bugün

entry'ler (12)

neden sürekli cinsellik ve kızları konuşuyorsunuz

bu durum, sözlükteki entellektüelite hissini azaltmaktadır. sözlüğün tanımı dışında kullanılmasıdır.

kadir mısıroğlu ilim yayma cemiyeti

yalan bilgi yayma cemiyetidir o ilim olsa duramasssın.

herşey bilimle açıklanabilir mi

bilimden kasıt, fiziksel determinizm ise çift yarık deneyi bile açıklanamayacağını göstermektedir.

allaha inanıyor musun sorusuna alternatif cevaplar

"var ya da yok beni ilgilendirmiyor." diyen kesim var
islam ayrı bir din değil kelime anlamı teslim olmaktır.
Kişinin benliğini teslim etme süreci islam literatünün büyük kısmını oluşturmaktadır.
Neyse daha konuşurdum da, konu fazla derin şimdi girmeyelim çıkamayız. Zaten kalbi olmayan beni anlamayacak.

bir kişinin yobaz olduğunu nasıl anlıyorsunuz

köy enstitülerinin kapatılmasını takdir ediyorsa ,
yobazdır.

tavşan eti yemek

tavşan eti yiyenleri ayıplayanların koyun etini afiyetle yediği gerçeği. öyle düşünüyorsa direktman vejetaryen olması gerekir ki safı belli olsun. yoksa konuya duygusal yaklaşıyor demektir. bu konuda ben hayvanların insanlar gibi acı hissetmediklerini düşünüyorum (bkz: nefs) hayvanların nefsi yoktur. bu da vejetaryen olmama sebebimdir zaten. sürekli komadaymışçasına içgüdülerinin emrettiklerini yaparlar robot gibi. ama ne olursa olsan hayvana şiddete karşıyız.
ha bu arada doğanın dengesi bozulmasın. onun için ormanda tavşan avlamak yerine gidip çiftlikten tavşan(eti) alınız.

dincilerin bilime düşman olması

belki istanbul'un fethinden beri islam dünyasının geri gitme sebebi. geri gitme diyorum çünkü 1453 den önce alime saygı vardı. hatta fatih sultan mehmet in en çok eğitime bütçe ayırdığı bilinir.
ayrıca akıllı insanların dinimizden soğumasına sebep olan yobaz kafasıdır. akıl diyorum çünkü akıl islamı anlamakta yetersiz kalmaktadır malesef. din kalp ile öğrenilir (bkz: insanı beynini oluşturan parçalar)(akıl, nefs, kalp, ,irade ).islam'ın altın çağında ne bilim insanları yetişmişti. en basitinden ibn-i sina'nın kitaplarının 1700 lere kadar avrupa'da okutulduğu söylenir. ama malesef günümüzde en basitinden ışid terör örgütünün adının adının islam devleti konulması, konuya yüzeysel bakanlarda antipati oluşturmaya yetmektedir.

kadir mısıroğlu nun timur a melun demesi

Adı boşluk doldurmada geçer: "Kadir Mısıroğlu, Shakespeare in adının aslında şeyh pir olduğunu ve gizli bir müslüman olduğunu söylemiş bir .... dır." Boşluğu istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Ama halkımızın bilgi boşluğunu neyle doldururuz, orasını bilemem.

sözlükteki abaza yoğunluğu

Yüksek olduğu şuradan anlaşılabilir; 5 başlıktan birinin kadın-erkek ilişkileriyle bağlantısı vardır. Bu yoğunluğu sağlayan nufüs, entry girerken abaza olduğunu hissettirir

savaşçı kadın

Amazon ulusunu oluşturan insan tipi. (bkz: amazonlar)

ben tek siz hepiniz

irem derici şarkısıdır. Sözleri aşağıdadır.
Pilatese yazıldı siftahı yok
Alem sporda görsün
instagram’da mutsuzu yok
Hep yalan dolan biliyorsun

Patates kızartma listede yok
Alem diyette görsün
instragram’da şişman yok
Hep inceler görüyorsun

Sahte, küçük, mükemmel
Dünyasında herkes
Evlilik adayı müstakbel
Hepsi kendine prenses

Ben tek siz hepiniz
Aynaya baktı mı hiçbiriniz
Takmıyorum takmıycam
Kimsenin yanına bırakmıycam
(çaylağım şunu 40 karaktere tamamlayak)

cinselliğin abartılması

tüm dünyada cinselliğin tabu olarak görülmesinden ileri gelir(evet avrupa amerika dahil). erken evliliği bu yüzden savunuyorum. insanlar cinselliğin aslında önemli bir şey olmadığını anlaması için bol bol ona sahip olmalı ki tiksinsin. zevkli ya da havalı bir şey olduğu fikri herkeste var. zevki de fazla yok. o heyecan hissi sadece gizli, havalı, yasak bir şey yaptığını düşünmesinden mütevellittir. mesela hayvanlarda açlık cinsellikten önce gelir buna göre insanların da yemek yemeyi cinsellikten fazla abartması gerekirken realite bunun tersidir. ama kimse yemek yemenin havalı ve yasak bir şey olarak düşünmez. yani o yüzden erken yaşta insanların evlenmesini ve bu zevki tadıp o kadar havalı bir şey olmadığını düşünmesini isterim. ek olarak yemek yemeyip su içmeyince öldüğümüzü, sex yapmayınca da hiç bir şey olmadığını düşünürsek, fikrim daha mantıklı gelecektir