bugün

"senden ayrılmak istiyorum ama bunu sana demeyi gözüm yemiyor, ben işte böyle korkak bir insanım" demek isteyen kişinin, ilişkiyi bitirme çabaları kapsamında ortaya çıkan söz.
(bkz: devre arası)
kısa zaman içinde ayrılık yaşanacağına işaret eden durumdur. seveni yıpratır,ancak bazen de ara vermek isteyen kişi karşısındakinin değerini anlar ve 'bu arayı bitirsek artık' isteğinde bulunur.
bir de gözdağı vermek amaçlı böyle bir cümle kurulabilir bak her an gidebilirim' demek için. **
yalan oğlu yalan bir aktivitedir kendisi ara verilen ilişki bitmiştir
(bkz: 2 yarıyla maç başlıyor)*
(bkz: simdi kısa bir ara)
bu kavramı kullanan ınsanlara "korkak fahıse" denılebılır.
korkuyordur "bitti artık uyan" demekten anıden cekıp gıtmekten cunku terkeden bilir ki bunu duyan kişi "salya sümük mode on" yapacaktır. işte bu korkaklıgıdır kacar yapıcagı yıkımın sorumlulugundan.

pek alternatıf yoktur ortalıkta ama ılıskıyıde bıtırmek ıstıyordur terkeden sahıs ama ya got gıbı kalırsa ortada sonra tukurdugunu yalarsa dıye dertlenır.ben en ıyısı kapıyı bıraz acık bırakıyım der ceker gıder sonra daha onceden gozne kestırdıgı kısının kapısını calar ve ıcerı gırer sızde bakarsınız ıste bu da fahıselıgıdır.
(bkz: sevistikten sonra sigara yakmak)
(bkz: iliskiye para vermek)
+askım biraz ara mı versek?
-neden?
+ya ne biliyim,benim bu aralar entel olasım geldi,hani filmlerde de oluyor ya...biraz özleyelim birbirimizi...kokumu özle...ara verelim işte..neden anlamak istemiyorsun...
-koku neyse de,kukunu özletmeyeceksen sorun yok...
senle her yere gitmekten bıktım başkalarıyla dolaşmak yanlız kalmak istiyorum demek.
senden sıkıldım. Seni biraz boynuzlayayım, canım çekerse geri dönerim demek.
ilişkisine,arasına ve verişine göre değişkenlik gösteren eylemdir.
(bkz: time out)
(bkz: ilişkiye ayar vermek)
ayrılığı daha acısız kılmak adına girişilen ön ayrılık süreci.
arayı biraz soğutalım...
ilişkide bu teklifi yapan tarafı derhal hayatınızdan çıkarmak için geçerli çok haklı sebep ayrıca ilişkinde sonun başlangıcının hızlanma sebebidir .
- ilişkimize biraz ara verelim börtecan
- ay tamam verelim nazgülcan
- nazgülcan ben bu arada yerimde durmam evrende hiçbirşey yerinde durmaz
- ne dedin börtecan
- uyu uyu ben arayı uzatmaya gidiyorum
bitti diyemeyen insan modellerinin yapacağı iştir.
"acaba ben bununla zaman mı kaybediyorum? bundan daha iyisini bulabilecekmiyim bi şansımı denesem... Bulamazsam mecbur geri dönerim eşşek gibi.. Ama tükürdüğümü yalamak olmaz; o zaman tam tükürmemeliyim... Ve bu süre içinde öyle bişey yapmalıyım ki, aynı zamanda bunu de elimden kaçırmayayım, ama eğer aldatırsam da bu tam olarak 'aldatma' sayılmamalı... napabilirim.. napabilirim..." sorunsalından başarıyla çıkılabilecek tek noktadır. ilişkiye indirelen sağ kroşedir.
iki günden fazla sürdüğü vakit ilişkinin kendiliğinden bitmesini sağlayan araç. eğer özlemden delirmişse sevgi kelebekleri yerinde gelmiştir ara vermek. eğer ayrılık rahat geldiyse sevgi kelebeklerine ozaman daha da yerinde gelmiştir ara vermek. ziyan bi ilişkinin devam etmesini önleyerek..
bir süre arkadaş kalmanın daha iyi olacağını düşünen insan modelinin tercih edeceği eylemdir.
(bkz: yalan dolan)
düşünmesi bile ilişkiyi bitirmek anlamına gelen eylem.