bugün

entry'ler (139)

evliliğe dair mide bulandırıcı detaylar

Seks olayının bir noktadan sonra göreve dönüşüyor olması.

ekşi sözlük te fink atan evli ve çocuklu bayanlar

Sıçan ve sıvayan yazar beyanı.
Çünkü ona göre her zaman evli insan bu dünyaya fahişelik için gelmiştir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Gecenin karanlığında ömrümün yarısında sahip olamadığım tek şey; zaman. Asla satın alamayacağım ve geri getiremeyeceğim yegane tek şey. Geçen zamanımın ise kıymetini bilmiyor oluşum beni derin üzüntüler içerisine sokmakta.

pompei halkı neden taşlaştı

Vezüv yanardağı Ms 79 yılında gerçekleşen bir patlama ile.

Sanıldığı gibi sapkınlıkla bir alakası yoktur.
Eğer öyle olsaydı şuanki içerisinde yaşadığımız dünyanın hepsinin helak olup taşlaşmış olması gerekirdi.
Ayrıca tarihte ilk defa cam üretiminin olduğu yer Pompei dir.

yalnız hissetmek

Kalabalıklar içerisinde yalnız kaldığını hissediyorsan depresyona hoş geldin demektir.

gecenin şarkısı

https://youtu.be/L-iepu3EtyE

hastası olunan sözler

Gün ışıyınca kendi kendine şöyle de: bugün meraklılarla, vefasızlarla, kaba, kıskanç, bencil kişilerle karşılaşacağım. Bü­tün bu kötülükler bu insanların başına, iyiyi ve kötüyü bilme­dikleri için geliyor. Ama, iyinin doğasını kavramış ve onun doğru; kötünün doğasını kavramış ve onun yanlış olduğunu bilen, yanlış yapan kimsenin doğasını kavramış ve onun, be­nimle aynı kandan, aynı tohumdan geldiği için değil, benimle aynı zihni, tanrısal bir parçayı paylaştığı için akrabam olduğunu bilen bana o insanların hiçbirinden zarar gelemez, hiçbiri beni dürüst olmayan eylemlere bulaştırmayı başaramaz; ne de ben akrabam olan kimseye öfkelenebilirim, ne de ondan nefret edebilirim. Çünkü birbirimize karşılıklı yardım etmek için doğ­duk biz, tıpkı ayaklar, eller, gözkapakları, iki sıra diş gibi. işte bu nedenle, birbirine karşı davranmak doğaya aykırıdır; birine kızmak, ondan nefret etmekse, kuşkusuz ona karşı davran­maktır.

marcus aurelius

uludağ sözlük

Sahibi, moderatörleri, yazarlarının bir çoğu dahil faşist kafaya sahip olan platform.

Mensubu olan Ergen çocuklara değinmiyorum bile.
Açılan başlıkların girilen entrylerin yarısından fazlası kendi düşüncesine ters düşen kişilere hakaretler içermekte.

sinemada yemek yemenin yasaklanması gerekliliği

Tiyatro seyiricisi olan kişilerin rahatlıkla uyduğu kural. Hiç bir opera veyahut müzikal, tiyatro gösterisinde elinde yiyecek içecek olan bir seyirci bulamazsınız. Sinema seyiricisi ise çok farklıdır. Tüketim toplumunun yansımasının en güzel örneğidir. Sinemaya geldiğinde toplumsal bir alanın içerisinde kendi özgürlüğünün başkasını rahatsız ediyor oluşunun farkında olmadan görgü kurallarını deler ve özgürlüğün kendine has bir durum olduğu düşüncesine kapılır, ancak bu esasında öyle değildir.

jim carrey nin hiç iyi filminin olmaması

Hayatımda sinemada izlediğim filmler arasında ilk Truman Show Yer alır.

Senaryosu gereği ve Jim Carrey’nin göstermiş olduğu performans buğün bile hâlâ etkisini göstermektedir.

Filmlerinin iyi olup olmadığını düşünmek göreceli bir düşünce halidir.

Şahan Gökbakar gibi bir insanın filmlerine iyi diyen kişiden Jim Carrey’nin filmlerine iyi demesini zaten bekleyemeyiz.

sis

Miguel de UnamunoNun yazmış olduğu, cumhuriyet aydınımız ve 17. milli eğitim bakanımız Hasan Ali Yücel Tarafından dilimize çevrilen Harika bir edebi eser.

severek evlenmek mi görücü usulü mü

Hiç evlenmemek.

peynirin kilosunun 20 lira olması

Nasıl olsa yüzde 11 oranında büyümemiz var.
Bizim koyunlar demek ki bu sezon az süt verdiler. Ondan dolayı fiyatlar yüksek olsa gerek.

ork milliyetçiliği

Orklarında elflerinde canı cehenneme.
Yaşasın tam bağımsız cüceler topluluğu.

çok dahiyim ne yapmam lazım

Ali 5 yaşında arkadaşları ona dahi diyor.

(bkz: Ali desidero)

anın görüntüsü

Kamyonu devirmiş.
görsel

moderasyon a küfür eden şeref yoksunları

Moderasyon mu kalmış ki küfür edilsin.

Zaten sol Frame baktığın zaman kim kime küfür ediyor bariz bir şekilde ortada.

ekşi sözlük ün çökmesi

Ya hiç sormayın. Yazar maaşlarını yatırmayınca ufak çaplı bir isyan çıktı sözlükte 1 saate kalmaz düzelir herşey.

ekşi sözlük

Mahkeme taciz suçlamasını iddia eden şahısın suçlamasını çürüterek kişisel harcamaları adına şirket kartını kullandığını tespit ederek kendisini suçlu bulmuştur. Ayrıca kanzuk gibi birinin sekreteri olması beni daha derinden üzmüştür.

anın görüntüsü

görsel