bugün

entry'ler (539)

yahudiler dünyanın en zeki insanlarıdır

antisemitistlerin oldukça zoruna giden durum, ehe.

yahudilerdeki önlenemez ego sorunu

(bkz: yahudi olmayanlarda gözlenen antisemitizm sorunu)

yahudiler dünyanın en zeki insanlarıdır

yadsınamaz bir gerçek.

evet, çok zor günler yaşadık, soykırımların en ağırlarına maruz kaldık; yıllarca ötelendik, kakıldık, itildik ama bütün bu canhıraş durumlardan çıkmasını bildik.

quentin tarantino, charlie chaplin, roman polanski, steven spielberg gibi yahudi yönetmenler bizleri insanların beyinlerine kazımak için kurtuluş öykülerimizi anlatan filmler yaptı; mayer amschel rothschild ve george soros ismini kulanan schwartz györgy'ler bizi dünya milletlerine unutturmamak adına finansör oldu.

bu kadar yokluktan sıyrılabilen başka bir millet yoktur. ticari ve bilimsel zekasıyla(albert einstein) dünyayı şaşrıtan başka bir millet yoktur.

remember us.

jet edit: kapak niyetine;

http://www.scientificpsyc...m/search/famous-jews.html

yehova

tetragrammaton olarak da bilinir.

kutsal kitabımızda 7000'e yakın defa zikredilmiştir. tekvin'in müsebbibi anlamındadır.

türkiye de yahudi olmak

günümüz türkiye'sinde yeniden zorlaşmıştır. sinagog'dan girmeden önce etrafımızı iyice bir kol açan ediyoruz artık. soyadımı söylemeye korkar oldum. umarım daha karanlık günler beklemiyordur bizi.

sözlükteki yahudi yazarlar

(bkz: espri yapamayan adam)

sevişirken gözleri bağlama fantezisi

manyak bir fantezidir.

niye? çünkü insan o çirkin partneri görmeye dayanamıyor; yüreği yetmiyor. kalkıp şu kese kağıdını kafana geçir de diyemezsin; hayvanlık olur. o zaman gözlerini bağlayıp; vazifeni yapacaksın; her şey insan ırkının devamı için, ehe.

iron maiden abartılmış tırt bir gruptur

iron maiden'ın en bilinen özelliğidir.

bu götündeki kıllar bile ağarmış adamlardan çok fazla bahsederek, hayranlarının götünü kaldırmayacağım tabii. sahnede civciv ezen, black sabbath ile birlikte yıllarca kafalarımızı siken, heavy metal saçmalıklarına imza atmış, şu grubu şu gün bile dinleyen adam rahatsızdır, sorunludur lan.

kafalarımızın sikilmesi son bulduğu için dua etmeliyiz. iron maiden gibi işi bitmiş, ne idüğü belirsiz müzik gruplarını övmek ve onları daha da zengin etmek hatalarından da derhal kurtulmalıyız, ehe.

http://fizy.com/#s/1j6poj

hazır kahve dururken espresso içen özenti tip

savurgan pisliktir.

ulan hazır kahve vip veya nescafe gibi ürünleri içen de içmeyen de yaşıyor şu yeryüzünde. gidip 20-25 kuruşluk hazır kahve almak varken, gösteriş ve caka mekanlarında espresso yudumluyorlar. hiç akıl yok bunlarda. tam 30 katı para ödüyorlar, kıçımın zevki için. halbuki 2 tane vip alsan, marjinal faydayı da eşitlersin nihayetinde.

ama tabii starbucks'da, gloria jean's coffees'de caka satıp hava atmak, salak salak gülüşüp, ucuz, bayık ve sıkıcı muhabbetleri kim yapacak sonra?

afrika'da insanlar açlıktan olurken, bunlar espresso içiyor, üstelik hazır kahveyi alması da hazrırlaması da müthiş basitken.

hazır kahve siker yani, ehe.

sevgi ve ilgiye muhtaç sözlük yazarları

sözlüklerde en çok vakit geçiren adamlar ve kadınlardır.

evet, uludağ'da daha belirgin bir durum bu. sözlükte takılan bir çok hamido, aşırı derecede sevgi ve ilgiye muhtaç. bu, her şeyden önce, elbette ki psikolojik bir vak'a. ama daha da önemlisi, sosyal bir problem bu.

ve evet sayın hamidolar, sizi hiç sevmediğimi, her birinizden ayrı ayrı nefret ettiğimi, sivilde görsem yüzünüze bakmayacağımı defalarca belirttim ama yine de karşı koyamadığım insani bir yönüm var lan ve bu size karşı bile bir acıma hissi, bir yürek burkuntusu hissediyorum zaman zaman.

