sevdiği entry'ler

internette tanışılan kişi ile ilk buluşma

oldukça sıcak, samimi fakat kısa sürüyor.

bu benim yıllardır yaptığım ve hep yapacağım bir etkileşim, iletişim, paylaşım, çoğalım.

genellikle yolu tarif ederim evimde karşılarım.

kendi evindeymiş gibi rahat etmesi için elimden geleni yaparım.

tanıştığım kişi veya kişilerle çok ilgilenemiyorum zamanım olmuyor. hatta bazılarını hiç göremiyorum resmi takdim ile hiç tanışamıyorum bile.

onlar evimde, evimin kuralları dahilinde ihtiyaç duydukları kadar kalabiliyor.

dünyanın bir çok coğrafyasından aynı anda bir çok enerji bir araya gelebiliyor.

deneyiniz.

dünya küçük.

iyi insanlar birbirini tanımalı, tanışmalı.

yüzlerini hiç görmeyecek seslerini hiç duyamayacak kahkahaları birbirine eşlik edemeyecek olsalar bile.

(bkz: couchsurfing org)

en yakındaki kitabın yazarı

kindle kullanıldığında herhangi bir yazara dönüşür.

birlikte anlam kazanan muhteşem üçlüler

Ketcap-mayonez-kizartilmis patates
Metin-ali-feyyaz.

kadınsız bir namus tanımı

maalesef türk insanının yapamadığı tanımdır.

evlenen çiftlere bakın, erkek nikahtan sonra kadına "sen benim namusumsun" minvalinde cümleler kurar.

ya da "namus cinayeti" her zaman bir kadının ölmesi demektir. çünkü kadın "eksik etek"tir, kadın anlamaz, kadın tek başına hiçbir şeyi başaramaz, kadın çalışamaz çünkü namus bu kolay mı?

kadın her zaman erkeğin dediğine uymalıdır, gece dışarı çıkamaz mesela "sevgilisi" ya da "kocası" izin vermez. kadın tecavüze uğradığı için namusu "kirlenir", etek giyerse pür dikkat izlenir çünkü namuslu gibi görünmez, dekolte giyerse "yollu, aranıyor" denir hatta bir tık ileri gidilip "orospu, yanıyor" bile denir. erkek şort giyince kimse demez ama bunları.

bunu aşmanın tek yolu kız çocuklarını "giyme, yapma, gitme" şeklinde yetiştirmek yerine erkek çocuklarınızı toplumun ön yargılarına göre yetiştirmekten vazgeçmek. ama maalesef biliyorum ki mümkün değil.

laiklik yeni anayasada olmamalıdır

Hayır şunu anlamıyorum anayasanın ikinci maddesini değiştirmeyi nasıl talep ediyorlar. Harbiden nasıl günlere kaldık. Bu olaya ilk cumhurbaşkanın karşı çıkması gerekiyor. Tabi o da ülkesine değer veriyorsa. Türkiye dini olan Müslüman bir ülke, laiklik kaldırılamaz.

Madde2: türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Madde 4: anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Teklif dahi edilemezse neden bu adamın konuşmasına izin veriyorlar. Ülke iyice bozulmaya başladı umarım sonumuz hayır olur.

4 5g

hızım 10 kb den 70 kb ye yükselmiş. çok mutluyum lan artık 360 p videoları donmadan izleyebiliyorum.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Bekle dedi gitti - kaan tangöze

https://www.youtube.com/watch?v=IBG8W20zRhM

anın görüntüsü

görsel

intihar etme nedenleri

çünkü yanlış yolda yürümek doğru yolda beklemekten iyidir. beşikten mezara kadar.

intihar etme nedenleri

Çünkü sahici bir sarsıntı sahte bir dengeden iyidir.

beşiktaş ın şampiyon olacağı gerçeği

Birilerinin zoruna giden gerçektir.

abdullah cömert

görsel
görsel