bugün

boş kümedir.
(bkz: cemil yine mi actin o pencereyi)

(bkz: ah su cilgin şesi beş görenler)
abdullah ocalan'ın deniz gezmiş yolundan gitmeye çalışması sonucu oluşmuş benzerliktir. lakin devlet deniz gezmiş konusunda yaptığı hatayı apo konusunda tekrarlamayınca aponun durumu daha farklı olmuştur.
yorum yapmaya degmeyecek ufurukten benzetmedir.
ancak , konudan bagimsiz olarak ;

(bkz: bozacinin sahidi siraci)
(bkz: nick ine migfer takan zenci)
hic deniz gezmis ve abdullah ocalani gormemis insan benzetmesidir.
benzetmenin detayi icin lutfen bakiniz:
(bkz: sogan vajinaya benzer)
kavram kargaşısı yaşayıp sonra bir şeyler bildiğini iddia edenlerin temel argümanalarını sunmaya çalıştığı uçan filler kümesi. burası buram buram işbirlikçilik kokuyor, italyan-alman kırmalarının kara çalmaları fışkırıyor.
(bkz: götünden element uydurmak)
milliyetçiliğin arkasındaki işbirlikçi karakter hafiften su yüzeyine çıkıyor. "hani herkes eşitti?" diye sorgulayıp eşitliği emperyalizmin askerlerine denkleştirenler, aslen emperyalizmi meşrulaştırmak ve sözde milliyetçiliklerini özde işbirlikçiliğe evriltmeye çalışıyorlar. işbirlikçiliğin günümüzde kutsandığı, yurtseverliğin ve devrimciliğin günah sayıldığı günümüzde milliyetçilik gibi gerici bir ideoloji tetikçilerin elinde böylesine küçük boylu olduğunu bir kez daha gösterdi. boylarından ve gölgelerinden büyük işlere kalkışarak tarih tahrifatçlığına başvuran benito hitler kılıklı kara yüzleri bir kez tebrik ediyoruz. kendi karanlık yüzleri aydınlıkta yok oluncaya dek bu tahrifatçılık ise maalesef devam edecek.
başlık sahibinin bile olmadığını bildiği fakat popülizm adına söylediği benzerlikler.

deniz'in adı başlık sahibi gibi 3-5 kendini bilmez tarafından lekelenemeyecekken, apo'nun bir adı bile yoktur. bu bile bir şeyleri anlatmaya yeter.
boşuna kafaları meşgul etmeye çalışan salak bir tespittir.
deniz gezmiş'e bok atmanın bir diğer yoludur.
ikiside idam istemiyle yargılanmıştır.
biri sonuna kadar gitmiş ve ölümü seçmiş; diğeriyse yakalanınca yıkama yağlamanın kralını yaparak ab ayarı çekilen süper demokrasimizle boynunu ilmikten kurtarmıştır.
dusunme organi "nick"i olanlarin kendi kendilerine urettikleri hayali benzerliklerdir. deniz gezmis'e ve onun gerceklestirmek istediklerine buyuk bir hakarettir.

hakkinda yorum yapmaya, altina entry girmeye degmeyecek bir sanridir.

kendi haline birakiniz ki amacina ulasamasin boyleleri.
sacma sapan bir önermeden öteye gidemiycek düşüncedir!
uzun uzun bişeyleri örneklerle yazarsam biliyorum ki bazı garip fikirli arkadaslarımız ne okumaya yeltenicek ne de bişey anlıycaklardır..
kısa konusmayı yegliyorum o yüzden
deniz gezmiş düşüncelerini, millet bagımsızlıgını savunan ve bu mücadelesinde 1 tek kişinin bile kanının akmasına neden olmayan insandır! bagımsızlıgını bagımsızlıkla savunmuş ve cezasını malesef kendi cekmiştir..
abdullah öcalan ise o beynindeki düşüncelerini baskalarına cektirmiş, yüzlerce kişinin kanının akmasına sebep olmuş ve malesef hakettiği cezayı cekemeyen iğrenc bir teröristtir!

kim deniz gezmişle abdullah öcalanı birbirine benzetebilir!!
ideolojileri bile taban tabana zıt olan iki insan nasıl birbirine benzeyebilir!

denizin düşüncelerine yazıktır.. yıllar sonra iğrenc bir teröristle benzerliğinin konusulucagını bilse o ipe nasıl gidebilirdi acaba!
alakasız insanlar oldukları gün gibi aşikardır.deniz gezmiş sempatizanlarına apocu çamuru atmak amaçlı bir entry olduğunu bir gerizekalı bile anlayabilir sanırım.hadi onu da geçtim;

"ikisi de hayallerinden bahsedip tanrıyı güldürmüştür"

nedir canım?..gülerken yanında mıydın?
biri rus öteki amerikan uşağıdır. uşaklık konusunda benzedikleri kesindir.
Deniz Gezmiş senin benim hakkım için mücadele vermiş idi.
Ötekisi seni beni vurarak mücadelesine devam etmekte.
Deniz Gezmiş sadece Amerika'ya boyun eğmeyen tam bağımsız bir Türkiye istemiştir, apo gibi ülkeyi bölüp binlerce insanı öldürmemiş iktidar arzusu olmamıştır. Deniz Gezmiş gibi cesur ve yürekli bir devrimci, apoya benzetilerek lekelenmeyi hakketmemektedir..
deniz gezmis, üşenmemiş dağa çıkıp, karakolu bizzat kendi basmıstır, abdullah ocalan ise biraz daha tembeldir kendi uşaklarını gorevlendirmiştir.
ikiside bitkilerle özdeşleşebilir;

deniz gezmiş darağacında ki 3 fidandan biridir.
abdullah öcalan imralıda yabani ottur.
ikiside mücadele insanıdır;*
deniz gezmiş, daha iyi bir türkiye'de yaşamak için, dış güçlere bağımlı olmamak için mücadele etmiş, rehin aldığı amerikan askerlerinin bile kılına zarar vermemiştir.

abdullah öcalan, ütopik bir kürt devleti kurma yolunda mücadele vermiş, eli kanlı bir örgüt kurmuştur. çocluk çocuk dinlemeden bir çok vatandaşımızı ve askerimizi öldürmüştür.
aralarında ki fark, zenci siki ile beyaz siki arasında ki fark kadardır. yani kocaman.
insan olmaları dışında (beden olarak) bir benzerlik yoktur.
edit : evet 46 kromozom.
(bkz: anne ben düşünemez oldum)
her ikisinin de 68 gençlik hareketlerinde yer almış olmaları dışında bir benzerlik bulmak zorlama dışında başka bir şey değildir. bu öcalan nelere kadirmiş meğer.. sosyalizm oyunu oynayanlara karşı bile bir argüman olarak kullanılabiliniyor. lan faşolar bu kadar da ibne ve ilekesiz olmayın be.. ya da enazından ya ibne ya da faşo olun . ikisi biarada hiç çekilmiyor.
güncel Önemli Başlıklar