bugün

finansbank

Yıllardır kredi kartını (Cardfinans) kullandığım bankadır. Bu sene ilginç bir şekilde yazılı ya da sözlü onayımı almadan kart limitim iki katına çıktı. sadece cep telefonuma kredi kartı limitinizi şu kadar yapacağız diye bir mesaj geldi. emrivakiye bakar mısınız? Hem de kredi kartları ile ilgili yasada kart kullanıcısının izni olmadan limit arttırılamayacağı açıkça yazılı olmasına rağmen. Bu kadar saygısızlık olur mu?

konuyu yazılı olarak şikayet edince verilen pişkin cevap ise: sayın xxx şikayetinize istinaden yapılan inceleme sonunda; 5** *** ** ** nolu cep telefonunuza 16.07.2009 tarihinde periyodik limit artışı ile ilgili SMS başarılı şekilde iletildiği tespiit edilmiş olup, tarafınızdan limit artışı ile ilgili her hangi bir itiraz gelmediği için limitiniz arttırılmıştır.

ben diyorum ki benden izin almadınız, banka konuyu çarpıtıp haber verdik diyor. lutfettiniz yani. ben haber vermediniz mi dedim? onay almadınız dedim. müşterimize sms ile haber verdik demişler. kardeşim böyle emri vaki olur mu? sen artıracağız diye emrivaki yap. sonra ben artırmayın diye müşteri hizmetlerini aramak ve 2 saat boyunca telefonda boş müşteri temsilcisi beklemek zorunda kalayım. bu kadar pişkinlik olmaz ki? arttırmak istiyorsan ara ve onay iste. ben artırmak isteyince "kredi kartımın limitini arttırdım. xXx TL yaptım." diyebiliyor muyum?

yasa ne diyor: izin. bilgi demiyor yani. siz halt edin ben temizleyeceğim diye müşteri hizmetleri hattında tırmalıyayım. yok ya!