ailesinden yeterli sevgi görmemiş; karşı cinsten hiç mi hiç bir sıcaklık görmemiş loser ve ergenlerle kaynaşıyor sözlükler. eskiden mesela, üstü örtülü bir biçimde nick altı yazdırmak için hastalıklı hareketlerde bulunanlar olurdu. şimdi bu durum daha büyük bir vehamete yol açtı. "bana nick altı yazsaneeaaa" diyen amsalaklar var lan. adamın nick altına orospu çocuğu yazsam bile mutlu olacak ırgatlar ve kezbanlar var.

son derece zeki, elit, yakışıklı ve kültürel birikimi yüksek biri olarak, bu sosyal facia karşısında elim kolum bağlı bir şekilde, bakarak, dehşetle izliyorum durumunuzu.

yazık; çok yazık; atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği şu gençliğe bakın, ehe.

evlilik yüzüğüyle dolaşacak kadar saftirik olmak

zavallılıktır.

ulan bu devirde bile evlilik yüzüğüyle dolaşan mallar var ya, kendimi taşlara vuracağım geliyor.

ihtiyaçların sınırsız olduğu, artık her şeyde daha fazla istediğimiz şu hayat-ı fani'de neden tek eşlilikle yetinelim ki yani, saçmalık, bullshit filan.

şimdi karşı cins seni görünce, onunla etkileşim halinde olabilmek, birşeyler bulabilmek istiyorsan, rahat ve özgür bir insan olduğunu hissettirmelisin yani.

şimdi aldatmak, fiilini öne atanlar da olabilir ama olsun ne yapalım. sanki bu dünyada ahlak ve etik açıdan bir tek "aldatılmak" sorunu var. yooo, bir ton öküzlük ve hayvanca şey yapılıyor günümüz dünyasında. biz gönlümüz şen olsun diye, kimseye zarar vermeden, kimsenin özgürlüklerini ihlal etmeden, birkaç karşı cinssle tanışıp sevişmişiz çok mu yani?

zaten hayat şartları ağır, çoğumuz depresyondayız. bir de kendimizi evlilik yüzüğüyle, bekaret kemeriyle filan kısıtlamaya ne gerek var. bir gün evlensem o yüzüğü kesinlikle takmazdım, ehe.

kıvanç tatlıtuğ u çekemeyen erkekler

(bkz: espri yapamayan adam)

sevgilisini eşekle aldatan adam

eşeği çok sevmiş adamdır. yoksa insan ne diye sevgilisini, eşini aldatsın?

ama üzerine gidilmemesi gerekli. aşk bu ota da, boka da demişler. kim demişse zaten çirkin biriyle evlenmiştir. evet, öyle kadınlar var ki, erkeğin gönlünü hoş edemediği, kadınlığını gösteremediği için eşeğe tercih ediliyor.

yapacak bir şey de yok, eşekle, adam'a mutluluklar dileriz, ehe.

sevişmenin ortasında çalan telefon

5 milyon defa filmlerde işlenmiş olan bir olaydır bu.

sevişirsin, ama hep misyoner pozisyonda, hiçbir yeri gözükmez partnerlerin, kafalarından gayrı. işte tam sevişmede zirve yapacakken, zırrrt telefon açalar; arayan kızın annesi, kızını merak ediyor haklı olarak.

uzak bir telefonda ağlayan bu yaşlı kadın, yürek parçalıyor. keşke bir defa da doggy style esnasında arayıp bağlansalar, ehe.

sevgilisinin sakal tıraşını yapan hatun

inanılmaz seksidir.

evet, bundan önceki yaşamım boyunca, ne zaman sakal traşı olmak istesem, kalbim gam ve kederle doğar, ulan şu sakal traşı bir an evvel bitsin diye düşünür ve traşın ortasında sıkılıp, neredeyse traşı bırakma noktasına gelirdim.

ama artık böyle değil hamidolar. sakal traşımı sevgilime yaptırıyorum. harikulade eğlenceli geçiyor. traş köpüğü şakaları ve masum öpücüklerle birlikte, traşım hiç bitmesin istiyorum.

eskiden, keşke köse olsaydım diye dua edecekken, şimdi iyi ki sakallarım ve bıyığım var diye şükür secdesine kapanacağım nerdeyse. vay be, ehe.

trabzonspor abartılmış tırt bir takımdır

14 eylül 2011 inter milan trabzonspor maçında iyice ayyuka çıkmış durum.

evet, trabzonspor daima 3 büyüklerin gölgesinde kalmış, mazisinde cılız birkaç başarısı bulunan ama buna rağmen ziyadesiyle abartılmış, dolayısıyla da overrated bir takımdır. trabzonspor'u tutanların yüzde 95,45'i de trabzon'ludur.

her neyse, bu kadar yerel bir takımın ne kadar küçük ve basit olduğunu, kazandıkları bir galibiyet sonrası götlerin tilt yapmasından anlıyoruz.

