bugün

entry'ler (38)

turnuvalarda takım isimleri

basketbol için;
(bkz: sürtünmesiz pistons)
(bkz: kuzu thunder)

this war of mine

Zlata karakterinin gitarda çaldığı parça aylardır telefon zil sesimdir:

Grzegorz Mazur - Time is running out.

çocukken sanılan şeyler

Bir barta kulesi üstünde.

görükle crash bar

Pandemi bitince uğramak istediğim ilk bar.

jakstat

immünite, hücre bölünmesi, hücre ölümü ve tümör formasyonu gibi hücre proteinleri arasındaki sinyal iletiminden sorumlu yolaktır. Jak* tirozin kinaz aktivitesine sahiptir. Bu özelliğiyle stat* proteini üzerindeki tirozini fosforilleyip aktive eder. Stat ise dna'ya bağlanarak transkripsiyonu sağlar. Growth hormon, prolaktin, eritropoietin, leptin, koloni stimulan faktörler (CSF) ve bazı sitokinler jak-stat yolağını kullanırlar.

tekrar yapmam deyip yapılan şeyler

Sigarayı tekrar bırakmak.

adı time olan bütün parçaların mükemmel olması

içinde geçen değil, direkt adı bu olan parçalar için şaşmayan durumdur:

(bkz: pink floyd)
(bkz: hans zimmer)
(bkz: jimmy sax)
(bkz: benny benassi)
(bkz: nf)
(bkz: angelo de augustine)

no man no cry

Bir jimmy sax parçası.

jimmy sax

yaşayan en başarılı saksofon çalgıcısı. Genelde turistik beldelerde o yat benim bu koy senin gezer. Hem aranjman hem salt saks üzerine mükemmel parçalara imza atmıştır:

(bkz: time)
(bkz: no man no cry)

be svendsen

Danimarka'lı dj. En sevdiğim tarzda elektronik müziği bu adam yapıyor, adına ne deniyor bilmiyorum böyle tane tane yavaştan işliyor içinize. Buna rağmen süre nasıl geçiyor anlaşılmaz, parçaları loopa alınır.

Circle adlı parçasını epey tuttum.

hem din karşıtı hem sol karşıtı olmak

hüseyin nihal atsız is that you bruh?

şekilli bone takan dişçi

Kuru kafalıysa şayet çocuk hastaları mum gibi koltuğa diken dişçidir.

erecto hz

Beni de sözlükte karşılamış ilk yazardır. Teşekkür ediyorum. Maalesef kız değilim..

edirne diş hekimliği fakültesi

Çene cerrahisi ve periodontoloji bölümü asistanlığı hakkında bilgilenmek istediğim fakülte.

erkan can ın bursalı olması

Yıllarca oyunculuk kariyerinde çokça karadeniz şivesi yapmış olması, açık renkli saç ve renkli gözleriyle de hep trabzon veya rizeli olduğunu düşündüğüm, hemşerim olmasıyla şaşırdığım bilgidir.

allah ı ve dinini inkar edenlere ne olacak

inkar etmeyenlerin kendi işine bakması gereken afterlife sorusu.

birkaç sene önce alınan ürünü bulamamak

Creative marka ses sistemi ve kulaklıklar.

nezaket

Bu sözlükte aşırı eksik gördüğüm tutum.

11 yıl sonra gelen nasılsın mesajı

Yaşayıp yaşamadığını merak eden mesajdır.

diş gıcırdatmak

Tıpta ismi bruksizmdir. Genelde gece derin uyku halinde seyrettiği gibi gün içinde bilinç açıkken görüldüğü durumlar da mevcuttur. Etiyolojisi tam olarak bilinmemekle beraber psikosomatik olduğu düşünülür ve gerçek tedavisi psikolojiktir, Stresin eliminasyonudur. Öte yandan diş hekimlerinde çiğneme kasına uygulanan masseter botoks işlemi belirli doz aralıklarla yapılarak o bölgedeki istemsiz kas hareketini inhibe eder. Dişlere zararını engellemek için ise yatarken hastaya takabileceği gece plağı hazırlanır.