bugün

rusya'da onaylanan yasa.

--spoiler--
Kadın tecavüz ve cinayetlerinin en üst düzeylerde seyrettiği ülkelerden biri olan Rusya, önlem olarak yeni bir yasa hazırladı. Parlamento tarafından oluşturulan komisyonun hazırladığı yasa, parlamentoda kabul edilerek resmen yürürlüğe girdi.

Parlamentoda onaylanan yasa, tecavüz girişimlerinde kadınlara nefsi müdafaa hakkı tanıyor. Yasaya göre cinsel saldırıya uğrayan kadın, saldırganı yaralar veya öldürürse hiçbir ceza almayacak.

istatistiklere göre Rusya’da yılda 14 bin kadın erkekler tarafından katlediliyor. Aynı şekilde yılda 2 bin çocuk öldürülüyor. Rusya içişleri Bakanlığının açıklamasına göre tüm suçların yüzde 40’ı evde, yüzde 93’ü kadınlara karşı işleniyor.
--spoiler--

http://www.milliyet.com.t...-cezasi-almayacak-6100290
Güzel bir yasaymış rusyayı tebrik ediyorum. Türkiyede böyle bir yasa hayal tabi. Darısı başımıza ne diyeyim.
rusya ülkesi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri amarika kullanıyor diye büyük ülke diyerek tek adamlığı başkanlık sistemini getirenler haydi bunuda getirsin rusya gelişmiş bir ülke diyerek alsınlar bu yasayı ama yok tecavüzcü'nün yanındaysa bu hükümet bilemem.
kadına intikam hakkı tanınması açısından gayet hoş bir karardır. şiddeti artırır diyen duyarcıların yastığını yorganını skim.
O halde Bizim ülkemizde parmakla sayılacak kadar adam kalır .
-Yusuf ega kheyirli olsin, khamileymissin.
ispatlanması hâlinde mağdur ceza almaz

diye de bir ibare olsa gerek..

yoksa aldattı öldür, kandırdı öldür, içki kumar var öldür, yüz vermedi hırs yap öldür, borcunu vermedi öldür vs vs..

diye bir sürü suistimalin kılıfı olabilir.

hee, kesin tecavüz varsa ya da yeltenilmişse bile gebert gitsin deyusu.
şu olaya meşru haktır diyen sivri zekalı erkekleri, seviştikten sonra kafası atıp çekip sizi vurabilecek bir kadının mahkemede tecavüze uğradım deyip serbest bırakılabileceği gerçeği konusunda düşünmeye davet ediyordum ki, ne sevişmesi ne kadını değil mi siz yastık yorgan tabi..pardon.
erkek ölümlerinde artış görülür.

ifade de kadın bana tecavüz etmeye çalıştı der.

şahit ispat gerekmeksizin üstü kapatılır. erkek nüfusu azalarak yok olur.

rusyada çıkması beklenen yasaymış. überdir. erkek nüfusu azalan rusya türk damızlık erkek transfer eder. o kapıları yıkarız, hayır yani yıkarız derken, yıkarız.
Nefsi müdafa bile tam anlamıyla iş görmüyorken böyle bir yasa bize geeeelmeeez... Basarılar putin bey.
(bkz: türbanlı kadını güpegündüz domaltan terbiyesiz)
Mesela bu kadın parayı az verdin diye
Veya herhangi bir sebepten ötürü seni öldürdü
Sonra kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü.
Ve adli tıp muayenesinde senin ilişkiye girdiğin onaylandı
Oysa ki masumdun. Kadın ceza almayacak.
Sende ölmüş olduğun için itiraz edemeyeceksin
Peki bunun neresi adalet?
Sadece kadına çalışan adalet adalet değildir.
Rough seks sonrasında ölümlerin gerçekleşeceği hadise.

Kadınlar canını sıkan ya da yapışıp kalan erkeklerden kurtulmak için bdsm kılıklı ya da bağlamalı zorlamalı seks yaparak ölümü legal hale getirebilecekler. Ulan ne güzel dünya beee valla helal olsun.

Keşke şu erkekleri birileri sikseydi de bu kadar eril bir toplum yetişmeseydi. Zihniyeti bozuk orospu çocukları yüzünden her türlü önyargı ve genellemenin içerisine cinsiyetimle birlikte dahil olmaktan çok sıkıldım amk.

Neyse gerçekten tecavüze uğrayan bir kadın olursa çükünü kesip kafasına sıksın ben onaylıyorum bu işi...
Almamalıda zaten bana bir kaçtanesini versinler insanlık suçu işleyebilirim.
Kendi adaletini sağladığın bir ülkede devletin başlıca fonksiyonlarından birini es geçmiş oluyorsun.

Böyle bir karardan ziyade, gerçek manada ağır cezalar daha caydırıcı olur.

Kendi adaletini sağlama noktasında istismarlar ve iftiralar da beraberinde gelir gibi geliyor.
Suistimal edecek bazı başı bozuk kadınlar yüzünden kısa sürede iptal edilecek yasa olmakla birlikte diğer ülke ve diğer mağdurlara örnek teşkil edemeden tarihin tozlu sayfalarına itelenecektir.

Not alın bu entryi
Normalde "gercekten" tecavüze uğradığı için bir adamı öldüren birine ben de dahil olmak üzere hepimiz "iyi yapmış" deriz.

Ama bu suistimale kullanılmaya çok müsait bir karar olmuş kesinlikle iftiralar olacaktır. ayrıca tecavüze uğrayanlar sadece kadınlar değil..
Yerinde bir karar. Mutlaka caydırıcı olacaktır. Umarım yankı bulur bizde de böyle bir düzenleme yapılır. Ama ya kadın tecavüzcüyü öldüremezse? O halde idam olmalı ki bu kanunun bir anlamı olsun. Yoksa herif kaçtıktan sonra ne anlamı kalır ki? Esas mesele onu yakaladıktan sonra gebertebilmek. Yoksa çoğu kadın korkudan acziyetten bunu yapamaz ki. Madem bu selahiyeti kadına tanıyorsun, o halde meşru müdafa fiili gerçekleşemediği taktirde gereğini sen yaparsın devlet olarak. işini tamamlar yarım bırakmazsın. Çünkü böyle bir hukuki düzenlemenin mantığı da bunu gerektirir. Katile tecavüzcüye idam gelmeden adalet gelemez. Hukuk eğer adalet varsa kıymetlidir.