bugün

osman baydemir

buradan ne kadar yardırırsak yardıralım, boşadır kendisine. zira kendisi bir ülkenin en yetkili kişileri tarafından yüz bulmaktadır. e adamın yaptığı da bu anlamda astarın amına koymak...

hep söyledim, söylüyorum ve söyleyeceğim. terörün aktif olarak faaliyet gösterdiği hiçbir yerde ve tekrarlıyorum dünya üzerindeki hiçbir yerde, demokrasiden bahsedilemez. ve türkiye'nin güneydoğu bölgesi tam olarak böyle bir bölgedir. terörist ile vatandaş ayrımının dahi yapılamadığı, bölgeye gönderilen devlet görevlilerinin (polis, asker, öğretmen, hâkim, savcı, doktor, ...) can güvenliğinin bulunmadığı, kaçakçılığın sektör haline dönüştüğü bir bölgeden bahsediyoruz. hepsinin nedeni ortak: terör. bu durumda öncelikli olarak yapılacak şey bölgedeki terör faaliyetlerini ortadan kaldırmaktır. bu da yapılması imkânsız bir iş değil. kimse "götünü yiyeyim" ayağı yapmasın bana gerekli yetki ile donatırsan bölgedeki kolluk kuvvetlerini maksimum birkaç ay içerisinde sonuca ulaşabilirsin. bunu yaptıktan sonra ise herşeyden önce bölge halkı ile teröristi birbirinden ayırmış olursun. ki öteden beri ciddi bir problemdir bu ikilem...

sonrasında da bölge halkının sıkıntıları ile ilgili çözümlere, bölgeye yapılacak yatırımlara daha emin adımlarla gidersin. ama terörist-vatandaş ayrımı dahi yapılamıyorken bölgeye imtiyaz tanırsan, üzümü telef etmeyeyim derken bağcıyı küstürürsün. ki bu da bir daha üzümü görememene bile sebep olabilecek türden bir hadisedir.

velhasılı osman baydemir mi? ayrılıkçı ve buram buram tahrik kokan açıklamalarına devam ededursun. hakedenlere "hassiktir diyorum" desin hiçbir cezai yaptırıma maruz kalmadan. sonrası, allah kerim...