entry'ler (13)

kitap alıntıları

“Kendini insanlığa bakarak sına. Şüphe edeni şüpheye, inananı inanca götürür bu.” Franz Kafka

kendine bir öğüt ver

Geçmişte yaşadıklarından ders çıkar ve bil ki gelecekte daima onun bebeği gibi her zaman yeni şeyler öğreneceksin. Hayatta en büyük aldığın ders ne ise, bir yerde ona da şükredeceksin. Hiç bir şeyi kendinden başka bir vücutta yaşamayacağını bileceğin gibi, mevcut halinde olan değişime ayak uyduracaksın ve onunla ne yaşamış olursan ol bile gocunmayacaksın. Kabullenecek ve bileceksin ki bu sadece bir değişim. Emin ol bu zamana kadar herkes geçmişinde elinden gelenin en iyisini yaparak yaşadı. Bu sebeple kendinle barışık olacak ve geçmişini de kabulleneceksin.

kafaya bir şey takma tavsiyesi

mümkün mü? evet. mümkün değil.

uludağ sözlük kankacılık lobisi

Toprak toprağı gurbette öper.

Kanka ayağı, .. iyi böyle yaa..

üç özelliğinizi yaz

Zeki, çevik, aktif.

survivor turkiyenin bant yayını olup oy toplaması

Bilmem dikkat edenleriniz oldu mu arkadaşlar, yoksa bir ben ve ailem mi fark etti bilmiyorum; survivor türkiye’yi izlediğinizde canlı yayın hiç olmamasına rağmen, birkaç gün önce oy istenen ve çekilen yayının oy sonuçları açıklandığında bile arada geçen süre ve oy kullanmanın gerçekliği yansıtmadığı dikkatinizi çekti mi bilemiyorum ama bana mantıklı gelemedi. Bir yanlışım varsa lütfen bilgisi ve fikri olanlar düzeltsin.

ikinci dipnotum, insanları birbirleriyle yarıştırıp ve birbirleriyle aralarında gerilim yarattırılıp bundan prim elde edilmesi de pek insani bir tarafı yok gibi geliyor. Ne programa bir kastım ne de fikir beyanatımı söylemem de artniyetim var. Fakat uyutulmamıza da pek hazedemiyorum. Yanlışım varsa tekrar rica ediyorum, düzeltin.

boğazımı kesseler parti mi değiştirmem

Bir zamanların MHP’sini destekleyen kesimin, nasıl olduysa AKP seçmeni olmasıyla ilgili konu gerçekliği beyanı olamayacağı hededir.

(bkz: takım tutar gibi parti tutamamak)

karamazov kardeşler

roman kitaplarının kutsal kitabı sayılacak kadar pek kıymetli olan bir (bkz: fyodor mihailoviç dostoyevski)’nin yazdığı eşsiz, ender eseridir.

not: tavsiye edilir. hayata karşı insanları, hayatı anlamak için başlıbaşına kaynaktır.

ataput

Ataput’u bilmem ama benim Kabe’m, kıblem insandır.

türk gençliği

Üzülmemek elde değil şu an ki Türk gençliğine. içler kan ağlıyor hallerine bakınca. Nereden tutsan elinde kalır bu genç nüfus. Fazla muhalefete girmeye gerek duymadan iki gence bir merhaba edip hallerini sormak kafidir. Her kesim bir arayış içindeler. Bilim, kültür ve sanat en son hedefleri ne yazık ki. Çünkü sistem kötü olduğu için buna da müsait değil. Çok geçmeden kendi sonumuzu kazıyoruz. Hem de bir hiç uğruna.

kitap alıntıları

Hiçten sevgi yaratılmaz; hiçten yaratmak yalnız Tanrı işidir️.

(bkz: karamazov kardeşler) / Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

evleneceğiniz kişide genetik mirasın önemi

Önemli bir husustur. O sebeple iyice soyunu, sopunu, kafa yapısını ve geçmişini iyice Araştırmak gerekir. En çok da dişlere bakın. Dişler önemlidir.

hoş geldiniz

‘- Hoşbulduk’ o halde demeye gerek duyulan cümle.