bugün

entry'ler (44)

gece vakti sözlükte oluşan elit ortam

Son otobüsçü tayfanın gittikten sonraki beşiktaş gibi..

geri kabul antlaşması

ve artık mecliste onaylanan antlaşmadır. avrupa birliğinin 'gümrük birliği' olayından sonraki ikinci jeneriklik golüdür.

en belirgin özelliği, ab'de yakalanan türkiye üzerinden geçiş yapmış yasadışı göçmenlerin türkiye'ye iadesidir. ve bu iade hususunda mültecinin beyanı esas alınacaktır. bu akıl almaz siyasi gaflet, türkiye üzerinden geçiş yapmamış mülteciyi bile bu topraklarda sığınmacı yapmaya yetecektir.

hali hazırda 1 milyondan fazla suriyeli mülteciye sahip ülkemin, afrikalısı, asyalısı, arabı, suriyeli arabı derken tam bir mülteci diyarı olmasına sebep olacaktır.

ve neticesinde; güvenlik problemi - ekonomik kriz - sosyolojik sorunlar üçlemesi..

vizesiz avrupa? - o başka sefere arkadaşım.

yabancı sevgili

sevgilinin yabancısı-yerlisi yokmuş lan dedirten olay.. zira daha önce 1 ingiliz ve 1 fransız olmak üzere 2 yabancı sevgilim olmuştu ama bu hırvat çok farklı çıktı. atatürk havalimanında herkesin bize deli gibi bakmasına vesile olan hıçkıra hıçkıra ağlamaları çok dokundu be sözlük.. belki de ilk defa bir kızın beni bu kadar sevdiğine inandım.

boşnakça

geçmiş zamanda konuşurken kadınların ve erkeklerin biraz farklı konuştuğu dildir. örneğin: erkekler slušao sam* derken, kadınlar slušala sam* der. igrao sam, igrala sam*, znao sam, znala sam* diye gider.. hırvatça ve sırpça ile hemen hemen aynı dildir. iyi boşnakça biliyorsanız, slovenler, makedonlar ve bulgarlarla da kısmen anlaşabilirsiniz.

anadolu üniversitesi

iletişim bilimleri fakültesi kampüsün sonundadır. kampüs içi ulaşım olmadığı için fakülteye ulaşırken bayırlar tepip inmek gerekir, ama yine de güzeldir.

milletvekillerinin boş insan olduğu gerçeği

"milletvekilleri de kpss ye girsin. 70 alamayan köyüne dönsün" işte bu pankartı açan kişi, bu konuya da çok güzel bir cevap verir.

hoşlanılan kişinin yanında saçmalamak

hoşlanılan kişinin yanında konuşacak konu bulunamayınca akabinde saçmalama evresi başlar. sonrası zaten belli*

alternatip

orta yolu bulursak gönderebileceğim 4 adet davetiyemin olduğu sitedir.

kızların tercih etmediği erkek

öyle bir erkek vardır.

lane moje

"lane" sırpça da geyik yavrusu demektir. "moje" de benim demektir. yani tam türkçe karşılığı "benim geyik yavrum" anlamına gelir. fakat "lane moje" sevgiyi belirten sözcük olduğu için, türkçe karşılığı "canım benim", "aşkım benim", "hayatım benim" olarak çevrilir.

şarkının sözleri: leontina vukomanovic, müzik ve seslendiren: zeljko joksimovic tir.

2004 yılında türkiye'de yapılan eurovision'a, sırbistan-karadağ adına katılmış ve 2. olmuş şarkıdır. 2012 eurovision'a zeljko joksimovic, tekrardan yalnızca sırbistan adına katılacaktır*

ayrıca bu şarkıyı beğenmeyen çok çok azdır. sözlerini anlayanlar ve anlamayanlar da dahil olmak üzere herkes, müziğinin tılsımına kapılır.* hele ki sözlerini anlıyorsanız bir büyük rakı devirmek için güzel bir bahanedir.

insanların kafasındaki üniversite profili

bu hoca mit tenmiş. hoca tek soru sormuş risk nedir demiş, kamil boş kağıt vermiş risk budur demiş 100 almış baba. yani; kısaca üniversite şehir efsanelerinden ibarettir. ortama gelince ortam yok mu? tabi ki var ama kurduğun hayallere nazaran, bu oran çok çok düşük..

schengen

bu vizeyi alamadıysanız, salak saçma reddedilme gerekçelerine hazırlıklı olun.

örnek; bir tanıdığımın isviçre konsolosluğundan reddedilme gerekçesi davet edene aynen şöyle bildirilmiştir: evinizde misafirinizi yatıracağınız fazladan oda yok. **
hayır madem vize vermeyeceksin bari saçmalama vermedik gitti de. olan bizim tanıdığa oldu baya da heves etmişti, gezip dolaşıcam diye.

(bkz: schengen, schengen olalı böyle bir red gerekçesi görmedi)

peugeot

istanbul gençliğinin bir dönem taptığı 106 modelinin üretici firması.

selçuk üniversitesi

2010 dgs den iletişim fakültesi radyo, sinema ve televizyon bölümünü kazandığım okul.

burada okuyan arkadaşlar bana mesaj atabilirler ise sevinirim, biraz bilgiye ihtiyacım var.

edit: bilgiyi aldım teşekkür ederim.

recep ivedik 4

çıkmasını istediğim ama haddinden fazla gişe yapmasını istemediğim film.

bilgisayarı bozulunca arayan akraba

her nekadar telefondan anlamıyorum sorunu gelip görmem lazım densede, ısrarla telefonda sorunu tanımlayamaya çalışan akraba türü.

requiem for a dream

bağımsız sinemanın en çarpıcı, en güzel örneklerinden.

fener e gelmiş geçmiş en kötü futbolcu

guiza'dır, başka da alternatifi yoktur.

elano blumer

galatasaray'daki geleceği belirsiz olan futbolcu.

bir kadına söylenebilecek en ağır söz

yüzünü boya kutusuna sokmuşsun hayırdır ? tarzında bir söz bir kadını çileden çıkartmakla kalmaz katil bile yapabilir.

(bkz: makyaj yapmak)