entry'ler (79)

11 inci cumhurbaskani abdullatif sener

Alternatif şenerden ne c.başkanı olur, ne de AKP ye alternatif. Bırakın takılsın kendi halinde. gitsin ara ara öpsün hocasının elini.

hoşlanılan kızı birden dudağından öpmek

Önünde şapka çıkarılası cesaret örneğidir. Öpüşme bir sn. den uzun sürerse iyi, kulakta bir çınlama ve yanakta sıcaklık hissediliyorsa kötü haber geldiğine işarettir.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

x:seni seviyorum
Y:gerçekten mi?

engelliye alevi diye bilgisayar almayan kaymakam

Örümcek kafalı kaymakamdır. Resmi kıyafetli bölücüdür.

kpss 2010

Dayısı olanların 70'i geçmesi gereken, olmayanların ise neyi geçerse geçsin bi önemi olmayan sınav. Her sene böyeleydi, yine böyle olacak.

sigara içiyorum ama içime çekmiyorum

"Çekersin dostum acele etme çok beklemezsin" denilesi arkadaştır. Böyle böyle başlar çünkü. Özentidir. Günde bir paket sigara içme aday adayıdır.

türbanlı olduğu halde saçlarını kazıtmayan kız

Kör cahil bir insanın açabileceği acınası başlıktır. Neden bu kadar dert oluyor kapalıların hareketleri anlamak mümkün değildir. Sananedir. Herkes istediğini yapmakta fazlasıyla özgürdür. Sen ona karışırsan, o sende karışacak çok daha yamukluk bulur emin ol. sus otur yerine en iyisi.

saç boyası satın alan kapalı kadın

Başı açık bir kadının başörtü almasının garipsenmemesi gibi, başörtülü bir insanın da saç boyası alması neden garip gelmemelidir. Başkasına alıyor olabilir, kocasına güzel görünmek istiyor olabilir. herşeyden önce kendisine saygısı vardır ve aynaya bakınca güzel görünmek istemektedir. Başlığı açan arkadaş acaba kapalı kadınların eşleri, çocukları yada akrabalarının yanındayken hatta uyurken yada duş alırken başının kapalı olduğunu zannettiği izlenimini bende uyandıran başlıktır.

durmadan ilerleyin diyen halk otobüsü muavini

Aslında dervişin zikri ve fikri ilişkisinin sonucudur. Onun hayali, keşke ön kapıdan parayı verip binen hiç durmadan ilerleyip yine hiç beklemeden arka kapıdan inmesidir. Ve bunun akşama kadar sürmesidir. Ama yalnızca hayaldir. Kim yapar öyle mallık.

yabancı dizi seyreden özenti sınıf

Hüzünlenmiş, aşk acısı çeken Türk delikanlısının 5 dk boyunca uzalara baktığı dizileri izlemekten sıkılmış sınıftır. Pek de haksız sayılmayan sınıftır. Çünkü Türk dizileri ile aralarında dağlar kadar fark vardır. Çünkü adamlar 45 dakika soluk soluğa geçen dizler çekerken, güzel yurdumda herbiri birbuçuk saatten oluşan ve bu bir buçuk saatin büyük kısmı zoraki doldurma sahnelerle geçen diziler çekilmektedir. Türk dizilerinin kalitesizliğinden sıkılmış ve alternatif arayan, kaliteden anlayan sınıftır. Özentilikle alakası yoktur.

tatil beldelerinde turistlerin kazıklanması

Fethiyede 5 tl ye magnum almış, Bill Clinton'a benzeyen irlanda'lı amcanın gözümün içine baka baka sizin ülkeniz çok ucuz demesiyle gülmemek için kendimi zor tuttuğum olaydır. Diyemedim ben onu 2.5 tl ye alıyorum yazık sana diye. Alan razı veren razı sonuçta kimse ona zorla o dondurmayı yedirmiyor. Hele de böyle yediğinde mutlu oluyorsa hiç dokunmamak gerekir. Çünkü onun milli geliri bizimkinin baya bi katı olduğu için boşvermek gerekir aşırıya kaçılmadığı taktirde.

