annem vefat etmiş abi.
+Yunus biliyorum benim haberim var
- Abi... abi... Abim şehit olmuş
+ biliyorum haberim var benim aslında.
- Abi beni al buradan ne olur abi
+ yunus geliyorum yoldayım ben zaten
- Abi abim gitti benim abi abi sen gitme gel yanıma ne olur
- Ben buradayım siz gidene kadar.

Çok sevdiğim bir kardeşim arkadaşımın abisi şehit olduğunda geçen konuşmamızdı hiç unutmayacağım bir konuşmadır.
Geçenlerde beni tekrar aradı ağlıyordu abi benim abim gittiğinde sen yanımdaydın beni yanına aldım koştun tuttun sen bana tutunamayan lakabını taktın sen haklısın ben tutunamıyorum abi dedi. Aramızdaki diyaloglar hep farklı olmuştur. Dün yanıma geldi kafede buluştuk. Oturduğumuzda masaya iki adet mermi koydu bu benim biletim dedi mermi elinde diğerini önüme koydu abi bu da senin niye sence niye ben seni aradım geçen gece biliyor musun diye sordu biliyorum dedim biliyorum da gerçekten evet biliyorsun dedi ikimizde biliyoruz dedi bu mermi benim biletim ve ben bilirim ki sende benimle gelmek istersin ben gidersem evet diye cevapladım ve emin ol diye ekledim hesabını gördüğümüzde bu dünyanın beraber gideceğiz. Evet gideceğiz haklı çünkü bana afili manalı intihar gerekli garip çocuktur yunus ben 30 umda o 22 sinde ortaktır derdimiz.

Edit: şehit olan komiserdi.
Edit 2: mermiler abisinin silahına ait olanlardı.
Öldü......
zulm ile abad olunmaz.
Acımı anlatırken ama beni anlamayan bir çift göze baktım öylece.
Aslında kimseyi kırmak hayatta hosumada gitmez hani ama bir gün kız kardeşime haksızlık yapan Fatoş isminde bir kız ileri geri konusmutu hakkında ve kardeşimde bana söyledi. Hemen sinirle gittim yanına çabuk özür dile diye biraz çıkıştım kıza hoş değildi yaptığım kendi aralarinda çözerlerdi meseleyi işte ama dayanamamistim. Pişman oldum o ara ama geçti kalp kırıldı artık. O gün bu gündür hep kendime sorarım ne gerek var sinirlenmeye belki kendince sebepleri vardır o zatın gibisinden.
Acı sözleri dudaklarım söyleyemez. Nefret dahi etsem neden bilmiyorum ama kimseye kötü söz söyleyemem.

Ancak konu ben ile alakalıysa acının da acısını söylerim.

-Yaşamak veya intihar etmek. Tedavisi olmayan bu hastalığa rağmen her saniye yaşamayı seçiyorum. Her saniye canlı canlı yanıyorum. Bitmeyen bir kaynak ve oksijenim ben. Tükenerek yanıyorum ama bitmiyorum.
Sensiz olmaya dayanamıyorum.
ben bunu hak etmedim.
Bir hafta önce ayrıldığım kız arkadaşımla karanlığın elli tonu na gitmiştik neyse filmi izleyen yoktu zaten ama iyi efor sarf ettik.Film bitti evlere gittik bir gün geçti ben yine bi iş çıkar mı peşindeyim. Kız arkadaşıma dedim ki " vizyon a güzel filmler gelmiş gidelim mi ? " diye sordum o da direk hayır falan filan naz yapıyor bende dedim ki " ama Yeni gelen film aydınlığın elli tonu çok beğenilmiş diyorlar " dedim ve geri zekalı kız arkadaşım buna inandı konusu hakkında soru sordu ve bende " Aydınlı çiftin yaşadığı çılgın aşkı konu alıyor " dedim. iki gün filmi aradı bulamadı tabi ki sonra benden ayrıldı. Terk edildim yanı sözlük nerede hata yaptım? Bu da benim bir anımdır.