14 eylül 2011 inter milan trabzonspor maçını bir kazandılar adamlar. sanırsın dünya şampiyonu oldular. sanırsın, adamlar barca'dan iyi. ulan alt tarafı bir maç kazandınız lan. daha ne olacağı belli değil. gelen geçenin 3-5 sallayacağı maçlar da yakındır, tasa etmeyin. inter'li oyuncularda konsantrasyon eksiklği olabileceği ihtimalini hiç düşünmüyorsunuz değil mi? zamanında ahmet dursun ve nihat kahveci'li kadrosuyla, barca'yı evinde 3-0 yenip, deplasmanda 5-0 yenilen ve yine evinde liverpool'u 2-1 yenip, deplasmanda 8-0 yenilen beşiktaş'tan ibret almıyorsunuz değil mi?

evet, küçük takımlar böyledir işte. yazık çok yazık lan, ehe.

21 yüzyılda ofsayt nedir bilmeyen hatun

cahildir.

evet, erkekler olarak en çok önem verdiğimiz olay, ofsayt konusudur. yani mesela ben, ofsaytı bilmeyen bir kızla asla çıkmam. o yüzden, bir kızla tanıştığımda, yeni bir ilişkiye yelken açacak gibiysem, hemen ofsaytın ne olduğunu sorarım. bilemeyenle de asla muhatap olmam. bunun futbol sevgisiyle alakası yok. bunun futbolu seven erkek arkadaşına saygılı olmakla alakası var. nasıl ki ben, mango'daki indirimleri takip ediyorsam; zara'yı gezelim miii deyince geziyorsam; swarovski'deki takı fiyatlarını biliyorsam; sen de bileceksin lan ofsaytı eşek gibi. kimse kusura bakmasın hamidolar; göte göt diyorum ben.

ofsayt da basitçe şu; takım arkadaşın olan futbolcunun, rakip takımın defansı arkasında gezinmesi. bunu bilmeyecek ne var lan! çüşşş, brsssst, ehe.

kıvanç tatlıtuğ un yakışıklı olmadığı gerçeği

objektif gözle kıvanç'a bakabilenlerin derhal farkedebileceği realite.

ulan bu adam yakışıklıysa, ben übermensch'im! -yoksa übermensch miyim- bu adam, karizmatikse, ben karizma'nın kitabını yazdım lan. benim gibi 27 ekim'li bir akrep olan kıvanç, akrep burcu erkeklerinin o kendine has karizmasına, zekasına, kültürel birikimine ve yakışıklılığına gerçekten çok uzak.

ayıptır söylemesi, büst gibi kafası var; al ilkokulun önüne dik; o derece. üstelik fazla sarı ve ağzı da büyük. hani bir hatun bunu beğeniyorsa yazık günahtır lan. bir defasında istinye park'ta da görmüştüm kıvanç'ı. bu ne lan dedim 35 yaşında gösteriyor resmen.

evet sayın kezbanlar, parmağımı şaklatınca uyanın artık bu rüyadan, ehe.

sözlükle ilgili istekler

(bkz: özel mesajları engelle butonu)

böyle bir buton olmalı evet. hiçbir özel mesaj almak istemeyen yazarların bu hakkı teslim edilmeli. zor olmasa gerek, ehe.

özel mesajları engelle butonu

uludağ sözlük'te olması gereken ve istenen bir aparat.

evet, ergen mesajlarından ben ve benim gibi bıkmış her yazarın kayıtsız şartsız isteyeceği bir özellik bu. bir imkanı olmalı lan; burada moderasyona açık bir çağrımdır bu. mesaj almama hakkımız en-gel-le-ne-mez!

evet, öyle saçma sapan mesajlar geliyor ki, engellemekten ben bıktım ama tükenmedi bu özel mesajlar davası.

lan olum siz kimsiniz ki, sizinle tartışacağım lan, sizinle bir konuda sohbet edeceğim? kimsiniz olum siz, benim düşüncelerimi sorguluyorsunuz? tamam adam gibi mesaj atanlar da var ama ben saçma sapan adamlarla uğraşmak ve "engelli" listesi kasmak istemiyorum.

gelen özel mesajları, tümden engelleyecek bir buton olmalı; yar bana bir çare, yar bana bir çare, ehe.