üniversiteye iş bulmak için gidilir düşüncesi

üniversiteye iş bulmak için gitmiyorsan ne için gidiyorsun zeki insan.
eğer üniversiteye bir meslek edinmek için gidilmiyorsa, üniversitede verilen eğitimin dışında, orada elde edilen bilgiler, fikirler, reelde kullanılmıyorsa kapatalım gitsin. allah akıl fikir versin ne diyim. üniversite profesyonel bireyleri hayata kazandırmak için vardır. yoksa ne diye işletmede binlerce formül, mühendislikte binlerce formül insanların kafalarına işlensin.
ben inşaat mühendisiyim ve üniversiteye gidip mühendislik okumadan biri gelsin benim yaptığım işi yapsın hadi. görelim. ben gidip bir işletme mezununun bakış açısıyla ekonomiyi değerlendireyim. her iki örneğin de pek mantıklı sayılmadığı ortada. üniversiteler farklı dallarda profesyonel bireyler yetiştirir. dersiniz ki eğitim kalitesi düşük, o ayrı konudur. bu durum üniversitelerin amaçlarını değiştirmez. eğer siz üniversitede elde olunan deneysel sonuçları, araştırmalardan elde edilen istatistik sonuçları vs reelde kullanmıyorsanız, bilim insanlığa hizmet etmiyor demektir. şimdi, üniversiteye giden veya gitmiş gelmiş olan arkadaşım, ver elini anlaşalım. sen akademisyen olmayacaksan üniversiteye iş bulmak için git. bitirdikten sonra da gelişimine ara verme, çünkü ülkemizde iş bulmak biraz daha zor bunu biliyoruz. derslerine de ne için çalıştığını unutma (üretim dişlisinin çarklarından biri olup üreten bir insan olmak için). haydin kolay gelsin.