bugün

entry'ler (97)

kürtlere demokratik hakları pkk kazandırdı fikri

öyle zaten.. aksini iddia eden mi var...

twitter de hilal cebeci yi takip eden zihniyet

tez elden evrenin bilmem hangi gezegenine pulsuz postalanması gereken zihniyet...

brunei ile vizelerin kaldırılması

burjuvaların gözü aydın diyecem de.. lan hepsinin yeşil pasaportu zaten var....

ece temelkuran

aşık olduğum lakin kendisinin bilmediği kadın... ülkemizin iyi insanlarından, pardon dünyamızın...

sözlüğe kürtçe entry giren zavallılar

zavallı değildirler.... rastlamadım.. rastlarsam da.. mesela türkçe karşılığını görmek isterdim..

akp ye oy veren kişi

ne biçim iş lan bu bugüne kadar oy vereni görmedim.... dumurrr

hayata keyif katan küçük şeyler

sevgili'nin sesi...

sen bil diye yazıyorum

yoksun...

bir gün mutlaka gideceğim denen yerler

ben ölmeden ve kübada sosyalizm kış uykusuna yatmadan gitmek gerek..
hatta latin amerika turu..

can yücel in mezarının parçalanması

Her şey kendi dilince konuşur;
Karanlık örtse de üstünü
Gecede devam eder renk renk
Ağacın dalında, rüzgarda;
Her şey kendi rengince konuşur.

CAN BABANIN umrunda sanki...

insanoğlunun yaptığı en büyük hata

''tanrıdan söz etmeyi aklından geçirmiş ilk sersem boğazlansaydı,yeryüzünde ne çok cinayet engellenirdi.''

biri söylemişti ..ama kim? hatırlamıyorum, fakat katılıyorum..

soğanın cücüğünü karısına veren koca

şiir seven adamdır.... ne lan bu başlık....

müdürler mi göt olur götler mi müdür sorunsalı

sarmal bir şekil itibari ile birbirlerine doğru evrimleşirler.

yürek gözü

Kaç gözü vardır insanın??

Somut olarak herkes bilirki iki göze sahiptir her insan,kiminin eladır kiminin ki yeşil,bazılarının mavi, bazılarının da karadır Ya da bu renklerin tonlamalarına rastladığımızı sanırız , evet renkleri, insanları, hayvanları, tüm nesneleri ve doğadaki tüm bilinen ve çözülen maddeleri gördüğü ve bilfiil kullandığı iki gözü vardır doğadaki her insanın...

bunu her kes bilir ......

Hiç sorduk mu kendimize?

Birileri bize anlattımı ?

Okuduk mu herhangi bir kitaptan?

izledik mi herhangi bir film'den?

Somut olarak gördüğümüz insandaki iki göz' ün dışında , her bir insanın aslında kaç gözü vardır ....?

mutlak olarak buna herkes aynı cevabı vermeyecektir.!

Ben ikiye ayırıyorum...

Diğer canlılardan farklı olarak mantık ve yürek gözleri vardır insanların.

gözleriyle gördüğünü tanımlayan, bazen yalanlayan, şüphe ettiren, dünyadaki mutlak gerçekliğe belkide bir tuğla daha attıran mantık gözü Ya da akıl gözü olabilir insanın.

Peki mantık gözü neler anlatır bize?

Bence özünde iki-üç kelime ile sınırlandırarak, anlatılabilerek veya kısa bir değerlendirmeyle yapılamayacak kadar uzun bir öyküdür mantık gözü......

Ya da şöyle diyeyim; bence mantık gözüne sahip olupta bunu çok kullanan insanların nesneler dünyasına ait insancıklar olarak görüyorum, bu göze sahip ve bu nesneler dünyasına ait olan insanlar; bireyleşmemiş insancıklar ve en büyük değerleri paradır, bir an olsun mantık gözünün gösterdiği en yüce değerin para olduğunu belirtmekten ve hissetirmekten kaçınmazlar..

mantık gözü insana daha çok şey gösterir... mesela evlilik , evliliği-evlenilecek kişiyi belirli nesneler ve kriterler ışığında değerlendirip aşkı, sevgiyi yok sayar. nesneler dünyasının insancıklarına sosyal statüler ve kariyerler öncelikli hedefler olarak addetirilir; diplomalar önemlidirler lakin mezuniyet notları, meziyetler, başarılar , bilimsel verileri önemsizdir.. arabaların markaları, konforları önemlidir

yaşanılan yerler ve sahip olunan evler kıstastır ....

siyasal düşünceler önemsizdir... kişilikler yok sayılır ......

nesneler dünyası na ait olup ve mantık gözüne sahip olan insancıkların duyguları eziktir çünkü ben liklerini yeterince tatmin edmeyen ve yaşayamayan bu insancıklar eziktirler.......

bir intikam duygusuyla sarılırlar hayata , öylede yaşarlar.....

