bugün

entry'ler (50)

sevgiliyi görmek için 1000 km yol tepmek

gerçek bir aşkta yapılması gerekendir.

biz seni daha sonra ararız

denilenin yapılmayacağı sözdür.

türk istihbaratı diye birşeyin olmaması

asıl istihbarat işini kimse bilmeden yapandır.olmamış gibi görünmesi aslında işini iyi yapmasıdır.

sözlükteki burdurlular

(bkz: istisnai)

yalnızken yapılanlar

genelde biri yanımızdayken yapmadıklarımızı yaparız.

antep fıstığı bağımlılığı

ne işiniz olursa olsun kenarınızda duran antep fıstığını bitirmeden kalkamadığınız durum.

doğru sanılan yanlışlar

2.Abdülhamid in hain sanılması.

sözlükteki rapçiler

bim

migrosta çalışanları alışverişe bim e getiren öğrenci marketi.

inception

kendi alanında en güzel yapım olduğunu düşündüğüm filmdir.
devamı çekilmesi muhtemel görünüyor

tuvaletteyken akla gelenler

günlük yaşamda atlanılan düşünceler.yaratıcılığın hat safhaya çıktığı fikir akımları gelmektedir
bir an yeni bir buluş yapabileceğin seviyeye geldiğini bile düşünürsün

zeka anneden mi yoksa babadan mı geçiyor sorunu

zeka anneden cinsiyet babadan gelmektedir.

-yani yıllar boyu erkek evlat veremeyen kadınlara zülum yapılmıştır yapılmaktadır.

caner erkin

gününde olduğunda gareth bale 'in abisi olduğunu düşündüğüm , gününde olmadığında sabrinin kankası olduğunu düşündüğüm dengesiz sol açık.

denizli

hergün yolların kazıldığı , bir senede bitecek denilen çalışmaların 5 sene sürdüğü , dolmuşcuların yanından geçerken yavaşlayıp dolmuşa almak için bastıkları kornanın kafa s.ktıgı güzel memleket.

sözlükteki fenerbahçeli yazarlar

türkiye nin kurtuluş yolu bilim ve teknolojidir

şüphe yok ki ilim ve fen ülkelerin gelişmelrinde ve ilerlemelerinde en büyük etmendir.Ama din bilim önünde engel olarak görülmemeli.Günümüzde bilim alanındaki birçok gelişme islam dininde yer bulmaktadır kendine islamiyet bilimi desteklemiştir. Geçmişte ortaçağa bakıldığında ise dünyanın önde gelen bilim adamları islam bilginleridir bu yadsınamaz bir gerçektir.Yapmamız gereken şey ikisindende kopmayarak benliğimizi korumaktır.

adamın hammaddesi

adamın hammaddesi:
a+d+m

süleyman inan

2.paü sosyal bilgiler bölüm başkanı olup.mükemmel bir hitabet gücüne sahip incelediği konulara oldukça hakim en sevdiğim öğretmenlerimdendir

çağlar boyu arap ihanetleri

en büyüğünü OSMANLI ya karşı yapmış olan milletin ihanetleri

Rauf Denktaş Bildiriyor ; Şerif Hüseyin Dedi Ki
Küçük yaşta Rauf Denktaş , babasıyla birlikte zaman zaman Şerif Hüseyin in evine ziyaret edermiş.
Rauf Denktaş o günlerde gördüklerin Nevzat Yalçıntaş a şöyle nakletmiş :

Babamla yanına gittiğimizde hep aynı olay tekrarlanıyordu. Babam onun elini öper , o da anlatmaya başlardı. Şerif Hazretleri : Ahhh, ben ne yaptım , ahhh , ben ne yaptım ? Yaptığımın cezasını çekiyorum. Niye Osmanlıya ihanet ettik ?; derdi . Çünkü ingilizler kendisine Arapların kralı ve Müslümanların halifesi olacağını vaat etmişlerdi. Halbuki Filistin e ingilizler yerleşmişlerdi. Oraya Yahudiler mütemadiyen göç ediyorlardı. Suriyeye Fransızlar kendi kültür ve dillerini yaymışlardı. ingilizler de Irak a kendi dil ve kültürlerinin götürmüşlerdi.(Şerif) Hüseyin babamın yanında hep iç geçirirdi. Bundan sonra babam onu teselli edecek birkaç laf söyler , ben de yanında dururdum. Bir müddet sonra (şerif) Hüseyin :Raif anlat şu istanbul havalarını dinleyeyim. derdi. [ Şerif Hüseyin Abdülhamid döneminde istanbul da 18 yıl gözaltında kalmıştır. Çamlıca veya Beykozda oturmuştur] Konuşma esnasında bir taş plak çalmaya başlardı. O zaman Şerif Hüseyin : Ahh! istanbul , payitaht diyerek ağlamaya başlardı. Babam a o sırada onu teselli edici sözleri söylerdi : Şerif Hazretleri, bu takdir-i ilahidir üzülme Sen hata yaptın ; ama bundan çok pişman olduğun gözlerinden akan göz yaşlarından belli oluyor. Allah seni bundan dolayı affeder ; yapma , ağlama Babam onu teselli ederken kendisi de ağlardı.Plak bitince biraz daha sohbet ederlerdi. Daha sonra babam onun elini öperdi. Biz kalkıp giderken (Şerif) Hüseyin : Rauf gel deyip bana elini öptürür ve elime bir altın verirdi. ( Şerif Hüseyin o zamanlardan ingilizlerden emekli maaş alıyordu ) Ben de bu yüzden hep babamla Şerif Hazretlerine gitmek isterdim Şerif Hüseyin hastalandı , ölümü yaklaşmıştı. Ölümüne yakın Ürdün Prensi olan oğlu Abdullahın yanına gitti. Onu Amman a biz uğurlamıştık.Bir müddet sonra ise onun ölüm haberi bize ulaştı

( Abdülhamid in Kurtlarla Dans Kitabından Alıntı).

piyona mat olmak

öncelikle nick ini en az kendisi kadar sağlam bulduğum bir kardeşimdir.Evinin kapılarını bana açtığı için sağolsun.