sevgilisine kazak ören kız

ilk bakışta tuhafiyeyi zengin etmeyi kasafına koymuş bayan profili gibi gözükse de aslında derine inildiğinde her dakka sevgilisiyle yaşayan dünya iyisi bayan profilidir.
.....
çünkü bir kazağı başlayıp bitirmek en azından üç ya da dört ayını alır.kolay değil bu el işi, güç kuvvet ister milleri(3 numara şişleri) sallarken;ya dalgınlığına gelip eline batsa birisi,eklemlerine zarar verse allah muhafaza ömür boyu taşıması gereken maraz demektir.
sadece ellerinin marifetiyle bitse yine iyi,göz nuru akıtır o ince ilmiklere.
ipi işaret parmağına her sardığında daha derinden ve kombine bakmalıdır. örgüye,ölçüleriyle paralel gitmelidir kazağın adamakıllı eni boyu olsun.
neticede gözlerinin elleriyle işbirliği içerisinde olması ve ciddi bir emek sarfetmesi gerekmektedir ki verimli sonuç alınabilsin.
bütün bu ihtimalleri ve zahmeti düşünmeden şerit şerit işine bakmasını bilir oysa o,sevgilisi için.
sokaklarda sürten eve girmeyen sonra da ''ben evcimenim ''diyen bayan profiliyle kesinlikle aynı kefeye konmamalıdır.
(bkz: son kullanma tarihi) çoktan geçmiş,kimilerine göre gereksiz mi gereksiz gözüken bu ince iş onun hiç zoruna gitmez.aksine yüreği kıpır kıpır eder her ilmik çektiğinde.zaman zaman ilerisi için hayaller kurmasına vesile olur hatta.
kimi zaman gelinliği gelir aklına kimi zaman efendisi olduğu salonu ve mutfağı kimi zaman da nurtopu gibi çocuklar doğurmuş olmanın gururu geçer gözlerinin önünden...
sonra hiç kesintiye uğratmadan işini kolaysınmadan(küçümsemeden) kaldığı yerden yapmaya devam eder.
....

''internet var,televizyon var,lak lak var,sözlük var...kazağa ne hacet.''

söylemlerine aldırmayan ''sevgilimi ben giydiririm,sevgilimi ben yediririm,sevgilimi ben içiririm.''mantalitesiyle tuhafiyeye gidip her renkten ip alır.sıcak sobanın dibine çöküp müstakbel damat adayına(sevgilisine) ''hayatım bir gelir misin kazağın boyuna bakıcam,kımıldama,ayy bekle'' komutları bile öyle büyük keyif verir ki o an ayaklarınızı yerden kesilmiş hissedersiniz.
.....
hele ki kazakta düğüm yanlışı olmuştur,en ve boy ölçüleri kaçmıştır,işte orada pes etmemek içten değildir.
zira kocaman örgüyü sökecek yanlış yiv attığı yere kadar sökecektir dayanılmazdır.
kaybedeceği zamana mı yansın,harab olan emeğine mi yansın,sevgilisine kazağı bu kış giydiremeyeceğine mi yansın...
fakat o bi kere kafasına koymuştur her şeye rağmen kazağı örecek ya da söktüğü yeri yeniden yakalamaya çalışacaktır.
...
velhasıl kazak,ceket vs. v.s onun değeriyle ölçülemeyecek şeylerdir.
''hayır kazak örse nolur örmese nolur,her yer kazak,ayaklarını az yorsan iki ip parasına zaten bir kazak alırsın.''
ama işte konu ne kazak ne de ip parasıdır.konu konu konu konu.....konu..
.....

konu fedakarlıktır,konu yürek birliğidir,konu sevgidir,konu ilgidir,konu konu...
işte o eli öpülesi ve tapılası biricik varlıktır.