bugün

entry'ler (279)

sözlük yazarlarının itirafları

En büyük hobim burun karıştırmak. Ne zaman dert bassa burun karıştırırım rahatlarım.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf edebileceğim tek bir itirafım var oda itiraf edebileceklerimi itiraf etmemden ötürü itiraflarımı itiraf edeceğim.

uzun bacaklı olmanın avantajları

Eğer kızsan yandın ama erkeksen uzun bacaklısın diye boyun uzun olur ve her türlü angarya işlerde 'senin boyun uzun sen yap' derler ve bütün işler sana kalır. Babam ve annem beni her zaman böyle iyi işlerinde kullanmıştır.

ilan yapıştırmak yasaktır

Küçükken bizim oralarda elektrik kulübelerinin üstüne ilan yapıştırmak yasaktır yazardı. Karadeniz şivesiyle yılana 'ilan' derler bizim oralarda. Bende her o yazıyı gördüğümde yılanı o kulübeye yapıştırırsan çarpılıp öleceğini sanırdım. Bu sebeple ilan yapıştırılmasının yasak olduğunu düşünürdüm. O günden beri ilan yapıştırmak yasaktır yazısını gördüm mü aklıma çocukluğum gelir.

birbirine zıt atasözleri

Besle kargayı oysun gözünü, besle karıyı taksın boynuzu..

sözlük yazarlarının en son satın aldıkları şey

Para.! Parayı parayla satın alıyorum.

yazarların aldığı ilginç mesajlar

Fat tı fak, vat tı vak.

dokunaklı telefon

Ayfon fayftır. Dokun dokun dur telefona.

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

Kırkayağın kırk tane ayağı olduğunu düşünenlerin bu dünyada yaşıyor olması.

sözlük yazarlarının en büyük fobileri

Kırmızı don.

insanları itici yapan detaylar

Caddenin ortasından yürürken kocaman, avuç içinden daha büyük bir şekilde yol ortasına balgam atması. Boğazında kalsın emi.

otobüsten nefret etme sebepleri

Uzun yol otobüslerinde (takribi on sekiz saat) zavallı popomun tahta gibi dümdüz ve üç gün üstüne oturamama tehlikesi olması.

simitçilere sorulan efsane sorular

Abi Trabzonda bile bu kadar pahalı değil. Sizde neden bu kadar pahalı?

sözlük yazarlarının aldığı iltifatlar

Dünyanın en odun insanı sensin!!

gece 1 de yatıp sabah 6 da kalkmak

Babam olmadığı zaman yaptığım eylemdir. Gece uyuyamama neden olan güzel hayaller ve sabah erken kalkmama neden olan tükan.

sözlüğü tuvalet niyetine kullanan yazarlar

Belli ki içini dökmeye gelmiş yazarımız. Kokuttun be.

uyumadan önce düşünülenler

Acaba kapıyı kilitledim mi? Yoksa her sefer ki gibi kapı açık mı sabahlayacağız?

ilber ortaylı

Biraz üşengeç olmasına rağmen Türkiye'nin en baba tarihçilerindendir. Halil inalcıktan sonra en usta tarihçimizdir. Teşekkürler üstad.

cevabı aranan sorular

Neden? Niçin?

bugüne dek yaptığınız en büyük çılgınlık

Küçükken yaylada kalifimize elektrik çekmek için ince telefon kablolarını kullanarak direkten elektrik almaya çalışmış olmam. Allahtan hatta elektrik yoktu yoksa şu an bu entryi yazamamış olacaktım.