bugün

entry'ler (69)

light phone 2

Minimalist dedikleri şey, çok çok akıllı telefondan akılsız telefona diye. ilk telefonları sadece arama yapıyordu buna bikaç şey daha gelmiş. 300$ mantık pay high have less, zaten 300$ lık ücretle ne niyette olduğunu belli ediyor.

lean

Türkiyede bu maddenin kültürünün konuşulmadığını görmek biraz garibime gitti, aslında yeni isimlerin müziklerinde eksik etmeyeceklerini düşünmüştüm. Güzel ülkemizin geçtiğimiz yıllarda tanıştığı mumble rap ve mumble rapper yaşantısı, yüze dövmeler, sonsuz esrar, prescription pill dediğimiz -lean için prescription drug çünkü kendisi haplardan oluşmaz- türkçesi reçeteli haplar. bunlarla beraber gelen ölüm haberleri (juice wrld, lil peep)gibi gibi şeyler artık yeni oyunun bir parçası sayılmaktadır. her neyse ilk başlar Lance Scott Walker abimize göre 1960'lı yıllarda robitussin adlı bir öksürük şurubunun birayla karıştırırlarmış. bu olay böyle sürüp giderken 1980-1990 arası tarif değişmiş ve artık codeine promethazine oksürük şurubu kullanılmaya başlanmış-ki bu günümüzde hala bu devam ediyor. Bu şurubu oluşturan maddelerden biri olan codeine türkçe olarak kodein bir opioid ve normal olarak analjezik yani ağrıkesici, ikinci madde olan promethazine türkçe olarak promethazin ise bir antihistaminik yani alerjik ataklarınız başlamadan almanız gereken ilaçlar olur ya bu da onlardan. Promethazin'in en sık yan etkisi ise uyku hali, yani söyleyebilirim ki asıl rolü oynayan burda kodein, kendisinin etkileri zaten morfinin 2-3 tık altı denilebilir (yüksek kullanımda) bağımlılık derecesi de morfine nazaran düşük ha düşük dediysem yine sizi yoksunluk zamanlarında kıvrandırtacaktır, sadece morfinden düşük. etkileri kısaca rahatlama hali, sakinlik, agresyonda düşüş, mutluluk hali gibi gibi. gelelim insanlar bunları nasıl içiyor kaşıklıyor mu ekmeğe mi banıyor ? Lean dediğimiz uyuşturucunun diğer adları dirty sprite, sizzurp, barre, texas tea vs. ilk isimden anlaşıldığı üzere lean yapmak için genel olarak sprite tercih ediliyor. sprite'ın biraz içilmesi ardından öksürük şurubunun içine katılması ve yavaş hareketlerle şişeyi genişten alarak köpürtmeden karıştırabildiğin kadar karıştırma işi ardından 2 adet üst üste strafor bardağ'a(20oz) dökülmesi ve buzların eklenmesi ile hazır oluyor. bardak sayısı ve boyu sembolik hale geldiği için kimse bir şey demeden iki bardak kullanıyor ama asıl 2 adet olmasının sebebi el ısınızın içeceğe geçmemesi ve buzlarınızın erimemesi için. bu arada öksürük şurubumuzun arı rengi olan yakut(konsantre yakut ayrıca) sprite ile karıştırıldıktan sonra açık mor bir hal alıyor, eğer arkadaşınız gelip bak kanka geçen çocuklar bi şey bulmuş lean diyorlarmış böyle manyak bişey aha bu da fotosu diyip size yeşil bir içeçek gösteriyorsa arkadaşınıza söyleyin ki kandırılmıştır ve lean adı altında kodein içermeyen sadece promethazin'den oluşan bir içecek içmiştir tahmin edebiliyorsunuzdur ki bunlar bayağı farklı deneyimler olacaktır. gelgelelim bu içecek sizde ne gibi etkiler bırakır uzun vade kullanımı ne yapar, benim görüşüm kısaca yavaştan yavaştan sizi salaklaştıracaktır aynı thc kullanımında olduğu gibi, yoksunlukları hiç saymıyorum kendisi opiat olduğu için çok sıkıntı çekersiniz. ha bunu okuyup o kadar bilgilendiniz son olarak söylemeliyim ki şurup halini ülkede bulmanız çok çok zordur zira amerikada'da bulunamıyor çok çok pahalıdir kendisi. ama kodeini deneyimlemek ise daha basittir haberiniz olmadan da ha önce almış dahi olabilirsiniz, dozu 2 ya da 3 katına çıkartmak ile rahatlayabilirsiniz. önerilmez fikir sahibi olmak amaçlıdır!!

