bugün

hayyam garipoğlu

bu adam bu kriz yönetimi beceriksizliği ile nasıl bu kadar zengin olmuş hayret verici. bir insan kendini bu kadar mı ateşin içine atar? yahu yeğenin cinayet işliyor yeğeninden çok sen güme gidiyorsun ve sen de bunun için gerekli bütün ortamı hazırlıyorsun. madem kardeşinin oğlu bir halt işledi birisini öldürdü çıkıp televizyonlara bir kez dersin "bu adam artık benim akrabam değildir, katillerle işim olmaz, allah bu katilin belasını versin" dersin çekilirsin kenara, elinde de ne kadar bilgi varsa paylaşırsın. sen gitmiş bu kadar bariz şekilde katil olduğu belli olan şımarık yeğeninle bir oluyorsun. ulan o kişi senin oğlun değil bişeyin değil. senin sesin babası nida garipoğlu'ndan çok çıkıyor. bu işten sıyrılmak istiyorsan kamudan, şeffaflıktan yana olup "allah o katil çocuğun belasını versin" diyeceğine, gitmiş gizli saklı işler çevirir modda dolaşıyorsun. ya adam bi kere katil, şımarık bir çocuk sen bu adam mı için (varsa) o katar itiarını zedeliyorsun. sen o kadar parayı kolay mı kazandın ki bir tane şımarık yeğen yüzünden sokağa çıkamaz hale geliyorsun.

ilk başktan beri çok büyük hatalar yaptın. ilk baştan beri "benim katillerle işim olmaz" deyip kenare çekileceğine kendini yaktın. eğer kardeşin çocuğunu adam gibi yetiştirememişse bunda senin suçun ne? sen niye durumdan vazife çıkarıyorsun? kolay mı kazandın o kadar parayı? hele bi de gaziantepli midir nedir bi tane şarlatana uydununuz ya nasıl akıldır bu anlamadım ben. bu akılla nasıl zengin oldunuz valla tebrikler.