bugün

entry'ler (22)

lisede 45 cm lik haremlik selamlık kuralı

sahip çıkalım belediye başkanım diye mala bağlayan gomşu teyzeyi anımsadığım komik durumdur. yakında falakada başlarsa şaşırmamak lazımdır. zira adamlar namaz kılıyor beyler.

akp li gibi konuşma klavuzu

bana küfredin demek gibi birşeydir.

kimsin lan sen

genellikle serseri takımının kullandığı ve birbirine büyüklük taslamak yada karşısındakini ezmek çalışması için sarfettiği kelime dizesidir.

ben buna birbirini tanımayan Türk milleti diyoruz.

örnek
a-sen kimsin oluuum !
b-sen kimsin lan !
a-kimsin olum sen?
b-sen kimsin olum ?
birbiri ardına hindi gulugulusu gibi tekrarlanan kedi horozlanmasıdır.

hunhar

hunharca geğiren hatun cinayetten daha fazla ürperten bir durum olsa gerek.

şalgam suyu

çözünüm ve emilimi ince bağırsak yerine kalınbağırsakta olduğundan, kendi eviniz dışında 1 bardaktan fazlası yatılı misafirliğe sebeb olabilen çok kuvvetli müshil etkisi gösteren harika bir içecek.

ekşi sözlük çaylak onay sırası

(bkz: seçmece bunlar) nicke bakınca anlıyorlar sanırım

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

Ben küçükken tayyip amca satıcıydı. kendisi simit satardı. işi çok büyüttü ama çok delüğanlı adammış.

kürtleri sevmiyorum kardeşim

2000'li yıllarda ağa paşa konak dizileri ile halka kürtçülük bilinci yerleştirildi. bugün bu bilinci etnik temelden ele alarak biz hasanız hüseyinden farklıyız! diyen kendinin ne olduğunu bilemeyecek derecede içerisi boşaltılmış kimi insanlar, yine aynı şekilde provoke edilerek sokaklara dökülmektedir.

Kürtlerden nefret etmek yerine neden tvde kürtçülük bilinci aşılanırken sessiz kaldınız ? diye hesaba çektiniz mi kendinizi ?

bugün 2010. tvlerde aynı şeyi çerkesler üzerinde denenmekte iken görüyorum.
aptal değilim tv izlemem. ama bu tv karşısında saatlerimi geçirmemiş olmama rağmen bana denk geliyorsa kafkas ateşi çerkesin türküsü, kafkasların kartalı hayt huyt... sizlerinde elbetteki gözünüze sokulmuş olmaması imkansızdır.

ne oluyoruz arkadaş ?
alevi kürt çerkes laz çingene yörük vs
bir birlikteyken çok bi bok yaptık dünyanın anasını sattık. dün başımıza çuval geçirildi. biz amerikanın aklını aldık değilmi hepimiz birlikteyken 70-75 milyonken.

şimdi birkaçımızın biti kanlanmış götünde uçuşmaya başlamış pireler.

kısa zaman önce ırakta kötü saddam varken 5 milyon sivil ölmüyor yağmur yerine mermi yada bomba yağmıyordu. camilerde patlamış imanlar olmuyordu.

ey akıllı!
bu sözüm sana dün ırak birdi
şimdi demokrasi geldi. ve üç parça. ama ırak halkının kendi petrolü emperyalizmin elinde aşiftece kullanılırken. ıraklı etnik gruplar el skiyle gerdeğe girmekte ve erkekliğiyle övünmektedirler...

Bu nedenle akılsız olan insanı sevmiyorum.

istanbul un gerçek sahiplerinin yahudiler olması

kendilerini istanbulun sahibi gören bu arkadaşlara (bkz: çokomel) ikram ediyorum. afiyetle yesinler

abrek

Çerkes dilinde anlamı savaşçı'dır.
Azerice'de anlamı kavgacı dövüşçüdür.

vatanının müdafası için canını hiçe sayan kişiler bu kelimenin gerçek anlamını taşımaktadırlar

klip

sağır duymaz uydurur derler. bu ara sende ne bu klipler afralar tafralar!

gece yatmaz gündüz kalkmaz

10 senedir duyduğum peşinden bir gün bu bilgisayarı kaldırıp camdan atıcam diye biten sözcülk dizesi.

bir götün isyanı

1 litre acılı şalgamın içilmesi sonucu bağırsakların galeyana gelmesi ile bir derdim var artık tutamam içimde şarkısını mırıldanmanıza seben olan, sonrasında ıkındıkça makattan işercesine tahliye edilen mukozamsı göt yaşı.

bu olaydan sonra makata değen iç çamaşırı delinebilir, alev alabilir.

krispi

muhteşem küfürlerimden biridir, anlam olarak kırispi önce irispi'yi sonrada asıl anlamını çağrıştırmaktadır.

bu nedenle krispi küfürdür.

kevaşe

orospu ile farkı birinin parayla birinin zevkine yada ısmarladığınız bira kola, verdiğiniz sigara, kalabalık bir ortamda geçirdiğiniz eğlenceli saatler ardından eveine bırakırken tecavüzcü coşkunumsu saldırılar , önce kendisinin yediği içtiği bira sigara yada herhangi bir şeyi sizin bitirmenizi istemesi ve bunun onu tahrik etmesi gibi havadan sudan nedenlerle kendini düdüklettiren psikolojik bozukluk.

not: genellikle muheviyatlarında cinsel hastalık taşımaktadırlar, sevdiğiniz tüm arkadaşlarınızla ortaklaşa kullanmak düşüncesi ile arkadaşlarınızdan soğutan şeytanımsı kancık.

filistin in rum kesimini desteklemesi

günlük siyaseti yaşayıp tepk veren balığımsı insanların filistın hııı diye kızmasıdır.

kaldı ki israil bok satsa tüketen insanımız, mavi marmara (tayyip efendinin van minütten sonra siyasi şakşaklanma ihtiyacı vakası) baskınından sonra mazlumuz biz yardım ediyoruz biz diye insanların yüreklerini dağlamaya çalışarak milli bir tepki oluşturma çabası ile israili bir iki gün boykot edip sonra normal hayatlarına dönmelerini karşı tez olarak gösterebiliriz.

yine kaldı ki; dün dedelerinin yaptığı ihanetinin sonucunu çeken masumlar olmasa zerre acıma hissim olmaz hiçbirine.

(bkz: sırtını severken elin göte değmesi)

sırtını severken elin göte değmesi

sürekli sırtını sıvazlayıp oh canım cicim bebişim derken iyi olduğunuz, fakat eliniz istemsiz olarak dötüne değdiğinde birden düşman kesilen sözümona dost.

bakanlığın bayan azdırıcı kahve onaylaması

cem yılmazın yahşi batı filminde atın altına eğilip kelebek çıkarması gibi birşey.

kamon

söyleniş şekline göre hadi ama lütfen, hadi ama! (emir kipi) hasss... ve lanet olsun anlamınada geldiği sanılmaktadır

bokumun dumanı

şarkısıda vardır.
giatamın dumanına sarsam saklasam seni. ve sifonu çektikten sonra gitme gitme el olursun sevdiğim incitir beni diye devam eden şarkı dizesidir.
içinde sakladığı için böylesine özel bir sevgi beslemiş olması kuvvetle muhtemeldir