bugün

uludağ sözlük moderasyonu

son derece tutarsiz davranislar sergileyen moderator veya moderatorlerden olusan insan toplulugu.

benim fazla entryim olmadigindan dolayi silinen entry sayim pek fazla degil, zaten buraya yazma sebebim de daha once bu basliga yazilan bircok entry gibi "bana haksizlik yaptiniz ulan" diye aglamak da degil. eger moderatoru olduklari bu siteyi gercekten de onemsiyorlarsa kararlarinda daha tutarli olmalari gerektigini dusunuyorum ve bu yuzden onlari uyarmak istedim.
gerci buraya yazi yazmanin duvarlara konusmaktan pek farki yok ama olsun.

eminim ki burdaki yazarlarin cogu sozlukte gezerken sozluk formatina aykiri bircok entry goruyordur. sahsen ben goruyorum ve bazen de benim de bir entry mi bu yuzden silmislerdi bak bu duruyor diye de aklimdan geciriyorum ama gozden kacmistir herhalde deyip geciyorum. sonucta onbinden fazla kisinin yazdiklari sadece 4 kisinin kontrolunde, boyle seyler olmasi gayet dogal.

ama sozluk formatina aykiri entryleri gecen haftanin en begenilenleri listesinde gormek gercekten de dusundurucu.

bahsettigim entry bu: (#7136390)

(burada entry ifsa etmek etik bir davranis degil ama bu entry zaten haftanin en begenilenlerinden olmus kendisini yeterince ifsa ediyor kanimca.)

bu listedeki entry lerin tum moderatorlerin gozunden kacmasi oldukca zor. ayrica orada bir hafta boyunca sergilenen bir entry bircok yazara da ornek teskil edecektir. siz daha sonra yeni gelen bir yazarin entrysini "soru basliga cevap entry girme" veya "onceki entrye cevap verme"* gibi sebeplerden silerseniz ondan: "haftanin en begenilenlerinde bile boyle entry var benim entryim neden siliniyor" isyani esliginde yiyeceginiz diger tum laflari da hak etmissinizdir bence.

sozun ozu su ki biraz daha tutarli ve sistematik olmalari yonunde, uzerime dusmese de uyarmak isterim kendilerini. izledikleri gelisiguzel entry silme politakasi guvenilirliklerini oldukca zedeliyor zira.