entry'ler (9)

death note

En beğendiğim anime serilerinden biri olan Death Note gerçekten çok şaşırtıcı bir animedir. Gerçekten çok değişik boyutlara ulaşmış bu anime çok değişik bir son ile bitmiştir. Zaman zaman L'nin ve zaman zaman ise Lıght'nin zekasına hayran kalmışlığım vardır. Gerçekten çok özel bir animedir.

death note vs fullmetal alchemist brotherhood

Bence ikiside çok güzel animelerdir. 2'sinide 2 kere izleyip bitirmiş olmama rağmen halen izlemek istiyorum. O derece. Full metal alchemist animesinde duygusallık daha ön plandaydı bana göre.
Death Note animesinde ise daha zekaya yönelik bölümler vardı ama 2 side gayet güzel Anime'ler

çizgi filme anime diyen tip

Anime ile çizgi film arasındaki fark şudur ki ; Anime Japon çizim sanatı'dır çizgi film bir sanat değildir. Ayrıca Animeler çoğu insanın seyrettiği şu bugs bunny gibi çizgi filmler değildir. Animeler daha değişik konularda ve daha güzel çizimlerde yapılmıştır.

en karizmatik anime karakterleri

Bence en karizmatik olanı Naruto-Orochimaru. En azından dili güzel.

anime metal müzik uzun saç üçlemesi

Tip var ama. En azından kızlar güzel erkekler yakışıklı oluyor.

anime

Anime ; Japon çizim sanatıdır ve saygı duyulması gereken bir sanattır. Ancak bazı insanlar animeye çizgi film diyerek aşağılamaktadır. Öncelikle izlenmesi gereken Animeler bana göre şunlardır;
Death Note, Naruto, Another, Full Metal Alchemist, Full Metal Alchemist Brotherhood ve Vampire Knıght'dir.

sasori

En iyi ve güçlü akatsuki üyesi olduğuna inandığım ve ayrıca kukla sanatının yaratıcısı ve üstadıdır. ismi Japonca "akrep" demektir. Çoğunlukla zehirliyerek öldürmeyi tercih eden bu kukla ustası. Sakura tarafından bilerek öldürülmüştür. Ancak bundan sonra edo tensei ile diriletilen Sasori, Kankuro ile yaptığı konuşma sonrasında edo tensei'nin etkisinden kurtulmuş ve ruhu özgürlüğe kavuşmuştur.

akasuna no sasori

Çok yakışıklı ve güçlü olamsına karşın ayrıca kuklaların hislerinin olamdığını söylediği halde büyük annesine duyfuğu sevgi yüzünden büyük annesi ve sakura ya yenilmiş bir akatsuki akrakteridir. Hatta ölmeden önce sakurayı öldümek istediği halde büyük annesi yani Chiyo tarafından iyileştirilmiştir. Ve amacına ulamaşama ölmüştür. Ayrıca kuklaların ustası oalrk tanınır hatta edo tensei şeklinde iken kankuronun oan söyledikleri bunu ispatıdır. Ayrıca kuklaların yapımcısıdır ve en güçlü kuklacıdır. Vücudunu kukla haline getirmesi onu diğer kuklalardan daha üstün b ir kuklacı yapmıştır.

orochimaru

Orochimaru accayip karizma adamın teki gülüşü ve hareketleriyle. :D Ayrıca o dilde fena çok hoşuma gidiyor amq. Neyse orochimaru itachinin kılıcı ile sonsuz genjutsuya alınmış olabilri anca ordan kurtulup tekrar kabutonun içine girdi. Ölmicek olum adam çok beklersiniz. Neyse işte geçen bölümlerde filan işte kabuy-tonun akrnından çıkmıtı. Zaten kabuto'da söyledi ya orochimaru-Sama hala ben içimde filan diye. Kabutoyu o kontrol ediyor gibi düşünün yane siz işte. :D