bugün

batıl inanç saçmalıklarının en güzel örneğidir.
merdiven altından da geçemez ,
makas verirken tükürürler makasa.
ismini zikredince, cinlerin olay mahaline geldiğini düşünen yurdum insanıdır.

(bkz: nickname)
Adını andığı anda,cinin peşine düşeceğini, sürekli kendisine rahatsızlık vereceğini düşünen insanın takıntısıdır.
cinler ile apayrı alemlerin varlıkları olduğumuzu düşünmeyen insandır... mantıksal olarak cinlerle bir etkileşim içinde olamamamız düşünülmelidir ama toplum alıştırılmıştır korkutulmaya... nasıl rant sağlar ötekiler toplum bir şeyden korkmazsa..?
(bkz: cine5)
cahil insandir.
şöyle bir hadise vardır. cinler adının anıldığı ortamlarda bulunurlarmış. * buna inanmakta olan insanlarda cinlere üç harfli demektedirler.
(bkz: cine sek diyen insan) *
petek dinçöz'dür bu insan. sevgilisi can tanrıyar'la böyle bi laf etmişti:
- hani biliyosun, 3 harfli, c ile başlıyo, ben ağzıma almıyorum..**
(bkz: cine 1 milyar nüfuslu diyen insan)
toniğe beş harfli diyen insan ile aynı kişi olması muhtemeldir.
varlık anlamındaki "cin" in özel isim olduğunu zanneden ve bunun için de adı geçtiğinde hemen geleceğini düşünen insandır. Biz "insan" lafını duyduğumuz her yere gitmiyorsak onlar neden gelsin denilesi durumdur.
yanında cin diyerek korkutmanın acaip eğlenceli olduğu insanlardır.

korkan kişi: bana bir üç harfli.
barmen: anlamadım.. ?
korkan kişinin arkadaşı: cin istiyo cin.
korkan kişi: Ya deme şunu ya!
bilmiş olduklarını düşündüğüm insanlardır.
votka diyeceğine beş harfliler diyen tip kadar denyodur.

ya sex on the beach içecek olsan, ne ara sayacaksın?
"boş musun? " sorusunun yöneltilmesi an meselesi olan kişi.
olmayan, kafadan uydurma, ve etraftan dolma bilgilerle var olduguna inandigi seyin daha adini bile soyleyemeyen tip. her turlu kufuru eder, gununu gun eder, kizlar desen cok, ama dinime bagliyim der uc harfliler der, garip.
(bkz: he who must not be named)
(bkz: lord voldermort)
(bkz: kim olduğunu bilirsin sen)
bilge insandır, zira ağızdan çıkan her sözün kosmosda bir etkiye neden olduğunu bilmektedir.
(bkz: adı lazım degil bas harfi c)
tırsak tiptir.
(bkz: üç harfliler)
aslen söylenene göre, cin denen varlıkların da insanlar gibi isimleri varmış. bu varlıklar isimleri söylendiğinde, çağırıldıklarında gelip ne olup bittiğine bakarlarmış. cinler arasında da yine insanlar gibi iyi ve kötü niyetli olanları bulunmaktaymış ve bunlar bazı zamanlar da insanlara olmadık rahatsızlıklar vermekteymiş. işte bizim gece gölgesinden tırsan halkımız, hem olayı yanlış anladığından (anlamasa bile bi tarafını sağlama almak maksadıyla) cinlere üç harfliler demektedir...
(bkz: dort kollu)
bu halkın nasıl bu kadar kolay güdüldüğüne örnektir. açlıktan, sefaletten değil "üç harflilerden" korkmaktadır. mevzu üç harflmi olunca çözüm de son halife recep tayyip erdogan olur haliyle.
güncel Önemli Başlıklar