survivor yarışma değil senaryodur

Toplumumuz tarafından dedikodu ve içdenpazarlıklı olmak hoş karşılanmayan niteliklerdir. Bu insanlar bu programdan sonra da insan içine çıkacaklardır. Buna rağmen defalarca programda şahit olduğum olay, iki kişi dedikodu yapacaksa ayakta yada birinin arkasından iş çevirecekse, kameraya dönmüş gayet Fatih Altaylı ile teke tek programında gibi bunu izleyicinin gözüne soka soka yapmalarıdır. Dışarı çıktıklarında "abi sen ne yavşak adammışsın" tepkisine karşılık, yok o senaryoydu diyip sıyrılacaklarını planladıklarını düşünüyorum. Başka türlü insan sinsilik yapacaksa gizli gizli yapar koca adada çok da zor değil. En olmadı git denizde konuş. Bu yüzden benim kanaatim de senaryo olduğu yönündedir. Acun bu işi iyi biliyor. Bol kazançlar.

vuvuzela sesine alışan insanoğlu

Dünya kupası sonrası izleyeceği maçları muhtemelen yadırgayacak olan insanopludur. Bu nasıl maç sessiz sedasız deyip uyuklaması kuvvetle muhtemeldir. insanoğlu ölüme alışıyor, vuvuzela ne ki.

annenin her şeye karışması

Öyle programlanmıştır doğası gereği. Koruma içgüdüsüyle yapar bunu. Kutsaldır, canımızdır. Varsın yapsın deyip geçmek en uygun harekettir.

her ile bir üniversite yapmak

"4 yıllık üniversite mezunu eleman aranıyor" ilanına başvuran binlerce gencin oluşturduğu kuyruğun uzadıkça uzamasına hizmet edecek olan girişimdir. Gereksizdir. Daha önce yapılması gereken üniversite okuyanların bir halta yaramalarını sağlamaktır. Aksi taktirde üniversite okumak gün geçtikçe cazibesini yitirmektedir. Zira üniversite okumamış arkadaşlarım 4-5 yıllık iş tecrübesine sahiptirler şu anda. Ben ve benim gibiler ise diplomalı işsizler olarak kuyruktaki yerimizi almış bulunmaktayız. Naçizane uyarım, gün gelipte üniversite bitirmiş olmak daha fazla anlamını yitirirse, açılan üniversiteler sıra ve masalardan ibaret kalabilir.

brc brc brc brc brc brc brc brc brc

Otogaz'ın italyan olmasından yola çıkarak reklam müziği yapmaya çalışmışlar ama iğrenç olmuş. Kanal değiştirmemem bile sebep oluyor bazen. Yapıyosun madem kaliteli yap. neymiş berecebereceberecebereceberece

pkk ya pekeke demek

Suratına bakınca pekaka mı pekeke mi diyeceği belli olan tiplerdir. Nur yoktur suratlarında (örnek: bdp liler). Pekeke diyen terörist olarak görmeyenler, pekaka diyenler görenlerdir. Cümlenin gelişinden kişinin görüşünü anlamaya yarar.

bordo bereliler

Efsanedirler. Her genç onların başarılarını ağzı açık dinler ve göğsü kabarır. Dağdaki piçlerin korkulu rüyaları, Ay yıldızlı bayrağın en yiğit koruyucularıdır. iyiki varlardır. Tanrı hepsinin yanında olsun diye dua ettiğimiz kahramanlarımızdır.

tanrı ya sorulacak tek soru

Neydi günahım? şarkısı bile var.

ahmet kaya

Bir sanatsever iseniz ve almak istediğiniz şey sanat ise, bir deryadır Ahmet Kaya. Almak istediğiniz siyasi görüş ise çorak bir topraktır, siyasi görüşü sapkındır. Ancak, almak istediğiniz siyasi görüş ise, yanlış kapıyı çalıyorsunuz demektir, çünkü Ahmet kaya siyaset adamı değildir. Ahmet Kaya dinlememek ve siyasi duruşundan ötürü protesto etmek, bardağın dolu tarafını görememektir. Sanatıyla devleşen siyasi duruşuyla küçülen bir insandır. Burada önemli olan, doğru şeyi doğru yerde aramaktır.