bugün

şafak mert

tartismalar sirasinda bazen ukalalassa da evrim tartismalarina katilanlar arasinda en cok okumus, evrim konusunda en cok bilgiye sahip kisi olarak one cikmistir benim gozumde. evrim karsiti tayfanin sordugu her soruya olabildigince onlarin anlayabilecegi seviyeye indirerek tatmin edici cevaplar vermistir. ozellikle ismail nacar'in da katildigi programda verdigi cevaplar ve getirdigi aciklamalarla bilgisini ve kalitesini gostermis, buyuk takdirimi kazanmistir. o program sirasinda dikkatimi ceken en onemli husus ise evrim karsiti bashekim beyefendinin takindigi cirkef tutum ve ismail nacar'in evrim konusunda ne kadar cahil oldugudur.

kendisi bir bashekim olan beyefendi, kendisine sunulan dunya capinda onemli bilim dergilerinde basilamaya "uygun ve yeterli" gorulmus arastirma makalelerinin hatali oldugunu iddia etmesiyle ya cehaletini ya da art niyetini ortaya koymustur. ayrica sordugu her sorunun karsi taraf tarafindan cevaplandigini her gordugunde cirkefe sarip onlarin sozunu yarida kesip hemen baska bir konuya atlamis sonrada karsi tarafin hicbir soruya cevap veremedigini iddia etmistir.

yine ayni programda ismail nacar'in ortaya koydugu argumanlar ve yorumlar da onun bir daha bilirkisi olarak bilim tartistilan hic bir platforma davet edilmemesi gerektigini gostermistir. bu beyefendi o programin sonlarina dogru suna benzer (tam hatirlamiyorum ama boyle bir seydi) bir soru sormustur; "simdi ben ceketimi assam buraya. bir milyon yil gecse!! icinden ben cikarmiyim? bun nasil sacmaliktir yahu akliniz bunu aliyormu?"

kisacasi tebrik ediyorum ve destekliyorum safak mert'i, cagatay tarhan'i, ergi deniz ozsoy'u ve digerlerini... sizin gibilerin oldugunu bilmek turkiye'nin gelecegi konusunda daha olumlu dusunmemi sagliyor.