entry'ler (30)

yaran süleyman demirel konuşmaları

Ya neresini sıksaydım? (Ecevit'in elini sıktığı zaman gazetecilerin sorularına karşılık.)

Türkiye'de kontrgerilla var mı? Yarın güneş doğacak mı onu da sorun.

Türkiye'de petrol vardı da, tankerlerin hortumuna ağzımızı dayayarak biz mi içtik ?

haziranda üşümek

Çağımızın en büyük sorunlarından olan küresel ısınma ve buzul çağının yaklaşması, mevsimlerin sıcaklık değerlerini etkiler.Bu sözcük, "yaz mevsiminde sıcaklıkların düşerek yağmur yağması" anlamına gelmektedir.

aşk ı memnu

Son bölümün son dakikalarını izlerken annemin ağlamasını sağlayan finali olan dizidir.

yazarların hayatını anlatan şarkılar

Cüneyt Ergün - Bilinmeyen saati uygulması.

islamın yahudilikten kopya çekmesi

islam dini diğer ilahi dinleri tamamlanması için gönderilmiştir.islam dininin diğer ilahi dinlere benzemesi doğaldır.Ama islam dini dışındaki ilahi dinler doğruluklarını kaybetmiş olabildiklerinden dolayı böyle durumun doğruluğu söz konusu olabilir.ilahi dinlerinin değiştiğini düşünen diğer din adamları yüce kitabımızdan alıntı (ya da kopya çekme) yapmış olabilirler.Sonuç olarak tam tersi diyorum ben.

istasyon muhabbetleri

Çeşitli yaşlardaki insanların, tren istasyonlarında, tren vb. gibi bekleme durumunda, geçici veya sürekli olmak koşuluyla, vakit geçmesi sebebi ile ettikleri sohbetlere denir.

ayın elemanı

Çeşitli kuruluşlarda, çalışanlanların azim ve iyi şekilde çalışmaları amacıyla yapılmış bir sıfattır.

yaran atasözleri

tembel insana iş ver sana akıl buyursun.

yaran atasözleri

taşa çıkan keçinin ağaca çıkan oğlağı olurmuş.

yaran atasözleri

fakirin düşkünü (yani fakir olmayı seven) beyaz giyer kışgünü.

yaran atasözleri

Ağaca balta vurmuşlar, "sapı bedenimden" demiş.

awake

awake 2007 yapımı bir drama filmidir.Türkiye'de "anestezi" adı altında sunulmuştur.Konusu "anestezik farkındalık"dır.izlenildiğinde insanlara "ameliyat korkusu" salar.

cine üç harfli diyen insan

Çeşitli dini görüşü olan insanların, "cinlerin çarpması" olayından korkmuş olmaları gerek, cin yerine "üç harfli" kelimesini kullanması durumudur.Cin çarpması olayı her zaman gerçekleşecek diye bir kayıt da yoktur.

evrim teorisini kabul etmeyen zihniyet

Evrim teorisini, dininin (islam) gerektirdiği şekilde (ki bizleri -yaratan yüce rabb'imiz Allah- Kuran-ı Kerim'de belirttiği gibi çamurdan yarattı.) karşılayan zihniyettir.

zina yapanlara ölüm cezası verilmesi gerekliliği

Öncelikle evlilik (ya da nikah) kavramını ele almamız gerekecek.(dinimize göre)
Evlilik : Birbirlerini seven iki şahsın, birbirleriyle aynı evi payalaşacaklarını, allah'ın bize buyurmuş olduğu bir evlat yapmayı gerçekleştirmek istedikleri, birbirlerine eş olacaklarını "diğer insanlara bildirmek için" yapılan olaydır.Nikahında (ya da evliliğin) temel sebebi budur."diğer insanlara duyurmak"
Ancak, zina ise, tamamen farklı olup bir hata niteliğindedir.Bundan dolayıdır ki çok hatırı sayılır ceza verilmeli (örn. parmak kesmek, taşlamak gibi), ölüm cezası verilmemelidir.

dile dolanan saçma şarkılar

ferdi özbeğen - ağla halime

Kim bilir, kaçıncı arayışım bu
Benden kaçan mutluluğumu
Nerede belli değil
Kim bilir, kaçıncı arayışım bu
Kaybettim her bulduğumu
Kader Bana dost değil

Ağla ağla halime
Gülme kapat gözlerini
görme tek bir şey söyleme

Yok mu bir soru sormayan
Yarını olmayan güneşi olmayan
Bir yolun yolcusuyum dokunma

Sanki bir yangın içinde
Küllenip savrulan
Yakılıp yıkılan bir dünyada
Yer yok sana

Ağla ağla halime
Gülme kapat gözlerini
görme tek bir şey söyleme

15 haziran 1983

Aziz Yıldırım'ın ortaokulda olduğu dönem sanırsam.(Bu söz doğruluğu kanıtlanmayan, espri mayetnde bir sözdür.)

kişinin loser olduğunu anladığı an

Dinine önem vermesi gerektiğini anlayan, yanlışlara düşmemesi gerektiğini kavrayan kişidir.