bugün

entry'ler (8)

alıdogan

99ludur.

12 ekim 2015 rte nin levent kırcayı öldürmesi

gündemi değiştirmek amaçlı yapılan saldırıdır. halkımız cevabını 1 kasım'da sandıkta verecektir. #sanasarhoştaklidiyaptırmayacağız

sigara

Geçen yine oturdum hesaplayacağım içmesem ne kadar param olur diye, dedim bu sefer bir çılgınlık yapayım içmesem değil de sarma sigara alsam, değerli vaktimi harcayıp sarsam ve onu içsem ne kadar olur. sağdan soldan soruyorum bu işin ustalarına şu ne kadar bu ne kadar diye. baktım yine iyi para çıkıyor ortaya, hani taksitle bişeyler alabilirim o parayla. sonra gittim yoldan geçerken sürekli gördüğüm tütün satan küçücük bir dükkan var, girdim içeri. yaşlı teyzenin teki hiç durmadan sarıyor, ama durmuyor böyle. birşey soruyorum cevap vermek yerine çıkarıp yenisini sarıyor falan, arada elleri havaya kaldırıyor ayaklarıyla sarıyor. neyse teyze kolay gelsin dedim, çıktım ve paketimi aldım yine öyle işte.

facebook

zamanında akrabaları kabul etme bokunu yiyen benim canımı sıkıyordu bu olay, ne yapsam yeni hesap açsam olmaz, efendim hepsini tek tek silsem hiç olmaz kara kara düşünüyordum böyle. caps lock açık, küfürlü knight online notice'lerinden geçesim var ne bileyim demet akalın falan paylaşmak istiyorum deliler gibi ama cool punkçı imajı çizdiğim güzel kızlar var aynı zamanda. kafam atıyor hesabımı donduruyorum sonra geri dönüp tekrar açıyorum bişeyler. bunları içimde bastıra bastıra daha da saldırgan bir kişiye dönüşmüştüm, chat kısmında yakın arkadaşlarıma karşı. sonra omzumda bir el hissettim beyaz bir ışıkla birlikte, arkadaşım dedi ki yazacağın kısımda kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğini ayarlayabiliyorsun. başta inanmadım fazla iyi bir özellikti çünkü. hayallerimin gerçek olması demekti bu. sabahlara kadar serdar ortaç, hadise paylaşıp doyasıya anlamsız saçma şeyler yazabileceğim anlamına geliyordu. inanmaya inanmaya denedim custom özelliğini ama o da ne çalıştı, gerçekten de çalıştı. artık daha mutluyum teşekkürler facebook.

mesajlaşmak istenilen yazarlar

yıllar sonra girdim, baktım mesaj yerinin yanında 35 yazıyor. zamanında avcılık yapmışız falan belli, dedim kız isimli avatarlı olanlara aradan yıllar geçmemiş gibi evet yazayım hı hı yazayım şaşırtayım, muhabbeti devam ettireyim. hepsi silinmiş, atıyorum gitmiyor mesaj, tekrar atıyorum tekrar gitmiyor. bu durumu bayağı bir içerledim yani bilmiyorum.

siccin 2

Not: Bu yazdıklarımı filmi izledikten sonra okursanız daha iyi olur, aslında hiç izlemeseniz daha iyi bence.

Şuan o kadar sinirliyim ki yapacağım giriş tam bir filmizlehdgogohadisene.com yada eniyifilmlerburada.com tarzı sitelerde aksiyonlu, döğüşlü filmlerin altına yazılan yorumlar gibi olacak. 5-6 senedir girmediğim sözlüğe bu filme küfür edecek yer bulamadığım için girmemi sağlamış filmdir.

Az önce izledim filmi taze yani daha, 1 saat falan oldu. Eve geldim yaptığım ilk iş bilgisayarı açıp yönetmenine ulaşacak bir platform bulmaya çalışmak oldu. Peki ya neden? Çünkü ya amınıza koyayım olm filmi yapıyorsun da herşey bittikten sonra hiç mi açıp izlemiyorsun lan? Ben şu yazıyı yazarken bile 5 kere okuyorum biyerde saçmalamış mıyım bilmem ne diye, sen kalkıp film falan yapıyorsun. Ya madem kendin izleyip bu olmamış yalnız beyler diyecek kapasiten yok, bir dostuna, akrabana falan izlet de söylesin ne yarak bir film olduğunu.

