bugün

entry'ler (204)

25 mayıs 1986 beşiktaş sakaryaspor maçı

galatasarayın ne kadar pis bir kulüp olduğunu bu maçta öğrendiğimiz maçtır.

alkol ve uyuşturucu arasındaki farklar

ikisinin de amına koyayım pek fark yok ama.

11 aralık 2014 bjk tottenham türkiye kupası maçı

kardeşim iki takımda gruptan çıkmayı garantilemişti zaten rahat oynadılar. senin mantığına sokayım diyorum.

sonra türkiyede neden futbol gelişmiyor, neden ab'ye giremiyoruz aha bunlar işte.

ha birde kesin galatasaraylı.

4 yiye yiye bir hal oldular. kime sataşacagını şaşırdılar.

yazık...

nesine com

en iyisi.

boktan totenham ı yenip kafa siken bjk li

olsun siz başaksehirden 4 yediniz.

galatasaray ın kepaze bir kulüp olduğu gerçeği

avrupa takımlarından sürekli 4 gol yemek. hadi onları siktir et başakşehir, kasımpaşa nedir ya.

yazık bu sene fena rezil ettiler türkiyeyi, beşiktaş bugün iyi temsil ediyor.

köylerdeki ilginç lakaplar

çatal hasan.

11 aralık 2014 beşiktaş tottenham hotspur maçı

cenk tosunun attığı golle beşiktaşımız 1-0 öne geçmiştir. özet;

ggggggggooooooooooooooooooolllllllllll.

11 aralık 2014 beşiktaş tottenham hotspur maçı

2. çıkarsak. şl'den gelenler.

zenit: öyle bişey olursa cenabet beşiktaşımız bu zeniti çeker. allah korusun gelmesin.
olympiakos: şl'de müthiş bir futbol ortaya koydular. juventus gibi bir rakibe karşı çok çok iyi oynamak her baba yiğidin harcı değildir. gelmesin derim.
lizbon: bu portekizleri de istemem gelmesinler.
atletic bilbao: aynı kalite de iki takım. gelsin sıkıntı olmaz ama zorlar.

lider çıkarsak..

ajax: bu takımda gelmesin. hollanda takımı nedir bilirmisiniz kabir azabı gibi... ama feyenoordu eledik dimi.
roma: not 404 found
liverpool: bırakın gelsin gel hele gel.
anderlecht: gayet makul bir takım. genç ve tecrübesiz bir takımları var ama bir o kadar da sinsiler. rahat eleriz.

al sana osmanlı

çok iyi yazı.

ne hallere düştük, osmanlı diyorrr.

berk hakman kişiliği

taktir ettiğim bir insan.

gerçek aktör..

2015 yılına cenabet girmek

yıla nasıl girersen öyle devam eder derler ya.

o zaman cenabet giren sıçtı desene.

beşiktaşla dalga geçen galatasaray taraftarı

bugün beşiktaşın gol yeme rekorunu geçtiler.

çok komik ya..

asıl tanrı biziz

berk hakman'ın mailine gelmiş bu yazı. o da kendi facebook hesabın da paylaştı. bende merak ettim ne olduğunu anlamak için size yazdım.

burda asıl tanrı biziz mi diyor? berk hakman bunu neye dayanarak paylaşmış. yazı nedemek istiyorsa berk hakmanda ona mı hak veriyor ben anlamadım?

