bugün

bu çok ince bir çizgidir.pkk ya pekeke derseniz pkk yandaşı olduğunuz anlaşılır bu ülkede. pkk derseniz sevmiyorsunuzdur. işin ilginç yanı her iki tarafta buna çok dikkat eder. bir pkk lıya pkk dedirtemezsiniz. ve hiç bir pkk karşıtı da pekeke demez .
pkk 'ya allah belanızı versin dışında söylenen her şey yanlıştır. ne pekaka, ne pakeke, sadece allah belanızı versin diyorum!
pe (bkz: kaka)
Böyle bir fark olduğu çoğu kişi tarafından bilinmemektedir.*
türk dilinin yapısı gereği "ka" diye telaffuz edilen bir harf yoktur. bu nedenle "pkk" "pekeke" diye okunur. bu entrynin pkk'yi savunmakla hiçbir alakası yoktur, hepsi vatan hainidir, allah belalarını versindir. inanmayanlar ve entrymi eksi oya boğmak isteyenler için;

http://www.tdk.gov.tr
cumhuriyet gazetesindede pekeke diye yazılmaktadır.o halde cumhuriyet gazeteside pekekelidir.*böyle düz bir mantıkla ancak bu sonuç çıkar işte.her pekeke diyeni pkk yandaşı sanmak,her pekaka diyenide pkk karşıtı sanmak düz adamlıktır.*
okuma yazma bilmediğine işarettir
(bkz: yok daha neler ali sami)
"Güneydoğu sorunundan söz edenler, dağdakileri "PeKaKa'lı teröristler" diye tanımlıyorlar. Orada bir Kürt sorunu ol­duğunu söyleyenler ise aynı insanlardan "PeKeKe'li gerillalar" diye bahsediyorlar. "K" harfinin "ka" veya "ke" diye okuyuşunuz, örgüte bakış açınızı ele veriyor. Ya­zarken "PKK'nın" diye yazarsanız "K" har­fini "a" ile okuduğunuz anlaşılıyor. "PKK'nin" diye yazarsanız, "ı"nın üzerine koyduğunuz noktadan, örgütün adını "PeKeKe" diye telaffuz ettiğiniz anlaşılıyor ve bu küçük noktadan hareketle yakayı ele veriyorsunuz." *
dil bilgisi sıfır olan öküzün altında buzaği arayan insanların zırvalarıdır. ilkokul çocuklarına bile sorsanız k harfinin doğru okunuşunu söylerler. denildiği gibi okunmuş olsaydı birçok kısaltmayı söyleyiş biçimimiz değişirdi.
hayvana, hayvan demek kadar normal bir şeydir.
zaten kendiliğinden rezil kepaze bir oluşumun adının pekeke şeklinde telaffuz edilmesiyle daha da bir soytarılaşmasıdır. komik lan hakkaten pekeke ehühü.

(bkz: böyle puşt gibin ipne gibin bişey)
bunu diyen
(bkz: demokraaaasi)
de dedi.
isteyen istedigini der aslında ama gercek okunusu pe ke ke dir ama böyle diye de bunu söylemek gerekmez. ben pe ka ka derim cogunluk gibi. gercekten p ke ke kulaga daha yumusak daha kibar gelmektedir. o yüzden herhalde türkiye de bu okunusu kullanılmamaktadır.
bir başka şekil ezik demek ... ayrıca bir benzeri için kakatece'ye keketece demek
çok ciddi olmayan bir kaynaktan edindiğim bilgide sempatizan ve militan şerefsizlerin ''pekaka'' ifadesindeki ''kaka'' vurgusuna bozulduğu ve bunun için bu tür adamların her daim pekeke dediği yazıyordu.
(bkz: göt veren) demek daha kolay ve anlaşılır.*
(#1315217)
(bkz: büyük ünlü uyumu)
aşırı sol eğilimli gazetelerden ve kişilerden duyulan pekeke;ve diğerleri için pekakadır pkk. böylece isim yumuşatılmış olur. sanki yumoşla yıkanmış gibidir.
pkk'lıların yaptığı eylem.
halbuki biz pezevenklere direk pezevenk diyoruz.
doğrudur. türkçede "ka" sesli bir harf yoktur.
(bkz: doğu perinçek) *
ahmet türk ya da saz ekibine pkk ya pekaka diyeceksiniz denir ya da niye pekeke diyorsunuz denir;

a.t: efamdim şimdia bukküne khattar pekeke deadik nea olmuaş pölgeaye barrışş gelmişmiaa(kendi soydaşını ebem öldürdü tabi )

sırrı sakık: bu gibi ezbere gelmiş oyunların hala bu ülke topraklarında dile getirilmesi ne kadar doğrudur acaba. baskıcı politikalarla köşeye sıkıştırma senaryoları ile nereye kadar gidilir. şiddetin her türlüsüne karşıyız ama (katliama karşı değiller tabi o ayrı).sene 1968 noel baba ile ilgili bir film izliyorum .(uçtu yine)

akın birdal: efendim insan haklarına bıdı bıdı. bir de avrupa insan haklarına şikayet ederiz ona göre çok üstümüze geliyorsunuz bakın yine yüzüm kızardı efendim.(ıngaaaaaaaa)

aysel tuğluk: bu konu hakkında konuşmak istemiyorum ama diyarbakır bizim için değerli.(tabi türkiye cumhuriyetinin verdiği maaş az geliyor kusurabakma size diyarbakır ı da verelim olsun bitsin)

işte böyle efendiler yani bu adamları kesersiniz(anaam ırkçıyım ben ırkçı tukaka ben) yine de pekaka ya pekeke demezler.
(bkz: ismail yk ya ismail yeke demek)