Hani bu Türk korku filmlerinde klasik aniden bişey çıkarıp korkutmaç yöntemi vardır ya, hani hollywoood'un bir süre yaptıktan sonra napıyoruz biz amk deyip geçtiği şey var ya, onu bile yapamamış lan oha ya (denemiş ama). Ben 5 senelik, megapikseli yerlerde olan telefonumla çeksem şöyle korkunçlu bir video bir anda sağdan soldan çıkıp bağırarak korkutmayı başarabilirim yeminlen. Bu filmde olan olay, bir sahneyi 30 saniye gösteriyorsa ama böyle aşırı boş bir sahne olacak, adamın boş sokakta yürümesi gibi. Aa pardon adamın boş sokakta yürümesi sonucunda hiçbirşey olmuyordu yürüyüp evine gidiyordu adam (ahaha amk). Başka örnek vereyim, diyelim kadın oturuyor hiçbirşey yapmadan, kadını o kadar uzun gösteriyolar ki anlıyorsun zaten birazdan sağdan soldan bağırmalı birşey çıkacağını. Zaten o amına kodumun refleksle korkutma olayının amacı biz anlamadan çıkması napıyorsun sen?

Spoiler falan verir miyim birazdan acaba düşündüm 3 saniye kadar da, filmin konusu yok ki zaten dümdüz film, bildiğin dümdüz. Bu yıllardır internette gezen, dilden dile gençlerin gecelerini birbirini korkutmak amacıyla anlattığı bir hikaye vardır. Yok işte çocuk eve gelmiş annesi karşılamış odasına geçmiş sonra kapı çalmış açmış yine annesi diye (binbir versiyonu var bu hikayenin ama hep aynı), onu bile koymuşlar. Yeni bir fikir falan bulamadınız diyelim ondan yaptınız bunu, tamam aslında senelerce duyduğum hikayeyi görmek de pek fena olmadı o yüzden bunu geçiyorum şimdilik uzatmadan.

insan genelde bir film izledikten sonra, yanındakiyle filmin bitişini, olayını falan konuşur değil mi? Biz naptık? Oturduk filmde kim kimin annesi, kim kimin kardeşi çözmeye çalışıyoruz, duruma gel amk. 10 dakika sonra çözdük ama teşekkürler. Filmde aile yapısı dışında herşey dümdüz tabi, neyle kafa karıştırsak diye düşünüp bunu seçmişler.

Filmin başlangıcı da ayrı bir komedi, bildiğin "previously on siccin" diye cin sesleriyle dubstep özet yapmışlar ilk filmin. Hayatımda böyle birşeyi ilk defa gördüğüm için dedim herhalde ilk filmle bağlantılı olacak o yüzden yapmış, bağlantı falan arıyorum deli gibi. Çocuğu ölen karıyı önceki filmdeki ölen karının yanındaki sanıyorum falan beyin kasıyorum böyle deli gibi. Yok onu geçtim başta mezarlık gösteriyor birşeyler anlatıyor, şimdi film o hikayeyle mi ilgili yoksa o hikayeye yönelik bişeyklamndm, sikeyim böyle filmi.

He bir de şey var bak, kadın cinler tarafından trollendikten sonra her cinli filmde olduğu gibi pro bir hocaya gidiyor, adamın dediği tek şey allahın izniyle halledeceğiz kızım bilmem ne. Adam sonra birdaha ne gözüküyor ne bişey oluyor, karı tek başına çözüyor herşeyi falan. Yok o odada duran küçük çocuğu niye beyaza boyamışlar amk akdmaskmlasd, çıldıracağım şimdi.

ilk filmini 2.sine gitmeden önce izledim, o da vasatın biraz üstüydü. Dedim belki bunu sinemada izlesek o korkunçluklar falan yüksek sesle büyük görüntüyle gerçekten korkutur. Yani aslında birşey beklemiyordum şu filmi yapan adamdan ama yine de gittim sırf belki dediğim için.

Daha söyleceğim çok şey var da, kanser oldum yazamıyorum daha fazla. Zaten şu filmi bu kadar uzun yazı yazmam bile saçma bok gibi deyip geçeceksin, değmez çünkü. Girdim imdb'de filmi arıyorum 1 puan vermek için yok bile.

sözlük yazarlarının itirafları

duşta ağlıyorum.

xhamster denilince konuya yabancılık çekmeyen kız

daha korkutucu versiyonu şu şekilde olandır;

x: mesai arkadaşım ,y: ben , z: bayan mesai arakadaşım.

(x) - bildiğin iyi bir ikinci el sitesi var mı?
(y) - xhamster var.
(z) - dostum brazzers şifresi vereyim mi?