bugün

atışlar sırasında fırlayan kovanlardan birinin yüzünüze gelmesi bunlardan biri olabilir.
sivrinin biri kurumak bilmesin de ıslak giysinler diye arkadaşlarının çorabına su döküp duruyormuş..
Kışlanın kapısından girilen ilk gün, ankara ayazında gece 2'ye kadar soğukta bekletilen (mukavemet eğitimi) bünyenin, sabahın 5 buçuğunda kamyonu devirip gittiği banyodan kapalı olduğu için dönüp, tuvalette soğuk suyla yıkanması sayılır mı? Ben değil, bi' arkadaşın başına gelmiş :-) .
Sarjoru kislanin baska bir yerinde bulunan, mermisi hic olmayan g3 deposunun onunde nobet tutmaktir. Asker, g3'u calip yoktan mermi mi var edecek aq ?
4 asteğmen yeni birliğimize geldik. kiralık ev bulalım diye bize 10 gün revirde yatmamıza izin verildi. ev bulamadık ve 11 . gün komutan sabah sabah revire geldi , bir baktı ki tuvalet tıkanmış boklar yüzüyor. görevli askere " bu ne hal lan ! " diye bir tokat attı ki askerin feleği şaştı. asker ;
- ne yapayım komutanım asteğmenlerim sıça sıça doldurdular . dedi
komutan bize dönüp ; defolup gidin artık burada kalma yok . dedi ve kovulduk oradan.
ve helalara mıçılmayacağını öğrendik !..
Askere girişte bize imzalatılan "Bunları yapmayacağım" belgesinin bir kısmında "Aracın direksiyonunu söküp içtima alanındaki direğe tırmanıp direksiyonu oraya asmayacağım" diye bir ibare vardı, komutana sorduk, oradaki herşey yapılmış şeyler olduğu için yazıyor demişti.
ot kullanan tipin gece yarısı koğuşun ortasına sıçması ve tüm erlerin emir gereği sabaha kadar koğuş yıkaması.
yere düşen ve kimsenin dikkatini çekmeyen çay kaşığını bir komutan görür ve emreder ''kaldırın onu götürün'' denmesi üzerine masada oturan bir asker tarafından doğal olarak kaşığı mutfağa 3-5 adım ötedeki mutfağa götürür.
kısa bir süre sonra dönen komutan ''götürdünüz mü'' diye sorar, asker ''götürdüm'' der.
çoğul fiili siklenmediği için aynı komutan aynı askere kaşığı geri getirtir ve o masada oturan üç askere o çay kaşığını üçüde tutup götürmek üzere taşıtır!!!
espri veya şaka mahiyeti taşımayan bu sikindirik mevzu tamamen egoist komutanın çoğul olarak kaale alınmadığı için yaşanmıştır!

-götürün diye size dedim-
biriniz götürdü, iki kişi lafımı dinlemedi!!
antifirize ekmek doğrayıp yiyen alkolik bir garaj çavuşu vardı.