bugün

kurtlar vadisi ırak

öncelikle kurtlar vadisiyle neredeyse hiçbir ilgisi olmadigini belirtmek istedigim türk filmi..4 karakter disinda ortak hiçbir sey yoktur..dizinin tekrari gösterilmesine ragmen bir kez bile izlemeyip saçma sapan önyargilarla yaklasan insanlarin bu filme de ayni önyargiyla yaklastigi görülmüstür..onlarin da bir an evvel gidip görmesi ve yaptiklari yanlisi görmeleri gereken filmdir..(not: kurtlar vadisini izlememelerine birsey demiyorum artik..filmin diziyle alakasi olmadigini söylüyorum sadece.)neyse efenim bunlar1 geçelim..
bilet alinacagi zaman dublajli ve alt yazili seçeneklerini görünce filmde türkçe disindaki kisimlarin azinlikta olacagi düsünülüp alt yazili alinabilir.*fakat film basladiktan sonra görülür ki türkçe diyaloglar neredeyse bir elin parmagini geçemeyecek kadar..neyse film izlenir..ertesi gün dublajlisina da gidilir fakat filmin havasinin yapilan seslendirmelerle kayboldugu görülür..sonuçta hem dublajlisi hem alt yazilisi izlendikten sonra karar verilmistir ki alt yazilisi daha güzeldir..tavsiye edilir.
onun disinda film iyidir güzeldir çok para harcanmistir filan güzel sahneler, efektler vardir.begenen var begenmeyen var..ayrica filmin basinda next&nexstar çanak anteni görülmüstür ve deli olunmustur fakat neyse ki korkulan olmadi (bkz: korkulan olmadi) ve bir daha görülmedi.(not: bi kez daha görüldü de pek dikkat çekmiyor ikinci defa izledigimde gördüm ancak)
filmde gösterilenler Amerikalilari sinirlendirmistir iyi de etmistir..Amerika nin Irak'ta neler yaptigini bilmeyenler için yeteri kadar aydinlatici olmustur..ama her türk evladinin * gitmesi gereken filmdir..en azindan hababam üçbuçuk a gidilecegine buna gidilmelidir..sözüm çocuklar için degildir tabii önceki entry lerde de yazildigi gibi çocuklari götürmek yanlistir, malliktir, hiyarliktir..bütün salonun çoluk çocuk oldugu görülünce bunu yazma geregi hissetmistir bilinçli uuser.
sonuç itibariyle gayet cesurca yapilmis bir filmdir..yanlislari yok mudur tabii ki vard1r ama dizisinde de oldugu gibi yanlislari, dogrulari ve ekstralarinin yaninda pek de önemsenmemelidir..basarili bir istir, takdir edilesidir..