bugün

entry'ler (122)

akrostiş

çok hoşuma gider size bir tane yapayım:
En akıllı
Meraklı
Rekabeti sever
En sade insandır. EMRE yani ben...

yemekteyiz adana

tüm kebap çeşitlerinin vitrin yapacağı bir program olabilir...

kaş piercingi

geçende bir arkadaşımın kankası takmış benim kardeş de piercing'i görünce sormuş : "Kaşına neden çivi taktın" demiş, yarılmama sebep olmuştur...

rap dinleyenlerin zeka seviyesi

zeka seviyesini rapten öğrenemezsiniz. rocktan da poptan da . çok sayıda zeka çeşidi olduğundan böyle bir kanıya varmak doğru değil...

ushan çakır

kadınlara el kaldıran nağmert karakter, ulan iyi ki orada değildim yoksa çok pis dalardım ona. Ezgi asaroğlu gibi güzel ve tatlı bir kıza el kalkar mı ona dokunacak el bir temiz olmalı...

yaran youtube yorumları

geçende ( şundan bir altı ay önce) tarkanın seslendirdiği, bir Orhan Gencebay eseri olan " hatasız kul olmaz" adlı şarkısını dinledim. yorumlara bir göz atayım dedim birinin yorumu vardı ki acaba bu söylediğine inanabiliyor mu? Yorum şöyleydi: "Tarkan baba" .

summit

Skrillex parçasıdır. Şu anda dinlemekteyim. Bu şarkıyı dikkatli dinlememenizi tavsiye ederim. Bana fena halde takıntı yaptı. şarkıyı kapatsamda Notaları hala kulaklarımda...

hakkari nin elektriği kesilsin kampanyası

kuraklık meselesinin bu kampanyanın gerçekleşmesinde etkili olduğunu düşündüğüm olaydır.

ortamda hiç konuşmayan hep sessiz kalan insan

ihtimalleri sıralamamız icab ederse: ilk olasılık gerçek kişiliğini, kimliğini gizleme isteği, ikincisi bilmediği konu hakkında konuşmak istememesi, ajan, casus olma ihtimali, çekingen, utangaç olabilmesi, kendine güven duymaması, sağır- dilsiz olması ve daha sayabileceğim bilumum sebeplerden ötürü olabilmesi muhtemel insan türüdür.

bilgisayar ilk alındığında yapılan mallıklar

bütün arkadaşlara hava atılması, başında hiç uyumadan 3 gün geçirmek gibi şeyler...

büyük kürdistan için milli marş önerileri

böyle bir öneri de bulunabilmek için öncelikle özerkliklerini yahut bağımsızlıklarını ilan etmeleri gerekir. şöyle bir öneri de bulunabilirim.
Hayal görüyoruz biz yapamayacağımız şeyleri kuruyoruz
seçimlerde siyasi emel olarak özerkliği kullanıyoruz
oy at bize kürt kardeşlerim bende sizi savunayım
bizim özelliğimizde budur imkansız şeyler yapılabilir gibi göstermek... diye gider bu marş.

100 binler andımız ı okudu

güzel bir şey bazı dar görüşlü cemaatçilerin : " yahu neden sadece türkçe türk marşı öğretiliyor böyle şeylere enerji harcanacağına dinimizi öğretmek daha doğru olmaz mı? " görüşünü savunuyorlar. yahu osmanlı ne yaptı dinini, kültürünü, hoşgörüsünü göstermedi mi? bence biraz şeffaf olup bazı insanların daha sağlıklı düşünmesi gerekir...

türk ölünce şehit kürt ölünce terörist

Sözlerim yanlış anlaşılmasın, kürtlerin pkklısıda var vatanperveride. vatanperver ise şehit, pkklı yahut herhangi bir terör örgütündeyse teröristtir.

fenerbahçe nin galatasaray maçlarında şike yapması

komplo teorisinden öteye gidilememiştir. çünkü kanıtlanamamıştır...

az çalışıp çok para kazanıp dünyayı gezecek meslek

aldığın paranın yaptığın işten fazla olması ise başlığın mantığı; en güzeli gezi rehberliğidir...

para vermişken sıçayım da param boşa gitmesin

az bir idrar sıkıştırması olduğu zaman hemen umumi tuvalete koşulduğu ve akabinde aslında çok az olduğu an insanın kendi kendine (kafasında) kurduğu bir düşünce akımı...

en samimiyetsiz laflar

yav he he, ondan beş kilo, değil mi (çok kullanılırsa) , aynen.
ben konuşurken karşımdaki insanın bu tarz kelimeleri kullanması beni kızdırır.

polis

genellikle içişleri bakanlığına bağlı bulunmakla birlikte ülke içerisinde sivil savunma teşkilatıdır.
not: şunu sakın unutmayın kötü polis yoktur. kötü olan polisi yönetenlerdir. çünkü onlarda emir kuludur...

sözlük yazarlarının itirafları

dişlerimi diş fırçasıyla ve akabinde misvakla fırçalıyorum sonra da diş ipiyle temizliyorum. yoksa uyuyamıyorum...

her aşık olmuş erkeğin bir behiye odası vardır

bunu genellememek lazım kişiye göre değişir bence...
(bkz: göreceli)