berkhakman

bunu bu sabah mail kutumda buldum..kim yazdıysa eline sağlık..isteyen forward etsin..gerçi bir işe yaramayacak çünkü odun her zaman odundur..bire bir olmasa da Spinoza'nın bütün hayatı boyunca anlatmaya çalışıtğı şey buydu Yahudilere..bunları düşünerek yazmaya başladı ''Teolojik Politik inceleme'' adlı eserini..
''Tanrıdan gelen ileti;
Desem ki ben hiç bir zaman var olmadım, o zaman bu iletimi boşverin;gidin adam gibi yaşamaya bakın; eğer var oldum ise;benim adıma elçi ve vekil yaratıp birbirinizi kandırıyorsunuz, onu anladık da, peki benim adımı niye ortaya atıp kullanıyorsunuz?
Eğer ben Allah isem; niye Musa'yı göndererek cumartesi'yi, Isa'yı göndererek pazar gününü, ve Muhammed ile cuma gününü tatil yapayım? Niye isa'nın müritleri kilisede şarabı rahat içebilirken, diğerleri içtiğinde kırbaç yemek zorunda kalıyor?
Niye birisini kara çarşafa sarmam,başını bohçalamam gerekirken diğerinin üstsüz gezmesine izin vereyim?
Birisi imamı ile diğeri Peygamberi ile bir başkası hayalleri ile mutlu olsun; ancak sonunda neden birisi hatem :(çok engin bir Arap emiri) diğeri matem :(yas içinde) olsun?
Eğer B E N var isem ve dinlerin anlattığı gibi bu denli sevgi dolu isem; tarihteki en kanlı savaşlar, dinsel yükümlülüklerin yerine gelmemesi sonucu oluşan topluöldürümler (katliamlar) neden hep din adına gerçekleşti?
Hiç düşündünüz mü ölenler cennet'te midir yoksa cehennem'de mi?
Ya da düşündünüz mü; Musa, Isa ve Muhammed öncesinde doğan ve ölenlerin hesabına nasıl bakılacak?
Düşündünüz mü; Ben böyle bir Allah olsaydım; niye o zaman bir çok yamuk insanın benim adıma allahlık yapmasına, benim vekilimmiş gibi davranmasına ve yeryüzünü cehenneme çevirmesine izin veriyorum?
Kullarının ona tapmasına (ibadete) muhtaç olan bir Allah? Emirlerinden vazgeçenleri acımasızca cehenneme göndereceğine yemin eden bir Allah? Yeryüzünü bir deney ortamı ve insanları deney faresi gibi gören ve yeryüzünde yasakladığı her şeyi (şarap içmek, zina gibi şeyleri) Cennet için vaat eden bir Allah?
Emin olun ki, o... Ben değilim ve olamam!
Arkadaş ayak ayak üstüne atıyorsun ve bekliyorsun. Falan veya filan ermiş (cübbeli) gelecek seni yüceltecek edecek öyle mi? Madem onu bekliyorsun bugünden itibaren cennetin kapısını mühürlüyorum ve kimseyi sokmayacağım anlaşıldı mı?
Hepinizin beyninde bir kaç milyar gri hücre vardır. Bozulmasınlar ya da tozlanmasınlar diye siz, onları çalıştırın.Dünyanın içine eder, dönüp "Allah'ın takdiri" dersiniz.
Hiç mi aklınıza gelmiyor? En azından bir google müdürü kadar beceri sahibi değil miyim ki, hem üreticileri hem tüketicileri memnun edeyim?Siz bir kez google için sıgn-ın yapınca uzun bir süre o bağlantıyı koparmadan götürebiliyorsunuz. Peki her gün benim için 5 defa sıgn-ın yapmanıza ne gerek var.Gönülden benimle iseniz yeterli, bir ömür ve sürekli olarak o bağlantı ile devam edebiliriz. Şahsınız ve yakın çevreniz için ettiğiniz dualarınıza gelince; emin olun onların %99.99 spam olarak kalıyor ve hiç maıl box'ıma yansımıyor.
Ben size ..:
düşünün diye akıl verdim,
.harekete geçin diye el verdim,
.yürüyesiniz diye ayak verdim,
göz kulak, ağız ve diğerleri
siz karar veresiniz, uygulamaya koyasınız diye bunlar verildi.
Yoksa vermeyip dualarla, muskalarla, kendi yasalarımla sizin yerinize karar verip uygulamaya koyardım.Siz benim her dini yaratırken birisi veya birilerinin huyuna ve
zevkine göre ve aralarında bu denli farklılıklar bulunabilecek kadar kararsız ve dengesiz olduğumu nasıl düşünürsünüz? Veya her yeni din ile birlikte temelden her şeyi baştan değiştirmemi nasıl beklersiniz?
Aklınızı kullanmanızı öneririm size! Aklınızı!
Us, us, us ''

milletimizin filmden anlamaması

recep ivedik, deliha gibi kazma filmlere koşa koşa gidip ama balık filmi, sivas filmi gibi gerçek, hayattan olan filmlere gitmemek.....

veli kavlak köpek gibi koştuk

maçtan sonra yaptığı açıklama.

''çok mutluyum takım olarak iyi bir mücadele sergiledik. taraftarımız da çok güzeldi. bugün bütün takım koştu. herkes köpek gibi koştu bugün.''

adam açık sözlü.

veli kavlakın askerleriyiz.

uludağ sözlük ün boku çıktı

abi böyle bir topluluğu haketmiyor bu sözlük. gerçekten çok dağınık bir ortam var. kimileri beşiktaş maçı kazandığı için ''sikik beşiktaş maçı bala kazandı'' gibi vsvs.

sadece bunla yetinmiyor arkadaşlar ırkçılık da çok var. kürt değilim ama böyle yavşaklık yapanı da gördüm ''en iyi kürt ölü kürttür'' diyolar zoruma gidiyor benim. giresim gelmiyor artık sözlüğe.

ekşi de yazar değiliz ama okuması bile yetiyor orda. huzur var orda en azından..

slaven bilic

türkiyenin en iyi teknik direktörü.

interstellar

en yakın zamanda izleyeceğim film.

7 aralık 2014 beşiktaş trabzonspor maçı

beşiktaşım ın şov mehmet ekicinin kudurduğu, çatladığı maç.