bugün

Benim için babamdır, çünkü bakınca koca bi dağ gördüğüm adam, beni sayısız boktan temizlemiş ilk süper kahramanım.
Haklara saygılı, hoşgörülü, anlayışlı.

Bu üç özelliği benimsemiş insan kötü olamaz.
Sözünün eri kimseye bir zararı olmayan kendi halinde vicdan sahibi karşılıksız iyilik yapan çıkar gözetmeyen içi temiz insandır.

Kendimi tanımladım ayol.

Virgülleri siz ekleyin.
iyi insan yoktur, sürdürülebilen menfaat vardır. Bu menfaat maddi veya manevi olabilir.
bencil olmayandır.
seven insandır.

yani 7 insan anca iyi insan eder.
bu da size sabah şakam olsun.
Kimseye zararı olmayan , saygılı ve temiz kalpli , işinde , gücünde, namuslu insan , aile ve çocuklarına sahip çıkan insan iyi insandır.
Art niyet taşımayan ve ahlaki değerlere sahip olması.
Hayatının her alanında: işinde, aile ilişkilerinde ve diğer her konuda sorumluluklarının bilincinde olup, yapabileceklerinin en iyisi için çabalayan, insana, doğaya, hayvana zararı değil yararı olan insandır.
Yoksa işinde güven vermiyorsa, ailevi sorumluluklarını yerine getirmiyorsa, insanlığa bir faydası yoksa özünde iyi olmasının hiç bir anlamı yok.
Başkasının hakkına göz dikmeyen, fitne fesat olmayan, hayvan sevgisinin ne olduğunu bilen kişilerdir benim için.
Bence iyi insan tanımı sık sık kendi kendine enpati yapandır.
Karşımıza kime göre iyi sorusunu da beraberinde getiren sorunsal mesela bazı arkadaşlar kimseye zarar vermeyen demiş ama beni rahatsız ediyor diye abim gidip birini döverse abim kötü biri mi olmuş oluyor yoo bence iyi ama karşımdakine göre kötü olur. Bana kalırsa her insan iyiliği ve kötülüğü içinde barındırır, bu yüzden iyi bir insan mümkün değildir iyiliği fazla dokunan insan olabilir.
Kedi, köpek, kuş ve bilumum hayvan besleyenler, onları sevebilen insanlar bence iyi insanlardır. Allahın sessiz kullarına derman olanlardan cümle mahlukata zarar gelmez.