bugün

düz adam

düz adamlık bir ruh halidir anlatılamaz yaşanır. içinde art niyet yoktur düz adamın ta ki sözlükteki ben butonunu keşfedene dek. artık intikam zamanıdır. düz adamın incinmiş örselenmiş egosu sürünmeyecektir yerlerde. belki bir karaoğlan bir yiğit oğlan olamayacaktır halkın gönlünde ama kararlıdır zaman intikam zamanıdır ayağa kalkacaktır düz adam. kimbilir belki namı yürür düz oğlan deyu. lakin bu düşünce hoşuna gitmez düz adamın. düz oğlanı çok kunek bulur düz adam. kendine başka bir lakap arar ama bulamaz düzdür dümdüzdür üzerinden asfalt makinası geçmiş gibidir. belkide budur benim hikayem ve kaderim diye düşünür düz adam. kaderiyle uzlaşmanın eşsiz hazzı ve huzurunu yaşar bir an. evet düzdür ama yeri geldiğinde hangimiz düz değiliz ki değil mi dostlar. unutmayın insan düz de olsa insandır.

edit: bu arada düz isem başlık açmayı bilmediğimdendir. sözlük formatını okudum mu hayır. ekşisözlüktende tembellikten ötürü atılmıştım. bir yere ait olmak istiyorum sanırım zamanı geldi. düzlüğe razıyım. yıldız tilbe ne diyor ''aşk düzlükte yaşanır düzlük tek aşkla. bu arada edit işinin böyle olduğundan da emin değilim şansımı denemek istedim. düz bir adamım ben. düzlük kanıma dokundumu evet. siz kimsiniz uleyyn.