etmek buna denir.

eski sevgilinin annesine evini açmak

kısa sürelik herşey yoluna girene kadarlık olan kısmı büyüklük ve vicdan meselesidir.
lakin herşey yoluna girdiği halde kadının hala kendine yolçizmek yerine beleş kapı buldum pişkinliği hazmedilir bir durum değildir.

yeni evlilere ilk aydan bişey varmı diye sormak

sinir bozucu bır durum olmasıyla birlikte ben kısırım çocuğum olmuyor dedirtmeye neden olan durumdur.

yatak odasında bulunan bayan pantolonu

kadının eşim beni aldatıyormu sorusunu akla getiren bir durumdur. eşim beni aldatmış olsa bu kadın evden pantolonsuzmu çıktı diye düşündüren durumdur.

jetgillerin kuzeni

antenleri kopmuş sevimli uzaylıya sırf sevimsiz yorum polemiği yaptığı için yargılanan yazardır...

öyle bir geçer zaman ki x

özlediğimiz eski türk film'lerini hatırlatan içimizde yaşanmışlıkları olan bir dizidir.

türk kızları tedavülden kalksın rus kızlar gelsin

bizim türk erkeklerinde kıskanma(hödüklük) bilinç altı olduğu sürece rus kızlarınıda bizimkilere benzetirler uzun bol elbise giyin makyaj yapma senı alan almış satan satmış spora güzellik merkezine neden gidecekmişsin? birilerine kendinimi beğendirmeye çalışıyorsun ben seni böyle seviyorum çok konuşma kes sesini ben varken sana laf düşmez çocuklu kadın oldun artık bu artis artis giyinmelerde ne edepli ol benim başımı belalya sokturcan şimdi diye diye bizimkileri bu hallere getiren erkek tipidir.

yağmur yağarken balkona çamaşır asan kadın

kendisinin çamaşırları iyi temizleyemediğini düşünüp allahın rahmetinden faydalanmaya çalışan uyanık varlıktır.

antenleri kopmus sevimli uzayl

aldattığını sanıp eğlenirken kendisinin aldatıldığını öğrenen erkektir.

kuzen

kardeşten öte bişeydir o tarifi olmaz candır can.

aşırı dinci

aşırı dinci aşırı dinsizlerin uydurduğu anlamsız savunma daharcığındaki bir cümle olsa gerek.

vitese tespih takan avrupalı

anadolunun bağrından kopmuş bir delikanlının avrupalı arkadasına hediyesidir.

hemşire kuzeniniz olması

susturamadığınız çocuklara bak benim kuzen hemşire sana gelir iğne yapar gibi iğrenç espiriler yapmaya neden olur. aranızdaki sosyalliğin sıfıra inmesine yol açar.

müşteri temsilcisi olmak

müşterinin ayakçısı olmak nederse desin doğru haklısınz moduna girmek hoşlanmadığınız biri dahi olsa karşınızdakine sahtekar bir şekilde çok iyi bir fikir süpersiniz gibi latifelerde bulunmak.

bedava yapılabilecek aktiviteler

nefes almak dicem ama istanbul içinde oksijen kalmadı.
sanırım ebedi uyku sedece uyuyan kişi için bedelsiz ve uzun bi aktivite olacaktır.

ağaoğlu evlerinin çok pahalı olması

adam uyanık adamın dediği gibi yatırım yapın ama onun yatırımına yatırım katın.

kemal kılıçdaroğlu nun yeni atatürk olması

mustafa kemal atatürk selanik doğumlu vatan sever bir komutan
kemal kılıçdaroğlu tunceli doğumlu vatanından nefret edenlerin yeni komutan adayı ama biz batılıları hala anlamış değilim partizanlıkmı kaldı bu devirde açın gözünüzü yahu kimse 80 yıl önce chp ye vermedi mustafa kemale verdi adnan menderese verdi turgut özala verdi ama partiye değil adama verdi çoğumuz anladı ama tayipe oy verenlere abaza dendi ama asıl abazalık yapan hala partizanlar çıkın su mod tan yahu...

istanbul un dili olsa söyleyecekleri

hey dostlarım sayenizde istanbul oldum ama sizin torunlar benim içeme ediyor.

babanın söylediği unutulmayan sözler

okulu ısrarla bırakmak istiyordum ya baba zengin koca buluruz meslek sahibi olmama gerek kalmaz lafıma karşı:inşallah istediğin gibi bi hayatın olur ama iyi bir evlat yetiştirebilmek için ilk kendini yetiştirmen gerekecek dedi. işte babamın karşısında döt olduğum andı unutmak mümkün değil....

tarihin en çok taşak geçilen siyasetçisi

erdal inönüydü maşallah kemal kılıçtar oğlu geldi boşluğu doldurdu.
kemal kılıçtaroğlundan allah razı olsun hergün güldürüyor bizi iyiki varsın kemal emmi.