bugün

özel sektör

--- alıntı ---
efendim üst düzey yönetici arıyorlarmış, ek iş olsun diye başvurdum. 50 kişi filan başvurmuş. hepimizi işe aldılar, aynı düzeyde yönetici yapacaklar. aramızda iş adamı gibi konuşuyoruz, şakalaşıyoruz. elimize katalog verip sokağa saldılar. kendimizi ispatlamak için 10 milyarlık satış yapmamız gerekiyormuş. "olur yaparız" dedik. herkes, eşi dostu kim varsa yalvar yakar sattı. dünyanın parası kazanıldı. sonuçta yönetici olduğumuz firma kazanıyordu. ertesi gün yönetici arkadaşlarla ofiste oturduk. birkaç toplantı yaptık. güreştik, çok makara çocuklar. sonra bizi boş durmayın, gidip satış yapın diye gönderdiler. eş dost kalmadığı için hiçbir şey satamadık. geriye döndük, bunlar bizim mevkiye 50 kişi aha almışlar. artık kıdemli olmuştuk. bizim ekipten birkaçı arsanın orda toplantı yapmış, kendi firmalarını kurmuşlar. beni üst düzey yönetici olarak transfer etmek istediler. 10 milyarlık satış yapmam gerekiyormuş. o zaman anladım ki emeklerim sömürülüyor ama aynı ekip olsun yine yaparım arkadaş.
--- alıntı ---

(bkz: asım velioğlu)
(bkz: dudullu postası)