Evet birde yürek gözü vardır ..........

yaşamda hep kaybeden umutlu insanlar vardır.! bu insanlar yürek gözünü kullanmayı tercih eden bireyleşmiş insanlardır .....

bu insanlar ırksal, dinsel, etnik, cinsel ve her türlü diğerlerini bilen ve diğerlerini ötekilerden ayrı kılmayan, sosyal statülerin sadece kağıtlarda yazılı cümlelerden oluştuğunu bilen ve önemsemeyen

paranın varlığını sadece yaşamlarına ait bir gereksinim den çok bir araç, bir madde olarak gören, diplomaların önemsenmediği, kariyerlerin hesaplanmadığı, yalanın bilinmediği ve belkide alacakları Ya da verecekleri kararlarını duygularının süzgecinden geçirerek toplumsal sistemin kaybedenler şıkına gireceklerini bildikleri halde yaşama yürek gözü ile bakacaklarından, günlük toplumsal-yaşamsal olaylara, yaşamın örgüsüne, aile ve çevresel olana , geleneksel-feodal değerlere çoğu zaman muhalefetin en sertini oluşturmuşlardır .

Dünyada Yürek gözüne sahip olanlar azınlaktadırlar, lakin insanlığı özünü onlar oluştururlar , mantık gözünü kullananlar dünyaya yön veriyor olabilirler ama duygusuz ve ruhsuzdurlar...

bu yüzden yürek gözüne sahip olanlar kısa zaman dilimleri içerisinde Yalnış, yetersiz Ya da baştan kaybedilmiş gibi görünsede; özünde daha çok hümanizm taşıdığı için bu kişilikler uzun vade' de hayatın kendisini kazanırlar....

yaşama yürek gözü ile bakabilenler her gün gözlerini mutlu ve umutlu bir şekilde açabilirler,

çünkü insanlığın makinalaşma ve tek bir şekle bürünmesinde katkıları yoktur, yalanın, paranın gücünün ve sömürünün, iletişimsizliğin ve kişiliksizliğin , sevgisizliğin bol olduğu bu sürece katkıda bulunmamışlardır. ki bu insanlar sevgiye bir bayrak gibi sarılmışlardır bu insanlığın kutuplaşma ve yalnızlaşma sürecinde.. nesneler dünyasına ait olmayanlardır yürek gözüne sahip olan insanlar .

Halen sevgiyi ve emeği en yüce değer olarak kabul ederler, para hiçtir-öyle bilirler ve paranın insana hizmet edebilmek için varolduğunu hatta olmaması gerektiğini bilir ve öyle yaşarlar ...

hangi göze sahip olmalı insan?

yürek gözü

farklı bir göz ile hayat'a bakmak...

mihri belli

ölmüş...
iyi bir adam ...! bir insan.. nasıl yaşaması gerekiyorsa öyle tamamladı bir yaşam öyküsünü..

sen bil diye yazıyorum

bilesin ki ! sadece sen bil diye değil.. kendime de yazıyorum

ateistlerin cehennemde cayır cayır yanacak olması

sadece gülmek geliyor içimden yani gerçekten ama gerçekten çok komik bir durum-olay...
bu tür kelimeleri kullanan insanlar biraz da mantıklarını kullansalar çok mu zor olacak yani..
lan bugüne kadar kaç kişinin o şekil de yandığını gördün?
bir de o acıma duygusu var ya.. işte onu nasıl hissediyorsunuz?
hadi sen git işine de herkes kendi işine....
komedi yaa

şeffaf sütyen askısından nefret etmeyen adam

şeffaf sutyen askısı ilk çıktığında bu yazar o askıyı sataraktan nerden baksan günümüzün parasıyla 10000 tl kazanmıştır...

ticaret işte ne yaparsın...

sözlük yazarlarının ruh halleri

ruh halimi emanete bıraktım.