entry'ler (14)

seks günahsa insan niye yaratıldı

Seks günah değil bunu çok iyi biliyorsun da zinanın neden günah olduğunu soruyorsun. Çünkü insanların şahitliğiyle belirlenen eşle değil de hergün farklı birileriyle seks yapılırsa babası belli olmayan çocuklar doğar, sonra o çocuklar biyolojik ebebeynlerini ve kardeşlerini bilemediklerinden tıbben birlikte olmaması gereken birinci derece akrabalarıyla seks yapar, böyle böyle genler bozulur insan değil acubeler doğmaya başlar. O sebepledir ki dinen de evrensel değerler açısından da nikah şarttır.

havva ile adem tırnaklarını nasıl keserdi

Cenneteyken mi dünyadayken mi?
Cennette zaten kesmek için bir alete gerek yoktur, dünyada da o zamanlar üretmeden tüketim olmadığı için toprakla uğraşırken sürekli aşındığından uzamıyordur.

patetes üretemeyip araba üreten ülke

Tartıda da pahada da daha ağır olanını tercih etmiştir.

bugün can sıkan hiçbir şey olmaması

Dünyanın çeşitli yerlerinde her an her dakika birilerinin adaletsizliğe, zulme uğradıklarını bilmek de can sıkıcı.

yazarların iyi insan tanımı nedir sorunsalı

Hayatının her alanında: işinde, aile ilişkilerinde ve diğer her konuda sorumluluklarının bilincinde olup, yapabileceklerinin en iyisi için çabalayan, insana, doğaya, hayvana zararı değil yararı olan insandır.
Yoksa işinde güven vermiyorsa, ailevi sorumluluklarını yerine getirmiyorsa, insanlığa bir faydası yoksa özünde iyi olmasının hiç bir anlamı yok.

yeni yıl sana ne getirsin

Benden bir şey götürmesin o bana yeter.

sözlük yazarlarının en çok ağırına giden şey

suç mağduru güçsüz ve garibansa, suçluya asla hak ettiği cezanın verilmemesi.

sözlük yazarlarının hayata bakışı

Hayat boşluk kabul etmez, düşüncesiyle hep teyakkuzda.

suzan kardeş in kendisinden 25 yaş küçük sevgilisi

Alan da veren de memnunsa üçüncü kişilere yorum düşmez.

gaza getiren şarkılar

Çırpınırdı Karadeniz.
insanın içini coşturuyor, sonra bakıyorum yurdum insanının haline, içime bi acı oturuyor

sonra döndüm dedim ki

Unuttum ya da vazgeçtim bilmiyorum......

kuş sesleri

Kuş ve su sesine fazla maruz kalınırsa baş ağrısı yapıyor.

balkonu camla kapatan gerizekalı

Eleştiri yaparken hakaret ederek konuşanların gerizekalılık seviyesine henüz ulaşamamış insandır.

sözlük yazarlarının yalnızlık seviyesi

Herkesten nefret ediyorum ama tek başıma kalınca da sıkıldığımdan yine onlara mecbur kalıyorum seviyesinde.