1. 1.
    arada kalmışlık hissi.

hiç sevmiyorum. bu duyguyu yaşadıktan sonra seçilmeyen diğer tarafın iğnelemesi ekstra huzursuzluk yaratıyor.

geride bıraktığımız gün doğum günümdü ve bi arkadaşım arayıp çağırdı. açık açık doğum gününü kutlayacağız da demedi ama belliydi. heves ettim haliyle gitmeye. karşımdaki kişi değer vermiş düşünmüş, bunu es geçmek hiç olmazdı.

anneme söyledim böyle böyle, tamamdır git dedi.

akşam geldim, e nasıl geçti diye sordular anlattım. hmmpfs falan.

+ hani fotoğraf yok mu?
    - yok.
    + hmmpfs.
    + bizde babanla senin doğum gününü kutladık. ..sessizlik.
    + valla bak.
    - niye laf sokuyorsun ki şimdi?
    + yoo laf sokmuyorum.
    - iyiki yapmışız diye kutladınız o zaman e iyi. ..sessizlik.

arkadaşım zaten ilk arandığımda direk olur demeden sana sormadım mı ben gideyim mi diye? farketmedin mi heveslendiğimi gayet normal bir şekilde gitmemi söylemedin mi. akşam gelince neden laf sokuyorsun? onun yerine oo bi yaş daha yaşlandın diye geyik yap, makaraya al falan. gülelim, eğlenelim sohbet edelim. ama yok. güzel geçen bir günün ardından yılda en benim hissettiğim bir günün ardından üstelik, illa o keyfimi huzurumu neşemi kursağımda mı bırakacaksın?

günün o saatine kadar yaşadığım her şeyi değersizleştirip tadımı kaçırmak daha mı iyi oluyor?

böyle olduğu zamanlarda gerçekten ayrı ve uzak yaşama arzumu kırbaçlıyorsunuz. üzülüyorum. üzüyorsunuz.

evet ailemsiniz canımsınız ciğerimsiniz de ne bileyim.

hayatlarımıza saygı duymamız lazım, bazı gerçekleri gördüğünüz halde kabullenmeniz lazım. 27 yaş. yahu 27. hala her şeyi beraber yapmamızı beklemeniz beni fazlasıyla yıpratıyor. ve bu yıpranışla beraber kendimden soğuyorum sizden ayrı yaşamayı odağıma aldığım için.

arada kalmışlık hissinin de en sevilmeyen tarafı aile vs others ile arada kalmışlık hissi.

serzeniş burada.
    18 -6 ... issiz kaldimsa demek ki
  2. 2.
    Bu aralar hissettiğim her şeyden nefret ediyorum.
    5 ... tear of the moon
  3. 3.
    Kıskançlık.

Ömrümden ömür alıyor.
    6 -1 ... saint andre
  4. 4.
    Her an kötü bir şey olacakmış hissi kahve içip kalbimde çarpıntı yapınca kafein. Bu his sarıyor beni içmeyeceğim bir daha.
    4 ... mor gergedan
  5. 5.
    mutlu olmadığın halde mutlu görünmeni gerektiren lanet olası his.
    4 ... en asaletli duygularin adami
  6. 6.
    Yüzde 90 ını cesaretsizlikten oluşan çaresizlik.
    6 ... postop happiness
  7. 7.
    Belirsizlik ve daralma.

Nihayetinde her şey bir miktar belirsizdir ve bu yüzden belirsizliği nadiren fark ederiz. Fakat bir de daha belirsiz, daha basit yönlerden bir belirsizlik vardır ki insanı eyleyen olmak yerine kararsız kalan olmaya zorlar. Kontrol yetisini yitirmeye neden olur.

Daralma ise bambaşka. Mutlu bir insan değilim, çoğu zaman huzurlu da değilim ama neşe denilebilecek bir şeye sahibim. Bu mutluluk, sevinç ve huzurlu olmaktan çok başka. Neredeyse her zaman neşeliyim, bu bir enerji gibi, zevk alma ve doğru acı çekme gibi. Neşeyi kaybetmek her şeyi kaybetmekten daha ağırdır. Çünkü neşe Şevki, ilhamı ve yürütmeyi kuvvetlendirir. Perspektifi daha geniş ve saf kılar. Ama daralma hissettiğimde bu güzelim neşelilik durumu yok oluyor. Salt sıkılma ve tarifsiz bir rahatsızlık tezahür ediyor.

Neşe kaybedilmemeli.
    7 ... lord marcus amoralist premses
  8. 8.
    Hissizlik. Evet.
    7 -1 ... system victim
  9. 9.
    Değersizmissin hissi.
    9 ... hepsimanyakbunlarin
  10. 10.
    bayılacakmış gibi hissedip bayılmamak. 3 kere yaşadım bu hissi ve bayılamadım.
    ... koca gotlu ogretim uyesi