bugün

entry'ler (6)

python

Fedora'da youtube playlist indirmek için yazılım aramakla vakit kaybetmek istemedim, yazdım Python ile bir araç şu an hala tıkır tıkır video indiriyor arkada. Yazılım aramakla vakit kaybetmek derken ironi yapmıyorum. Gerçekten pratik. Bir de isveç çakısı mıydı isviçre çakısımıydı neydi (bu iki ülkeyi hep karıştırıyorum) onun gibi her işe yarıyor meret. Modülleri zaten aşiret gibi, duruma göre çağır gelsinler.

matematik konularının normal hayatta hiç olmaması

normal hayat anlayışı nedir bilmiyorum da en bastinden ilkokul mezunu esnaf bile olsan vergiden, stopajdan başını kaldıramadığın için otomatik olarak hemen matematiğin elini ayağını öpüyorsun neyi nasıl yaparsak nerden kar ederiz diye.

askerlikte yaşanan enteresan olaylar

ot kullanan tipin gece yarısı koğuşun ortasına sıçması ve tüm erlerin emir gereği sabaha kadar koğuş yıkaması.

psikiyatrik hastalıkların esas sebebi

genetik + çevre (çevre içerisinde özellikle aile ve çocukluk)

hatta güzel bir kitap ismi var, kitap da güzel de tabi, şu : anne baba ve diğer ölümcül şeyler.

sutyen bedenimi bilene caps atiyorum

for sutbeden in range(50,176,5):
print(sutbeden) .

dedem açlıktan çarıklarını yemiş

Allah dedesini sınıyordur yoksa yoksulluktan ülkenin kötülüğüden değil. Nasıl çıkıp hutbede "ya Allah bizi sevdiğinden sınıyor, fakirler Allah katında üstündür" falan diyor o zamanlarda da dedesini sınamış.