bugün

bir filmde adamın koşarak kadın evlenirken içeri girmesi ve o evliliğe itiraz etmesiyle sonuçlanan mutlu son,

bir şarkıda ayrılığın dibine vurmuş umutsuz insanın teki,

gerçek bir hayattaysa genellikle eli boş kalmış insanın edindiği sonuçtur.

sorgulayan birkaç kırık olduğu bilinse de illa ki kendimize ait duyguların peşini bırakmama çabasında,
binlerce kez aynı sonucu görecekte olsak sorgulamaktır.
hiçbir şeyi sorgulamadan kabul etmemektir ki yeterince tatmin edici bir sonuçtur.

şöyle ki; kendini mal gibi hissetmezsin, kolayca güdülmezsin, ufkunu genişletirsin, dogmalara her zaman güvenilemeyeciğini bilirsin, bildiğin zaman bildiğini, bilmediğin zaman bilmediğini anlarsın. farkındalığını arttırır, fark yaratırsın.
kesin şüphesiz gerçeği bulmak bir anlamda gönlü mutmain etmek ve efsanelerle uyutulmamak.
eğer gerçeği gerçekten bilmek istiyorsan tüm şeylerden şüphe et descartes
koskoca bir hiç değildir.
ama hiç de olabilir, garantisi yok!
Felsefeyi akıllara getirir.
esseğin zkdir elbette. düşünme arzu et sadece. oy verirken sorgula, meslek seçerken sorgula, evlenmeden evvel sorgula. ama her bku sorgulama akıl sağlığı için iyi değil. sıradan olmaya çalış huzur burdadır.
Filozofumsu bakış açısı.
sorgulamanın bitirilemeyecek bir eylem olduğunun anlaşılmasıdır. şöyle ki her şey hiçbir zaman bitmez.
derinliktir, çok şeydir. hayattır aslında, hayatın ta kendisidir.
başını almaya doğru yol almaktır. hemen akabinde mutsuzluk ve antidepresan kullanımı gelir...
Neye inanacağını tam olarak kestirememek.
kafa karışıklığıdır net.
paranoya raporu.
Sonuç; başkalarının hayatını yaşama kendin ol.
Ölümdür. Çünkü hayatın bir amacı olmadığını düşünmeye başlayıp ölmek istenebilir.
emin olmaktır. ilerde panik atak yapar.
hüsrandır; bazı şeyler sorgulanmamalıdır, özellikle duygular.
Karamsarliga kapilirsin. Ama onu da bir sekilde aklinin muhafazakarligi sayesinde atlatirsin. Hayata daha cok baglanirsin. Cunku bunun elinde olantek gercek oldugunu bilir ve onu heba etmezsin. Nietzsche "yasama evet diyorum." diye bosuna demiyor. Oyle bazi okuzlerin sandigi gibi nietzsche hayata kusmemistir. Hayati seven birisidir. Neyseee.
askerde dayak yemektir.
En son kendini sorgulamakla biter.
YENMiŞ BiR KAFADIR.
Delirmektir aq. Yıllardır güneşlenirim tatillerde şimdi d vitamini ile ilgili bişey dinledim artık bu faydalı mı zararlı mı diye düşünüyorum amk sizin doktor diye.