bugün

entry'ler (100)

kürt ingilizcesi

ingilizce ile kürtçe aynı dil ailesinden olduğu gerçeğinden yola çıkarak çok iyi olması.

türkiye nin en uzun sınırının kürdistan la olması

yakın zamanda olması muhtemmel durumdur.

9 temmuz 2012 internet fişinin çekilmesi

anlaşılmış ki artık hackerlar ile baş edilemeyeceğini sorunun kökten çözülmek istenmiş.

3 temmuz 2012 sarkozy nin evine polis baskını

yeni gelen iktidarı eski iktidara kök söktürme çalışmasıdır. bu tür olaylar türkiye'de hep olmuştur.

suudi kralın türkiyeye 10 milyar dolar hibe etmesi

istanbul'daki sevda tepesine imar izni çıkarılmasıyla bağlantılı olduğunu düşündüğüm hibe.

bran stark

kendisi jamie lannister ile cersei lannister kardeşlerin yasak ilişkilerine tanık olmuş ve bu tanıklık yüzünden ayaklarını yitirmiş mahsum çocuk.

atatürk dönse söyleyeceği ilk şey

En yakın tekel bayii nerde bir sek rakı devirip gidecem.

her şeyi sorgulamakla elde edilen sonuç

Neye inanacağını tam olarak kestirememek.

sözlük yazarlarının itirafları

Kendime sosyalist diyorum ama bazen çok bencil oluyorum sözlük. Ne yapayım olmayınca olmuyor. Herkese eşit olamıyorum.

orgazmdan daha zevkli anlar

Sevgilinle kız kulesi manzarasında gece 1 gibi teoman-istanbul'da sonbahar sarkısını dinleyerek kendinden geçmek.

sayfalar dolusu cümleyi anlatan o tek dize

Annemi gördüm rüyamda dün gece.

can dündar ın 22 mart 2012 tarihli köşe yazısı

Herkes bakar ama herkes göremez, herkes düşünür ama herkes anlayamaz. Hem görüp hem anladığı belli olan bir yazarın elinden çıkmış bir yazı.

bu şarkı sana gelsin

Cevdet bağca-ben seni yasaklarda sevdim.

müzik eşliğinde yalnız kahvaltı yapmak

Bugün denediğim ama pekte hoş olmayan en azından yanında bir anne ya da bir sevgilinin hissedildiği durum.

sözlük yazarlarından aforizmalar

Bir erkek özgürlüğü için onlarca kişi öldürebilir, ama bir kadına elleriyle sunar.

uludağ sözlük ün etnik kökeni

dünya asıllı uzaylı.

zall ın yeni yıl sürprizi

daha farklı süprizlerle bekliyoruz bu kadarla olmaz.

2011 de insanların hala toplu taşımayı kullanması

toplu taşıma gelişmiliğin ölçütü olduğuna göre pekte şaşırılmaması gereken bir durum.

kütahyalı yazarlar

rasim ozan kütahyalı'dan dolayı ismi kötüye çıkmış olabilirler ama yine de biz önyargılı davranmayalım.

sudeee

sevenin halinden anlayan 8. nesil yazar. çok teşekkürler.