gecenin şiiri

“Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci,
Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten;
Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci?
Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten.

iyi nişan alırdı kendini asan zenci,
Bira içmez ağlardı, babası değirmenci,
Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci...
Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.”

Ülkü tamer

neden sevgilin yok

Ben travma geçmişimden kaynaklandığını düşünüyorum, seversem gider diyorum. bunu atlatabilir miyim ? Belki.

social justice warrior

amına koyim gördüğün her şeyi savunmak çok yorucu olmalı.

yazarların şu an dinlediği şarkı

Juice wrld - Conversations

Normalde sanatçıların vefatlarından sonra yapılan albümler, single'lar pek memnun edici olmasalar da Legends Never die albümü çok hoşuma gitti. Ayrıca Up up & away, Can't die ve Rightous'da çok güzel yapıtlar

RiP 999.

hoşlanılan kızı 3 erkekle kahkaha atarken görmek

Aga noluo aga.

günün şarkısı

Johnny Cash - Hurt.

taşkınlık yapan suriyelilere ne yapılmalı

illegal bir şekilde örgütlenilip tecavüzcülerini, hırsızlarını bulup yüzlerine derin bir işaret konulmalıdır

Allah bile der: günahı olan müslüman cehennemde yanıp sonra cennete gidecek ve alninda 'leke' ile dolasacak diye.

içkiye yüzde yüz zam yapılsın

Komik eğer böyle bir şeyin mümkün olması demek insanları kaçak içkiye sevk etmek demektir.
Kaçak içki ülkeye girerken vergi ödemeyen ickidir
Bundan dolayı ülke ekonomisi halkın sırtından geçindiği büyük meblayi kaybeder, derin düşünmek gerekir
Saygılar.

litecoin

Neden yatırım yapmadığımı düşünüp kafayı yiyorum teşekkürler.

japonların hakiki müslüman olması

Sonunda biri konuşmuş zaten aboejinler de öyle.

yine aylardan kasım

ilk entryimi bu dönemlerde yazmıştım hatrima geldi.

köpek saldırınca yapılması gerekenler

Simdi uzerinizde herhangi bir kıyafet- kazak, hirka, gomlek, vs -varsa kolunuza sariyorsunuz onu göbek hizasında defans pozisyonunda tutuyorsun köpek vücudunuzu issirmaya calisacaksa kolunuzu issiriyor.
Debelenme, boğuşma faslindan sonra- köpek affalliyor tabiki -koşarak gorebildiginiz en yüksek noktaya doğru ilerliyorsunuz, tırmandıktan sonra köpeğin gitmesini bekliyorsunuz.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

B.Y.O.B. - System Of A Down.

insanlıktan çıkayım mı abi

Doların türk lirasına karşı sergilediği duruş temsili.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Nothing else matters - Metallica.

gizlilik ve hijyene önem vermek

ikisi de sekste çok önemlidir.

türkiye de hiç bilim konuşulmaması

Köy enstituleri, evet yukardaki yazara katılıyorum, köy enstitüleri belki de Cumhuriyetten sonra bu ülkenin başına gelecek en güzel şeydi. Fakat öyle yada böyle sona erdi. Yazıktır.

rte nin gidişini görmeden ölmek

Bir gösterinin -yaşam- en görkemli anını -kapanışı- beklenilenin altında yapmaktir.